Προς το περιεχόμενο

Αγορά Samsung Galaxy S20 FE 5G G781 8GB/128


skepasti21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, skepasti21 είπε

Αυτή την στιγμή το G781B (INTERNATIONAL) 8/256 έχει 570 στο Eglobal eu, και είναι και in stock και dispatch μετά από μια μέρα. Για 8/128 μην το ψάξεις καν, έχει γίνει πανικός με αυτή την έκδοση. Η τιμή είναι άκρως δελεαστική πάντως.

Βλέπω κάκιστα reviews στο trustpilot. Διαβάζω κάτι για 2 μήνες χρόνο παράδοσης, ή για καμία ανταπόκριση μετά την πληρωμή. Επίσης δε θα ήθελα να μπλέξω με αποστόλη στο εξωτερικό σε περίπτωση service.

Έχεις κάτι υπόψιν σου για το 5G EU για να είμαστε οκ με το service? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, alexisss13 είπε

Βλέπω κάκιστα reviews στο trustpilot. Διαβάζω κάτι για 2 μήνες χρόνο παράδοσης, ή για καμία ανταπόκριση μετά την πληρωμή. Επίσης δε θα ήθελα να μπλέξω με αποστόλη στο εξωτερικό σε περίπτωση service.

Έχεις κάτι υπόψιν σου για το 5G EU για να είμαστε οκ με το service? 

Η αλήθεια είναι ότι τον παράγοντα service τον έβαλα σε 2η μοίρα, και ο λόγος είναι ότι η διαφορά τιμής σε σχέση με Ελλάδα αλλά και με άλλα ευρωπαϊκά stores είναι χαοτική και επίσης δεν έβρισκα ΠΟΥΘΕΝΑ την έκδοση 8/128, και όταν το Eglobal έβγαλε σε προσφορά το 8/256 είπα να ξεχηλωσω λιγάκι το μπάτζετ... 😭.

Όσο για τα reviews , τα έχω διαβάσει και γω αλλά δεν βλέπω το λόγο ύπαρξη τους. Θα σου πω γιατί.... Πριν δώσω την τελευταία μου παραγγελία, είχα δώσει άλλες 2 , πληρωμή με PayPal ΠΑΝΤΑ. Και τις 2 πρώτες φορές δεν υπήρχε stock και την επόμενη μέρα με ενημέρωσαν ότι ακυρώνεται η παραγγελία και πήρα τα λεφτά μου πίσω ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ. Στην επικοινωνία όμως με άριστα το 10 θα έβαζα 2. Ή είναι έχουν χάσει την μπάλα με καραντίνα, black friday , Χριστούγεννα ή είναι τελείως αμπαλοι. Άλλα τους ρωτώ και άλλα μου απαντάνε. Αλλά όπως είπα και πριν , με τέτοιες τιμές δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Για το σέρβις ελπίζω να μην το μετανιώσω μιας και δεν νομίζω να καλύπτει η Samsung Hellas. Πάντως το δέμα μου σήμερα έφτασε VENLO Ολλανδία από την αποθήκη τους στην Κίνα, έδωσα παραγγελία στις 22/12/20. Οπότε πιστεύω είμαι σε καλό δρόμο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/1/2021 στις 6:27 ΜΜ, skepasti21 είπε

Αυτή την στιγμή το G781B (INTERNATIONAL) 8/256 έχει 570 στο Eglobal eu, και είναι και in stock και dispatch μετά από μια μέρα. Για 8/128 μην το ψάξεις καν, έχει γίνει πανικός με αυτή την έκδοση. Η τιμή είναι άκρως δελεαστική πάντως.

Σ ευχαριστώ πολύ

6 λεπτά πριν, midenagan είπε

Σ ευχαριστώ πολύ

Ξέρεις αν ισχύει το Google play store; υπάρχει κανονικά στο κινητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/1/2021 στις 6:27 ΜΜ, skepasti21 είπε

Αυτή την στιγμή το G781B (INTERNATIONAL) 8/256 έχει 570 στο Eglobal eu, και είναι και in stock και dispatch μετά από μια μέρα. Για 8/128 μην το ψάξεις καν, έχει γίνει πανικός με αυτή την έκδοση. Η τιμή είναι άκρως δελεαστική πάντως.

