Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Itera είπε

Λέει κάτι αυτό το προγραμμα;

https://efaenergy.gr/my-gas-home/?fbclid=IwAR1I6AwvQv4uqkRnmaBbiY4S3ZXXG7p-X_-lMRSNcXQUdq9ICbJUBIGNAss

Το ανέβασε η Efa στο Facebook! Α! Ισχύει έως τέλος Οκτωβρίου.

https://www.barchart.com/futures/quotes/TG*0/futures-prices

Εδώ λέμε να πάρουμε καμιά έκπτωση, όχι να πληρώνουμε όλο το TTF + 100 ευρώ συνδρομή. Αυτό το 93 που βλέπεις είναι 0.093 τιμή προμήθειας.

edit: @korakiosTώρα θυμήθηκα όταν τους έπαιρνα τηλέφωνο για το ρεύμα και ήμουνα στην αναμονή, έλεγε για τις τιμές του στο φυσικό αέριο ότι είναι "οι φτηνότερες της αγοράς". 😛

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ftso είπε

Για το ρεύμα πληρώνω... 

Ημερήσια Κατανάλωση :0,0899

Νυχτερινή Κατανάλωση:0,0661

Έχω το POWER HOME NIGHT

Δεν ξέρω πόσο ποιο φθηνά είναι τα συμβόλαια άλλων παροχων, αλλά αυτό που με ενδιέφερε κυρίως είναι το αέριο για το οποίο το κόστος του για ένα χρόνο ειναι διπλάσιο σχεδόν σε σχεση με το ρεύμα. 

Με το dual είχα πετύχει καλύτερη τιμή στο αέριο. 

Καθιστε, καποιοι πρεπει να μείνετε και ζενιθ, κλεφτες θα γινουν οι ανθρωποι… 🤣🤣🤣
(τραγικο αλλα αφου εσυ τα πληρωνεις και ΘΑ τα πληρωνεις τι μας μέλλει εμας…🙂)

Επεξ/σία από VirusX2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ekrepali είπε

Δε πέρασε μια μέρα απ'τις αλληλοκατηγορίες ΗΠΑ - Ρωσίες... κι άρχισε πάλι η ανηφόρα.

1.jpg.d3de47797fa41effe778b661b59a1062.jpg

 

Μαλωνουν αυτοι(για αλλη μια φορα) και την πληρωνουμε εμεις(για αλλη μια φορα).

Αν μεχρι τελος του χρονου δεν εχουμε συγχωνευσεις η λουκετα θα μου κανει τεραστια εντυπωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μαλωνουν αυτοι(για αλλη μια φορα) και την πληρωνουμε εμεις(για αλλη μια φορα).

Αν μεχρι τελος του χρονου δεν εχουμε συγχωνευσεις η λουκετα θα μου κανει τεραστια εντυπωση.

Μα έτσι πάει πάντα και παντού. Και αν κάτι είναι πολύ σταθερό κάποιος πάντα υπάρχει για να το ταράξει. Συγχωνεύσεις αν περιμένεις να γίνουν δύσκολο παίζουν μεγάλα κεφάλια που έχουν και από αλλού χρήμα να μπαίνει. Επίσης μάντεψε τι θα γίνει αν πουν πτώχευση. Θα τα πληρώσουμε εμείς πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, DeVilMaYcRyGR είπε

Μα έτσι πάει πάντα και παντού. Και αν κάτι είναι πολύ σταθερό κάποιος πάντα υπάρχει για να το ταράξει. Συγχωνεύσεις αν περιμένεις να γίνουν δύσκολο παίζουν μεγάλα κεφάλια που έχουν και από αλλού χρήμα να μπαίνει. Επίσης μάντεψε τι θα γίνει αν πουν πτώχευση. Θα τα πληρώσουμε εμείς πάλι

Το ξερω οτι ετσι παει γι'αυτο και ειπα για αλλη μια φορα.

Παντα εμεις την πληρωνουμε φιλε.Εδω εχουμε σωσει την ΔΕΗ 45 φορες απο το παρτυ γινοταν και γινεται.Και θα την ξανασωσουμε τωρα και θα ειναι εις διπλουν γιατι ηθελε ν'ασχοληθει με το αεριο.

