Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Αυτό το Ζεβρέ το σκότωσε λίγο, κατα τα αλλα νοτ παντ. H ferrari ποτε μας κάνει την τιμή;

Έκλαψα λίγο με το "Ponos" http://prntscr.com/10dqka9

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Ίσως το λιγότερο όμορφο έως τώρα; 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, eMike είπε

Ίσως το λιγότερο όμορφο έως τώρα; 🤔

E αφου χρησιμοποιήσαν βάση ένα αυτοκίνητο που είχε πάνω άσπρο,μαύρο, μπλε, κίτρινο και κοκκινο , δεν είχαν και πολλές ελπίδες. Συνεχίζω να θεωρώ το χειρότερο για φέτος της Haas, που μοιάζει σαν να έχω προσπαθήσει να το χρωματίσω εγώ, μια Κυριακή, 10 λεπτά πριν σχολάσω απο τη δουλειά που πήγα τέτοια μέρα με το ζόρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, papp0us είπε

 H ferrari ποτε μας κάνει την τιμή;

10 Μάρτη.

17 λεπτά πριν, eMike είπε

Ίσως το λιγότερο όμορφο έως τώρα; 🤔

Εντάξει γούστα είναι αυτά! :P

Κι εμένα η Haas μου φαίνεται το πιο άσχημο!

Την Aston Martin βρίσκω άκρως ερωτεύσιμη και από κοντά την Alpine.

Η RB είναι διαχρονικά  όμορφη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gulik είπε

, ενώ λένε εδώ και κάνα-δυο χρόνια ότι θέλουν να μειώσουν το πλήθος αγώνων για να μειωθούν τα έξοδα των ομάδων. Εξάλλου και οι αγώνες sprint, που θέλουν να εντάξουν, αυτή τη χρησιμότητα θα έχουν. Περισσότερος τηλεοπτικός χρόνος με λιγότερες μετακινήσεις -άρα και έξοδα- των ομάδων.

Δεν ισχύει αυτό. Αντιθέτως.. Η liberty media πάντα έλεγε ότι θέλει περισσότερες αγώνες. Οι ομάδες είχαν επιφύλαξη όσο αφορά αυτό επειδή θα ήταν πολύ κουραστικό για το team.. Μάλιστα βγήκε κάποια πρόταση ή κάθε ομάδα να φτιάξει 2 team.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eri77 είπε

Δεν ισχύει αυτό. Αντιθέτως.. Η liberty media πάντα έλεγε ότι θέλει περισσότερες αγώνες. Οι ομάδες είχαν επιφύλαξη όσο αφορά αυτό επειδή θα ήταν πολύ κουραστικό για το team.. Μάλιστα βγήκε κάποια πρόταση ή κάθε ομάδα να φτιάξει 2 team.. 

Προτάσεις μπορεί να βγαίνουν κάθε μέρα, αλλά δεν προχωράνε. Ήδη από πέρυσι, διάβαζα τον Brawn να λέει ότι πρέπει επιτέλους και οι τρεις μεγάλες ομάδες να περιορίσουν τους υπαλλήλους τους, που ήταν από 800 μέχρι 1000, ώστε να μειώσουν το budget. Θυμάμαι επίσης τη McLaren να λέει πόσο επώδυνο είναι να χάνεις μέλη της ομάδας σου αλλά και πόσο αναγκαίο είναι ταυτόχρονα, για την βιωσιμότητα (στις αρχές της περασμένης σεζόν το είχε πει ένας επικεφαλής της). Οπότε για ποιές διπλές ομάδες να συζητήσουν...

 

Η Liberty είναι αυτή που προώθησε, από τότε που ανέλαβε, τα γεμάτα καλεντάρια και τους πολλούς αγώνες, νομίζω μάλιστα ότι από έναν αριθμό αγώνων και μετά, δίνει ειδικό bonus σε κάθε ομάδα (ένα εκατομμύριο νομίζω), ακριβώς για να μην διαμαρτύρονται για αυξημένα έξοδα. Τώρα, αν θέλει, ας βάλει και 4 αγώνες σε κάθε μήνα, εμάς ως θεατές δεν μας επηρεάζει και τόσο, αν και όταν περιορίζεις παράλληλα την εξέλιξη σε αεροδυναμική και μοτέρ, για να αυξήσεις το πλήθος αγώνων, θα υπάρχουν και οι αντίστοιχες αντιδράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papp0us είπε

E αφου χρησιμοποιήσαν βάση ένα αυτοκίνητο που είχε πάνω άσπρο,μαύρο, μπλε, κίτρινο και κοκκινο , δεν είχαν και πολλές ελπίδες. Συνεχίζω να θεωρώ το χειρότερο για φέτος της Haas, που μοιάζει σαν να έχω προσπαθήσει να το χρωματίσω εγώ, μια Κυριακή, 10 λεπτά πριν σχολάσω απο τη δουλειά που πήγα τέτοια μέρα με το ζόρι.

Στην haas έχουν πει πως ότι δουλεια κάνουνε είναι για το επόμενο μονοθέσιο με τους νέους κανονισμούς .Συνεπώς το φετινο μονοθέσιο θα είναι το περσινο με τις ελάχιστες δυνατές μετατροπές λογω κανονισμών (πατωμα-diffuser). στο δε μονοθέσιο της παρουσίασης η μονη διαφορα με αυτό της χρονιάς που μας πέρασε ήταν το βάψιμο του στα χρωματα της ρωσικής σημαίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ghostrider είπε

Στην haas έχουν πει πως ότι δουλεια κάνουνε είναι για το επόμενο μονοθέσιο με τους νέους κανονισμούς .Συνεπώς το φετινο μονοθέσιο θα είναι το περσινο με τις ελάχιστες δυνατές μετατροπές λογω κανονισμών (πατωμα-diffuser). στο δε μονοθέσιο της παρουσίασης η μονη διαφορα με αυτό της χρονιάς που μας πέρασε ήταν το βάψιμο του στα χρωματα της ρωσικής σημαίας

Οχι, ξεκάθαρα για το χρώμα λέω εγώ, πέραν της μηδενικής προσπάθειας σε σχέση με το περσινό Design, που είναι οφθαλμοφανής, θα μπορούσαν τη Ρώσικη σημαία να την είχαν εντάξει λίγο πιο εντυπωσιακά στο σχεδιασμό του αυτοκινήτου. 
Αυτό είναι filling bucket απο Photoshop στις πτέρυγες και την εμπρός αεροτομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το press release για το ατυχημα του grosjean. ταχυτητα προσκρουσης 192km/h, 67g.

 

https://www.fia.com/news/fia-concludes-investigation-romain-grosjeans-accident-2020-bahrain-formula-1-grand-prix-and

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...