Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με το εμπορικό δίκτυο 5G της Cosmote (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ που έστειλα 5G στο 1333 , μου απάντησε ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζει το δίκτυο 5g , 

Είναι το xiaomi M10 Lite  5G  , που είναι  5G . Ότι νά ναι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσοι δεν έχετε "συμβατές " συσκευές, δοκιμάσατε να χρησιμοποιήσετε μια άλλη συμβατή συσκευή για την ενεργοποίηση ή έστω να πάρετε στο support για την ενεργοποίηση? όπως κάναμε για το VoWIFI & VoLTE....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

5G από τα lidl σε σχέση με τις ταχύτητες τους εξωτερικού , αλλά κλασσικά Ελλάδα ..... στο χωριό μου στην Πάρο πιάνω την διπλάσια ταχύτητα και μίλαμε για 4g plus πραγματικά κακή διαφήμιση από την cosmote .....

Επεξ/σία από loukoumakos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το περίμενα τόσο νωρίς! Έχει άριστο δίκτυο 4G πραγματικά παντού. Μέση ταχύτητα +30% σε σχέση με τους άλλους παρόχους. Τώρα περιμένουμε την Xiaomi να φέρει 5G smartphone <200 ευρώ στην Ευρώπη!

ΥΓ Tαχύτητες 100+ για να τις πιάσεις με 4G πρέπει να είσαι τυχερός. Η μέση ταχύτητα στην χώρα μας είναι κάτω από 50 Mbps. Άρα για την πλειοψηφία ακόμα και αυτό είναι καινοτομία. Πόσο μάλλον όταν αυξηθούν οι ταχύτητες και η κάλυψη.

Επεξ/σία από Ihavetheanswers
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το έχουμε ξαναδεί το έργο με τα έως 24 και τις 50ες 100ες όπου έριξαν σημαντικά την απόδοση του έως 24 για να στρέψουν τον κόσμο σε μεγαλύτερα και ακριβότερα πακέτα  αυτό που υποψιάζομαι είναι ότι και σε αυτήν την περίπτωση θα γίνει το ίδιο ..θα ρίξουν την απόδοση στο 4G για μα αναβαθμίσει ο κόσμος σε συσκευές και συνδέσεις 5G .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Delas.46 said:

Παρέθεσα και την σελίδα της κοσμοτε που το βρήκα γραμμένο. Γιατί να είναι "παπατζα"; Αν έχεις συσκευή που ξέρεις ότι υποστηρίζει την τεχνολογία και δεν έχει συνδεθεί, απλά στείλε το και θα ενεργοποιηθεί.

Χμ, δεν είναι ακριβώς έτσι.... Εχω Oneplus 8 Ευρωπαικο που υποστηριζει 5G. Εστειλα λοιπόν μήνυμα 5G στο 1333 της Cosmote και πηρα την απάντηση ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή με το  5Gκαι ως εκ τουτου η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, ktsak said:

Χμ, δεν είναι ακριβώς έτσι.... Εχω Oneplus 8 Ευρωπαικο που υποστηριζει 5G. Εστειλα λοιπόν μήνυμα 5G στο 1333 της Cosmote και πηρα την απάντηση ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή με το  5Gκαι ως εκ τουτου η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη !!!!

iphone 12 μόνο. Οι άλλοι θα το απολαύσουν δεύτερο χέρι!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vortex365 είπε

Επειδή το έχουμε ξαναδεί το έργο με τα έως 24 και τις 50ες 100ες όπου έριξαν σημαντικά την απόδοση του έως 24 για να στρέψουν τον κόσμο σε μεγαλύτερα και ακριβότερα πακέτα  αυτό που υποψιάζομαι είναι ότι και σε αυτήν την περίπτωση θα γίνει το ίδιο ..θα ρίξουν την απόδοση στο 4G για μα αναβαθμίσει ο κόσμος σε συσκευές και συνδέσεις 5G .

αυτο ειναι τεραστιο σκανδαλο που δεν θα αποδειχτεί ποτε δυστυχως. κάθε χρονο μας έκοβαν και 1mbps απο τοτε που φεραν το vdsl. οταν ρωτησα μου ειπαν αποκλείετε, δεν θυμαστε καλα... Ειχα 20 το 2010 και τωρα εχω 12...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω δεν εστειλα τιποτα στην κοσμοτε και πριν διαβασω το αρθρο εδω ειδα το συμβολο 5g στο κινητο μου εκει που δειχνει το δικτυο και το καταλαβα οτι κατι παιζει...μεχρι και εχτες εδειχνε lte ...ηταν δλδ ηδη συνδεμενο σε 5g απο μονο του..τρεχω speedtest και βλεπω 34 download και 37 upload...μενω κεντρικα...το upload 37 βγαζει ματι

Επεξ/σία από agap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexthessaloniki είπε

δεν έχει κανένα νόημα 5G στην Ελλάδα, από την την στιγμή που τα providers πουλάνε 500ΜΒ με 5 ευρώ

δεν πουλάνε μόνο 500mb, έχουν διάφορα πακέτα. Ναι μεν ακριβά , αλλά πολύς κόσμος καλύπτεται με 5giga και τιμές γύρω στο 25

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, SchinasN είπε

δεν πουλάνε μόνο 500mb, έχουν διάφορα πακέτα. Ναι μεν ακριβά , αλλά πολύς κόσμος καλύπτεται με 5giga και τιμές γύρω στο 25

ΕΥΚΑΙΡΙΑΡΑ!!!11!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...