Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, eri77 είπε

Για όσοι λέτε ότι φταίει ο leclerc.. Ξανα δείτε το.. Έχω την εντύπωση ότι είναι ο gasly πού αλλάζει πορεία.. Μού θυμίζει leclerc-vetted στην Βραζιλία 

https://www.formula1.com/en/latest/video.2021-styrian-grand-prix-gasly-and-leclerc-collide-in-thrilling-race-start-at-the-red-bull-ring.1703725834684947194.html

Στο 1:50 το δείχνει πιο καλά. Εγώ καταλαβαίνω ότι ο Leclerc πάει λίγο προς τα δεξιά, αλλά ο Gasly (υποθέτω ότι νόμιζε πως τον πέρασε άνετα) πάει κάπως απότομα αριστερά, με αποτέλεσμα αυτό που συνέβη και στους δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, george200-13 είπε

Λοιπον οπως φανηκε και σημερα η μερσεντα εχει σοβαρα προβληματα που δεν θα λυθουν με upgrades οσα και να φερει φετος.

Πραγματικα, ποσα χρονια ειχαμε να δουμε unlapping σε καποιος απο τους πρωτους 3 ενω ηταν σε παρομοια στρατηγικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, specre είπε

https://www.formula1.com/en/latest/video.2021-styrian-grand-prix-gasly-and-leclerc-collide-in-thrilling-race-start-at-the-red-bull-ring.1703725834684947194.html

Στο 1:50 το δείχνει πιο καλά. Εγώ καταλαβαίνω ότι ο Leclerc πάει λίγο προς τα δεξιά, αλλά ο Gasly (υποθέτω ότι νόμιζε πως τον πέρασε άνετα) πάει κάπως απότομα αριστερά, με αποτέλεσμα αυτό που συνέβη και στους δύο.

Δεν μπορώ να το δω από εκεί.. Το ειδα πού το έδειξε στην TV και μάλλον φταίνε και οι δύο. Μάλλον για αυτό δεν υπάρχει ούτε investigation . Εδώ το έχουν παρουσιάσει σαν να έχει κάνει o leclerc το έγκλημα τής χρονιάς 

Επεξ/σία από eri77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eri77 είπε

Δεν μπορώ να το δω από εκεί.. Το ειδα πού το έδειξε στην TV και μάλλον φταίνε και οι δύο. Μάλλον για αυτό δεν υπάρχει ούτε investigation . Εδώ το έχουν παρουσιάσει σαν να έχει κάνει o leclerc το έγκλημα τής χρονιάς 

Για μένα είναι αγωνιστικό συμβάν. Εκ των υστέρων μπορώ να πω ότι θα μπορούσε να κάνει λίγο "υπομονή". Αλλά αν δεν κάνουν αυτά... τότε θα πω ότι δεν είναι F1 αυτό και πάω για ύπνο :P Προτιμώ το πρώτο. Εγώ θέλω "κόντρες".  Είναι αγώνες, πάνε για νίκες, θέσεις, βαθμούς. Φυσικό είναι στις κόντρες ότι θα υπάρχουν και αυτά τα "ατυχήματα". Το συγκεκριμένο δεν ήταν σαν το περιστατικό που "καβάλησε" τον Vettel για να πω ότι έφταιγε κτλπ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η Μερσεντές που ίσως είναι το 2ο σε δυναμική αμάξι (λέω ίσως γιατί δεν είμαι σίγουρος πόσο ρόλο παίζει το άλιεν = ξεβρακώνω τους Teammates μου, Μαξ στη διαφορά που βλέπουμε τώρα), πήρε το μέγιστο...κακή στρατηγική από ρεντμπουλ και απόδοση από Πέρεζ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενα περισσοτερα απο Τσεκο σημερα. Ηταν ατυχος στο pit stop του, αλλα δεν παλεψε ουσιαστικα με τον ΒΟΤ πριν μπει 2η φορα στα pits.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πλεον δεν κρυβεται καθολου o wolff...ξανα υποψίες για την PU Honda ...και παρουσιαζει το καινουργιο λαστιχο σαν κατι που δεν θα ηθελε αλλα θα μπορουσε να βοηθησει επειδη ειναι πισω η Mercedes

https://www.formulapassion.it/motorsport/formula-1/f1-team/wolff-motore-honda-da-regolamento-non-potrebbero-sviluppare-f1-red-bull-mercedes-gp-stiria-573109.html

Επεξ/σία από eri77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://f1racingnews.gr/wolff/

Να με προσλαβουν για technical director εχθες 😂. Περα απο την πλακα καλα κανουν το προβλημα τους ειναι δομικο και δεν θα λυθει με κανενα upgrade

 

Υ.Γ γιατι αν και μου φανηκε περιεγο οταν το ειδα live και δεν ειπα κατι αλλα επειδη βλεπω οτι στα social media λενε ε σιγα δεν εγινε και τιποτα,  αν ο bottas εφαγε penalty για το burn out του τοτε θα επρεπε και o verstappen που το εκανε και ηθελημενα

γιατι απο αυτο:  

καταληγουμε σε αυτο: 

 

Επεξ/σία από george200-13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tommy^ είπε

Για ποιο λογο να φαει πεναλτυ ο VER;

Τωρα ειδα οτι το κατεβασε η fia το βιντεακι που ειχε ανέβει. Ο Max οταν τερματισε σχεδον ακινητοποιηθηκε στην ευθεια εκκινησης τερματιαμου (οπως εκανες και ο τυπας στο αλλο βιντεο που εχω ανεβάσει στην formula renault και αυτος στην αυστρια) για να κανει burn out για πανηγυρισμο ενω οι αλλοι ενα lap πισω αγωνιζονται ακομη.

 

Επεξ/σία από george200-13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...