G781 σκέτο γράφει . χωρίς b.παιζει ρόλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ίδιο είναι κάνε υπομονή κάποιες μέρες όπως κάνω εγώ από τέλη Νοέμβρη που το ψάχνω, να παραλάβω και θα ενημερώσω αναλόγως.

Επεξ/σία από skepasti21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2021 στις 7:29 ΜΜ, skepasti21 είπε

Το ίδιο είναι κάνε υπομονή κάποιες μέρες όπως κάνω εγώ από τέλη Νοέμβρη που το ψάχνω, να παραλάβω και θα ενημερώσω αναλόγως.

Τελικά φίλε μου παραλαβές; Ρωτάω γιατί θέλω να το παραγγείλω και εγώ μιας και αυτά που πουλάνε Ελλάδα με τον exynos δεν με ψήνουν καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, darkrider93 είπε

Τελικά φίλε μου παραλαβές; Ρωτάω γιατί θέλω να το παραγγείλω και εγώ μιας και αυτά που πουλάνε Ελλάδα με τον exynos δεν με ψήνουν καθόλου.

Συμφωνώ, αν πάρω Samsung, μόνο με Snapdragon.Και το S10 lite είναι καλό, όμως δεν έχει stereo speakers, IP68 και θύρα ακουστικών, επίσης δεν έχει τις κάμερες του S10.Τώρα είναι στα 475€ τιμή καταστημάτων Σκρούτζ, πιο future proof είναι το FE 5G, αλλά 700€+ δεν τα δίνω, είχε βγεί σε καλή προσφορά κάπου στα 550€ από γνωστή επώνυμη αλυσίδα.

Είμαι με το Sony XZ1 2 χρόνια, ίσως πάρω κάτι σε καμιά καλή προσφορά, πχ σε Samsung S10 lite, FE  5G η πχ στο P30 Pro.

Αλλιώς θα πάω σε midrange, πχ με Snapdragon 765 με τα μισά χρήματα.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Συμφωνώ, αν πάρω Samsung, μόνο με Snapdragon.Και το S10 lite είναι καλό, όμως δεν έχει stereo speakers, IP68 και θύρα ακουστικών, επίσης δεν έχει τις κάμερες του S10.Τώρα είναι στα 475€ τιμή καταστημάτων Σκρούτζ, πιο future proof είναι το FE 5G, αλλά 700€+ δεν τα δίνω, είχε βγεί σε καλή προσφορά κάπου στα 550€ από γνωστή επώνυμη αλυσίδα.

Είμαι με το Sony XZ1 2 χρόνια, ίσως πάρω κάτι σε καμιά καλή προσφορά, πχ σε Samsung S10 lite, FE  5G η πχ στο P30 Pro.

Αλλιώς θα πάω σε midrange, πχ με Snapdragon 765 με τα μισά χρήματα.

Το S10 lite το ειχα παρει και σε 2-3 μερες εβγαλε θεμα η θυρα φορτισης οποτε το γυρισα και δεν το ξανα πηρα. Γενικα φαινοταν πολυ καλο κινητο και ηταν σφαιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/1/2021 στις 2:44 ΜΜ, alexisss13 είπε

Καλή χρονιά σε όλους!

Με εγγύηση τι γίνεται; Μας καλύπτει η Samsung Hellas κανονικά για 2 χρόνια;

Επίσης, τι παίζει με χρόνο παράδοσης; Διαβάζω για πάνω από μήνα σε κάποιες περιπτώσεις.

Είμαι με σπασμένη οθόνη από χθες και δε βλέπω τίποτα, οπότε δεν έχω την πολυτέλεια να περιμένω καιρό. Από την άλλη, 760€ που έχει αυτή τη στιγμή Ελλάδα, δε δίνω για κανένα λόγο, από τη στιγμή μάλιστα που έχει παίξει 545€ τον 

Η samsung hellas καλύπτει κανονικά τηλεφωνα που είναι από Ευρώπη.Πλεον μέσω imei μπορείς να δεις για ποια αγορά προορίζεται .Μου έχει τύχει τηλέφωνο εκτός ΕU και δεν καλύπτουν την εγγύηση. Οσο αφορά τον επεξεργαστή όσοι μπορούν να πάνε στον exynos 2100 δεν θα έχουνε κανένα θέμα είναι εξαιρετικός εγώ εκεί θα πάω ισως και με προπαραγγελια να πάρω και τα extra . Tωρα όσο για την έκδοση του FE 5g   με.τον 865 είναι εξαιρετικό .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα τελικά από Vodafone 649€ και κάνεις claim από samsung members και τα buds+.

