Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, haHa είπε

...

Ειχαμε ενα ρεσιτάλ ακραίας οδήγησης και προκλητικότητας του Μαξ οπως ειπες:  

 

Μα ο Μαξ έτσι θα το πάει. Ξεκάθαρο σε όλους πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Κράμα από αδαμάντιο & βιμπράνιο! :D

Wakanda for life

Screenshot_20211206-121752.jpg

Επεξ/σία από AntonisKo
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ήταν ποινή ή όχι. Αλλά ρωταώ γιατί δεν έγινε investigate ή έστω noted. Και ας έλεγαν μετά "no further invistigation needed"

Μιλάμε για επαφή (γερή) των δυο πρώτων.

Αν και μέσα στον χαμό μπορεί να το έχασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ εύκολα λέμε ότι θα πέσει ο Max πάνω στο Ham στο τελευταίο αγώνα . Δεν είναι τόσο απλό από τη στιγμή που μπορεί με αυτό το τρόπο να φάει ποινή αποκλεισμού κ βαθμών μείον .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, greg4 είπε

Αυτό το συμβάν γιατί δεν εξετάστηκε;

Εδώ δεν εξετάζονται άλλα και άλλα. Ή εξετάζονται αλλά υπάρχει δικαιολογία "το παραδέχθηκε", "το έκανε με ασφάλεια", "δεν ενημέρωσε η ομάδα", "κοίταξε στο καθρέπτη για 1nanosecond" κ.α.

Δε ξέρω αν ελέγχθηκε αλλά είναι ψιλοεύκολο (και αν δεν είναι, μπορεί να γίνει 🤫 ). Υπάρχει ανοχή στα 1st lap incidents. Για μένα δεν υπάρχει κάτι. Τον χτύπησε και τον πέταξε έξω, αλλά νομίζω πως δε μπορούν να στρίψουν 3 μονοθέσια μαζί εκεί. Φυσικά θα μπορούσε να στρίψει λίγο πιο αριστερά.

Βέβαια, μπορεί να πει κάποιος "βρώμικος ο.... Verstappen το βλέπουμε κι εδώ". :P

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν ειμαι McLarenάκιας απο το 94, ενα πράμα κατάλαβα χθές.

Οτι ο Lewis χθες εδειξε τι λέει το παλιο γνωμικό... Ο ΠΑΛΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΩΣ.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Diinekis21 είπε

...Βέβαια, μπορεί να πει κάποιος "βρώμικος ο.... Verstappen το βλέπουμε κι εδώ"... :P

 

Κουβέντα να γίνεται, αλλά αυτο που κάνει ο Μαξ στις πρώτες στροφές, νομίζω δεν έχει προηγούμενο. Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να θυμηθώ τον τελευταίο που έκανε κάτι τέτοιο συστηματικά. Οποιοσδήποτε είναι πλάι του δεν γίνεται να μη νιώθει φόβο. Χώνεται, και άγιος ο θεός.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, totalius είπε

Πολύ εύκολα λέμε ότι θα πέσει ο Max πάνω στο Ham στο τελευταίο αγώνα . Δεν είναι τόσο απλό από τη στιγμή που μπορεί με αυτό το τρόπο να φάει ποινή αποκλεισμού κ βαθμών μείον .

Και αν πέσει ο PER πάνω στον HAM;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, totalius είπε

Πολύ εύκολα λέμε ότι θα πέσει ο Max πάνω στο Ham στο τελευταίο αγώνα . Δεν είναι τόσο απλό από τη στιγμή που μπορεί με αυτό το τρόπο να φάει ποινή αποκλεισμού κ βαθμών μείον .

Ακριβώς αυτό. Για μένα πρέπει από πριν να το "ξεκαθαρίσουν" στην πλευρά του Max οι αγωνοδίκες το παραπάνω που γράφεις γιατί υπάρχει η περίπτωση να γίνει και τότε θα μιλάμε για σιχαμερή κατάσταση. 

1 λεπτό πριν, ~mxls~ είπε

 

Κουβέντα να γίνεται, αλλά αυτο που κάνει ο Μαξ στις πρώτες στροφές, νομίζω δεν έχει προηγούμενο. Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να θυμηθώ τον τελευταίο που έκανε κάτι τέτοιο συστηματικά. Οποιοσδήποτε είναι πλάι του δεν γίνεται να μη νιώθει φόβο. Χώνεται, και άγιος ο θεός.

Senna 🤔

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, greg4 είπε

 

Αυτό το συμβάν γιατί δεν εξετάστηκε;

 

εσυ γιατι λες να εβαλε η renault - ocon αυτη τη φωτογραφια ? γιατι δεν εβαλε πχ τον τερματισμο και τα λιγα εστω χιλιοστα για τα οποια εχασε ο esteban την 3η θεση?.  Καρφάρα ολκής ειναι.

11 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Και αν πέσει ο PER πάνω στον HAM;;

δεν θα εχει και βροχη να πει οτι εχασε τα φρενα οπως ο bottas στην ουγγαρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κακό με τον Max που σε πολλά θυμίζει τον μεγάλο Ayrton Senna είναι ότι δεν έχει τακτ σε αυτά που κάνει και ότι τρέχει χωρίς να σκέφτεται το αύριο παρά μόνο την στιγμή. Είναι παρορμητικός, εγωιστής σε ένα βαθμό νάρκισσος και όλα αυτά σε συνδυασμό με το μεγάλο ταλέντο του αρέσουν σε πολλούς ιδιαίτερα σε αυτούς που θέλουν αλλαγή της τάξης πραγμάτων. Έλα όμως που με αυτόν τον χαρακτήρα παγκόσμιος πρωταθλητής μπορεί να γίνει μία δύο φορές αλλά τα πρωταθλήματα που έχει ο Hamilton απαιτούν μυαλό, συγκρότηση, υπομονή κτλ αξίες που τις έχεις ή τις αποκτάς με τα χρόνια ή και ποτέ. Ούτε ο τεράστιος Senna με τα μυαλά και τον χαρακτήρα που είχε θα μπορούσε να κάνει τα κατορθώματα του Hamilton.

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ο HAM δεν είμαι σίγουρος ότι θα έπαιρνε τόσα πρωταθλήματα αν δεν έτρεχε μόνος του ουσιαστικά τόσα χρόνια. Δεν λέω ότι δεν είναι καλός οδηγός, προς θεού, αλλά με την Φερράρι και MacLaren να κοιμούνται και την red bull να προσπαθεί αλλά να μην μπορεί τα προηγούμενα χρόνια ήταν πιο εύκολο το έργο του.

Και να αφήσω και αυτό εδώ για τα περί τρακαρίσματος MAX HAM στο Abu Dabi

 

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...