Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, eMike είπε

Βλέπω τα teaser videos της Aston στο insta. 

Ρε σεις τι χάλια κεφάλι ο Seb, πως καραφλιασε έτσι; Ήταν και δε το είχα προσέξει; 

καποια στιγμη ολοι οι πιλοτοι εχουν ενα θεματακι μετα απο τα χρονια που φορανε το κρανος με μπαλακλαβες και τις τρελες ζεστες στα κοκπιτ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, eMike είπε

Βλέπω τα teaser videos της Aston στο insta. 

Ρε σεις τι χάλια κεφάλι ο Seb, πως καραφλιασε έτσι; Ήταν και δε το είχα προσέξει; 

Off-season εμφύτευση μάλλον κάνει γι'αυτό φαίνεται έτσι, όπως ο Lebron, o Ham και τόσοι άλλοι.  :D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, eMike είπε

Βλέπω τα teaser videos της Aston στο insta. 

Ρε σεις τι χάλια κεφάλι ο Seb, πως καραφλιασε έτσι; Ήταν και δε το είχα προσέξει; 

έχω ΠΕΘΑΝΕΙ απο τα meme απο την ώρα που εμφανίστηκαν οι φωτογραφίες. Έχω φτιάξει συκώτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, papp0us είπε

έχω ΠΕΘΑΝΕΙ απο τα meme απο την ώρα που εμφανίστηκαν οι φωτογραφίες. Έχω φτιάξει συκώτι

His hairline is further back than Ferrari on the grid?... 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπεγραψε ο sir για ενα χρονο.

λογικα θα ειναι ο τελευταιος χρονος του αν παρει το 8ο και βρεθει μονος πρωτος στα στατιστικα

https://www.f1technical.net/news/23042?sid=10940502941b93f2611ca83c5725c190

Επεξ/σία από ghostrider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ghostrider είπε

υπεγραψε ο sir για ενα χρονο

https://www.f1technical.net/news/23042?sid=10940502941b93f2611ca83c5725c190

Μονοετές. Πολύ καλό αυτό για του χρόνου, νομίζω θα γίνει της κακομοίρας του χρόνου αμα καταφέρει να τον πάρει η Ferrari με προοπτική για καλό αυτοκίνητο το '22

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τον παρει η ferrari για ποιο λογο? μεγαλος με τεραστιο συμβολαιο σε εποχη με fix προυπολογισμους αρα λιγοτερα λεφτα για r & d. κανονισμοι που θα αλλαξουν και σιγουρη γκρίνια. αν το κανουν υπεγραψαν την καταδικη τους

ααα και χωρις κινητρο αφου θα ειναι ηδη με ολα τα ρεκορ δικα του ... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ghostrider είπε

να τον παρει η ferrari για ποιο λογο? μεγαλος με τεραστιο συμβολαιο σε εποχη με fix προυπολογισμους αρα λιγοτερα λεφτα για r & d. κανονισμοι που θα αλλαξουν και σιγουρη γκρίνια. αν το κανουν υπεγραψαν την καταδικη τους

ααα και χωρις κινητρο αφου θα ειναι ηδη με ολα τα ρεκορ δικα του ... 

 

Αφού τα λεφτά των οδηγών δεν ειναι στον προυπολογισμό. Ούτως ή άλλως, δεν νομίζω οτι τα 40 θα τα ξαναδεί ούτε ζωγραφιστά.

Έχω μια εντύπωση οτι του χρόνου η Merc θα είναι με άλλο δίδυμο τελείως.

KAI H MCLAREN ΤΟΠ ΘΡΙΙΙΙΙ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Πέμπτη 11 Φεβρουαρίου θα διεξαχθεί η ψηφοφορία πάνω στην πρόταση της Formula 1 για τους sprint αγώνες σε τρία επιλεγμένα Grand Prix μέσα στο 2021.

Στην πρώτη μεγάλη συνέντευξή του από το νέο του πόστο, ο CEO της F1 Stefano Domenicali αποκάλυψε την πρόταση της Liberty Media για τη διεξαγωγή sprint αγώνων τα Σάββατα σε ορισμένα Grand Prix φέτος.

Σύμφωνα με το πλάνο της F1, στα τριήμερα με sprint αγώνα, οι κατατακτήριες θα λαμβάνουν χώρα μία μέρα νωρίτερα, την Παρασκευή, και θα ορίζουν την σειρά εκκίνηση για το Σάββατο.

Το sprint race θα έχει διάρκεια κοντά στη μία ώρα, και το αποτέλεσμά του θα δίνει το grid για τον μεγάλο αγώνα της Κυριακής.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του RaceFans.net, ο Καναδάς, η Ιταλία και οι ΗΠΑ έχουν ακουστεί ως οι τρεις αγώνες στους οποίους θα μπορούσε να δοκιμαστεί φέτος αυτή η ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Gulik είπε

Την Πέμπτη 11 Φεβρουαρίου θα διεξαχθεί η ψηφοφορία πάνω στην πρόταση της Formula 1 για τους sprint αγώνες σε τρία επιλεγμένα Grand Prix μέσα στο 2021.

Στην πρώτη μεγάλη συνέντευξή του από το νέο του πόστο, ο CEO της F1 Stefano Domenicali αποκάλυψε την πρόταση της Liberty Media για τη διεξαγωγή sprint αγώνων τα Σάββατα σε ορισμένα Grand Prix φέτος.

Σύμφωνα με το πλάνο της F1, στα τριήμερα με sprint αγώνα, οι κατατακτήριες θα λαμβάνουν χώρα μία μέρα νωρίτερα, την Παρασκευή, και θα ορίζουν την σειρά εκκίνηση για το Σάββατο.

Το sprint race θα έχει διάρκεια κοντά στη μία ώρα, και το αποτέλεσμά του θα δίνει το grid για τον μεγάλο αγώνα της Κυριακής.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του RaceFans.net, ο Καναδάς, η Ιταλία και οι ΗΠΑ έχουν ακουστεί ως οι τρεις αγώνες στους οποίους θα μπορούσε να δοκιμαστεί φέτος αυτή η ιδέα.

Δηλαδή θα τρέχουν κατατακτήριες την Παρασκευή, για να βγεί το Grid για το σάββατο, που θα τρέχουν μια ώρα αγώνα, για να βγεί το Grid της Κυριακής; Στην F1; Με τα περιορισμενα σε αριθμό εξαρτήματα; 

Εκτός απο ανεφάρμοστο μου φαίνεται και μέγιστη μάπα. Γιατι δηλαδή να βλέπω δυο φορές τον Χαμιλτον να κάνει βόλτα κάθε GP, δε μου έφτανε η μία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως η σκέψη είναι να μην γίνει σε κάθε grand prix αυτό, αλλά σε δοκιμαστικό επίπεδο σε 3 επιλεγμένα, για την προσεχή σεζόν.

 

Ίσως δέσει αυτό και με την μείωση αγώνων που θέλουν να κάνουν, λέγοντας πως τόσοι πολλοί αγώνες σε μια σεζόν επιβαρύνουν οικονομικά όλες τις ομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φορματ με τον αγωνα sprint ερχετε απο τις μικρες κατηγοριες. πραγματι ανακατευει την τραπουλα αλλα εκει ειναι spec series.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...