Θα τα δώσω αυτά κάνα 80αρι πάνω κάτω, οπότε θα μου βγει η συσκευή γύρω στα 570€.

Το κινητό μου ήρθε την Παρασκευή και έχω πολύ θετικές εντυπώσεις μέχρι τώρα.

Για όποιον ενδιαφέρεται:

https://www.vodafone.gr/eshop/syskeues-axesouar/smartphones-axesouar/smartphones/samsung-mblph-sam-glx-s20fe128gb5gdsbluev/p-127170/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexisss13 είπε

Το πήρα τελικά από Vodafone 649€ και κάνεις claim από samsung members και τα buds+.

Θα τα δώσω αυτά κάνα 80αρι πάνω κάτω, οπότε θα μου βγει η συσκευή γύρω στα 570€.

Το κινητό μου ήρθε την Παρασκευή και έχω πολύ θετικές εντυπώσεις μέχρι τώρα.

Για όποιον ενδιαφέρεται:

https://www.vodafone.gr/eshop/syskeues-axesouar/smartphones-axesouar/smartphones/samsung-mblph-sam-glx-s20fe128gb5gdsbluev/p-127170/

 

Έχει καιρό που το παρήγγειλες, γιατι το βλέπω εκτός αποθέματος πλέον. Και αποτι βλεπω ειναι και η εκδοση με τον SD, η οποια οπου αλλου κοιταξα (σε αλυσιδα και οχι σε σκρουτζ) ειναι στα 729.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τετάρτη βράδυ το παρήγγειλα και πριν που έβαλα το λινκ εδώ, ήταν διαθέσιμο. 

Μάλλον είχαν ελάχιστα κομμάτια. Και εμένα μου είχε κάνει εντύπωση που το είχαν βάλει 649, μαζί με τα buds κανονικά, γιατί η τιμή από το επίσημο promo της Samsung ήταν στα 729. Μάλλον η  Voda είχε 3-4 κομμάτια και ήθελε να τα διώξει. 

Έχει να βάλεις το email σου για να σε ειδοποιήσουν αν/όταν είναι ξανά διαθέσιμο. Δεν το κόβω, αλλά ποτέ δε χάνεις κάτι. 

Επεξ/σία από alexisss13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, alexisss13 είπε

Τετάρτη βράδυ το παρήγγειλα και πριν που έβαλα το λινκ εδώ, ήταν διαθέσιμο. 

Μάλλον είχαν ελάχιστα κομμάτια. Και εμένα μου είχε κάνει εντύπωση που το είχαν βάλει 649, μαζί με τα buds κανονικά, γιατί η τιμή από το επίσημο promo της Samsung ήταν στα 729. Μάλλον η  Voda είχε 3-4 κομμάτια και ήθελε να τα διώξει. 

Έχει να βάλεις το email για να σε ειδοποιήσουν αν/όταν είναι ξανά διαθέσιμο. Δεν το κόβω, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. 

Ελπιζω τωρα στις εκτπωσεις να παιξει και πουθενα αλλου σε αυτη την τιμη ή εστω σε συνδυασμο με κανα προγραμμα φαση επιστροφη..

Ευχαριστω για την απαντηση! Καλοδούλευτο το κινητο! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Galazios10 είπε

Ελπιζω τωρα στις εκτπωσεις να παιξει και πουθενα αλλου σε αυτη την τιμη ή εστω σε συνδυασμο με κανα προγραμμα φαση επιστροφη..

Ευχαριστω για την απαντηση! Καλοδούλευτο το κινητο! 

Ξανά διαθέσιμο το δείχνει φίλε μου! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, alexisss13 είπε

Ξανά διαθέσιμο το δείχνει φίλε μου! 

Ευχαριστω πολυ για την επισημανση!! Αυριο πρωι πρωι θα τους παρω τηλεφωνο! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...