Πυραναλωμα να γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, ftso είπε

18:37 κάλεσα και πάλι την ζενίθ για να τους ρωτήσω τι ισχύει στην λήξη του συμβολαίου μου που ειναι στις 27-11-2021.

Ειναι Dual με το Gas home fix στην τιμή 0.032.

 

Η υπάλληλος με διαβεβαίωσε οτι αν δεν κάνω καμιά ενέργεια θα ανανεωθεί για 24 μήνες με τους ίδιους όρους στους οποίους συμπεριλαμβάνεται και η τιμή. Αρα η τιμή δεν θα αλλάξει μετά την ανανέωση. 

Επίσης έκανα και μια ενημέρωση των στοιχείων μου το οποίο που έδωσε 20 λαχνους για την κλήρωση ενός διαμέρισματος που θα κάνει η ζενίθ. 

Το ανέκδοτο συνεχίζετε...με καλέσανε σήμερα από το τοπικό κατάστημα αυτή τη φορά και ο υπάλληλος σε ερώτηση που του έκανα για το τι θα γίνει μετά την λήξη του συμβολαίου, ήταν κάθετος πως θα ανανεωθώ στο ίδιο εμπορικό συμβόλαιο αλλά με τις νέες τιμές που αυτό προσφέρει και όχι με ότι είχα υπογράψει πριν 2 χρόνια.

 

Όοοοοοτι να ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ftso είπε

αλλά με τις νέες τιμές που αυτό προσφέρει και όχι με ότι είχα υπογράψει πριν 2 χρόνια.

λογικό

αλλά τα είπαμε , δε συμφέρει στο ρεύμα (στο άλλο θέμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@ftso Τα ιδια γινοταν και σε μενα, με οποιον μιλουσα μου ελεγε αλλα γι αυτο την εκανα για ΔΕΗ GasControl οσο ηταν καιρος (με τα 0,02)

Τωρα ειναι το gascontrol ειναι ιδιο με το home fix της ζενιθ με την διαφορα οτι το gascontrol ειναι για 12 μηνες και δεν θελει εγγύηση (θα παρεις πισω και αυτη της ζενιθ αρα θα σου μεινουν τα 100€)

Για το ρευμα δεν το συζητάω καν...

Επεξ/σία από VirusX2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, VirusX2gr είπε

Με την διαφορα οτι το gascontrol ειναι για 12 μηνες και δεν θελει εγγύηση (θα παρεις πισω και αυτη της ζενιθ αρα θα σου μεινουν τα 100€)

 

100 είναι και στη ΔΕΗ η εγγύηση.

Με πάγια εντολή επιστρέφουν το 50% (σε 2 δόσεις των 25%). Το υπόλοιπο 50% μένει μέσα.

3 ώρες πριν, ftso είπε

Το ανέκδοτο συνεχίζετε...με καλέσανε σήμερα από το τοπικό κατάστημα αυτή τη φορά και ο υπάλληλος σε ερώτηση που του έκανα για το τι θα γίνει μετά την λήξη του συμβολαίου, ήταν κάθετος πως θα ανανεωθώ στο ίδιο εμπορικό συμβόλαιο αλλά με τις νέες τιμές που αυτό προσφέρει και όχι με ότι είχα υπογράψει πριν 2 χρόνια.

 

Όοοοοοτι να ναι...

Εmail παιδιά. Γραπτά.

Στο τηλέφωνο μπορεί να σας πούνε ότι θα σας δώσουν τζάμπα και το διαμέρισμα χωρίς κλήρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, ekrepali είπε

100 είναι και στη ΔΕΗ η εγγύηση.

Με πάγια εντολή επιστρέφουν το 50% (σε 2 δόσεις των 25%). Το υπόλοιπο 50% μένει μέσα.

Διαβασε ξανα την προσφορα εως 30/11

Μην τα ξέρετε όλα, Δεν τα ξέρετε! :) 

Επεξ/σία από VirusX2gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ασχετο μερικως , εχω θεμα με τον θερμοστατη για το φυσικο αεριο , υπαρχει ειδικο θεμα παιδια να απευθυνθω εκει ??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, aenaos15 είπε

Κατι ασχετο μερικως , εχω θεμα με τον θερμοστατη για το φυσικο αεριο , υπαρχει ειδικο θεμα παιδια να απευθυνθω εκει ??????

Άνοιξε καινούργιο θέμα στο μπλα-μπλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...