Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, marmagia είπε

το e είναι αυτό με το econtract που είχε το τυπογραφικό λάθος

ναι , αυτό προσπαθώ να καταλάβω , αν ήτανε τυπογραφικό ή στους λογαριασμούς βάζουνε όντως 45% στην έκπτωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, korakios said:

ναι , αυτό προσπαθώ να καταλάβω , αν ήτανε τυπογραφικό ή στους λογαριασμούς βάζουνε όντως 45% στην έκπτωση

εγω τους ρώτησα και μου απάντησαν γραπτά επάυτού οτι ειναι τυπογραφικό λάθος

Screenshot 2021-10-19 at 21.49.25.png

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0.0475 με την έκπτωση μέσα για Σεπτέμβρη... Ο Οκτώβρης δηλαδή πόσο θα έχει πάει; 

5 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , αυτό προσπαθώ να καταλάβω , αν ήτανε τυπογραφικό ή στους λογαριασμούς βάζουνε όντως 45% στην έκπτωση

Όχι τυπογραφικό ήταν. 45% έλεγε και μένα αλλά η τελική έκπτωση είναι 35

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάντε αμφισβήτηση... 45% υπογράψατε, 45% θα πάρετε. Αν αυτοί υποστηρίζουν ότι είναι τυπογραφικό στο 45%, εσείς υποστηρίξτε πως είναι τυπογραφικό το 35% που λέει κάτω.

edit: Αν και το σωστό είναι 35%, εφόσον στον υπολογισμό λέει *0.65 αλλά κάντε τους ανήξερους.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, Mule206 said:

Σου απάντησε ο Ηρων; 

Τι είπες τώρα... 

ναι και εγώ όταν συνέβη ήμουν τόσο συγκινημένη... Ένιωσα σχεδόν δέος..

TTF Ιουνίου 0,025037 --> ΤΤΦΑ 0,0294798 άρα +16,29%

TTF Ιουλίου 0,029529 --> ΤΤΦΑ 0,0352387 άρα +17,63%

TTF Αυγούστου 0,044649 --> ΤΤΦΑ 0.0398746 άρα +9,53%

TTF Σεπτεμβρίου 0,044649 --> ΤΤΦα  0,0732 άρα +48,45%

τι γίνεται εδώ; Μου δημιουργεί επαγγελματική διαστροφή να καταλάβω τι μαιμουδιές κάνουν στον υπολογισμό του ΤΤΦα 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, marmagia είπε

ναι και εγώ όταν συνέβη ήμουν τόσο συγκινημένη... Ένιωσα σχεδόν δέος..

TTF Ιουνίου 0,025037 --> ΤΤΦΑ 0,0294798 άρα +16,29%

TTF Ιουλίου 0,029529 --> ΤΤΦΑ 0,0352387 άρα +17,63%

TTF Αυγούστου 0,044649 --> ΤΤΦΑ 0.0398746 άρα +9,53%

TTF Σεπτεμβρίου 0,044649 --> ΤΤΦα  0,0732 άρα +48,45%

τι γίνεται εδώ; Μου δημιουργεί επαγγελματική διαστροφή να καταλάβω τι μαιμουδιές κάνουν στον υπολογισμό του ΤΤΦα 

Ότι θέλουν βάζουν μου φαίνεται.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Mule206 said:

Ότι θέλουν βάζουν μου φαίνεται.. 

όταν βρω λιγο χρόνο απο τη δουλειά θέλω να τσεκάρω μήπως υπάρχει σταθερή συσχέτιση με τις τιμές αερίου εξισορρόπησης, τη μεσοσταθμική τιμή εισαγωγής ή την οριακή τιμή αερίου εξισορρόπησης. Λογικά δεν προκύπτει αυθαίρετα κάθε μήνα, υπάρχει κάποιος τύπος που βασίζεται σε έναν δείκτη πλήν όμως μου διαφεύγει σε ποιόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, marmagia είπε

όταν βρω λιγο χρόνο απο τη δουλειά θέλω να τσεκάρω μήπως υπάρχει σταθερή συσχέτιση με τις τιμές αερίου εξισορρόπησης, τη μεσοσταθμική τιμή εισαγωγής ή την οριακή τιμή αερίου εξισορρόπησης. Λογικά δεν προκύπτει αυθαίρετα κάθε μήνα, υπάρχει κάποιος τύπος που βασίζεται σε έναν δείκτη πλήν όμως μου διαφεύγει σε ποιόν

Οι μικροδιαφορές στις χρεώσεις μεταφοράς μεταξύ παρόχων (σύγκριση σε ίδιες περιοχές) ξέρεις πού οφείλονται; Μιλάω για διαφορές στο 3ο δεκαδικό ψηφίο.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, ekrepali said:

Οι μικροδιαφορές στις χρεώσεις μεταφοράς μεταξύ παρόχων (ίδιες περιοχές) ξέρεις πού οφείλονται;

πριν απο κάποιες μέρες έπεσε στα χέρια μου μια οικονομική ανάλυση της ΔΕΠΑ που κάτι έλεγε περι αυτού. δεν έδωσα σημασία. Θα το ψάξω να δω μήπως λύνει αυτό την απορία για τις διαφορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mule206 είπε

Εντάξει είναι οι τιμές τελικά.. Ξέχναγα το 0.006 στο ttφα 

Ναι εκει μπερδευτηκαμε.

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Κάντε αμφισβήτηση... 45% υπογράψατε, 45% θα πάρετε. Αν αυτοί υποστηρίζουν ότι είναι τυπογραφικό στο 45%, εσείς υποστηρίξτε πως είναι τυπογραφικό το 35% που λέει κάτω.

edit: Αν και το σωστό είναι 35%, εφόσον στον υπολογισμό λέει *0.65 αλλά κάντε τους ανήξερους.

Καλα θα κανουν αλλα θα μπλεξουν με τους μλκες εκει.

Τα εχουμε περασει και οι δυο.

54 λεπτά πριν, marmagia είπε

Λογικά δεν προκύπτει αυθαίρετα κάθε μήνα, υπάρχει κάποιος τύπος που βασίζεται σε έναν δείκτη πλήν όμως μου διαφεύγει σε ποιόν

Υπαρχει καποιος τυπος που ανοιγει μια πορτα και ρωταει εναν αλλον τυπο:Ποσο να βαλω αυτον τον μηνα αφεντικο? - Βαλε οσο θες ειναι η απαντηση.

Αυτο ειναι ο τυπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, εκανα ταυτοχρονα αιτησεις για ρευμα δεη και φυσικο αεριο δεη,μολις μπηκε το ρευμα εκανα ebill πατωντας στην επιλογη ΄΄εχω μονο ρευμα΄΄ μιας και δεν ειχα συνδεθει ακομα στο αεριο, τωρα που κοντευουν να συνδεσουν και το αεριο, παταω στο ebill ''εχω μονο φυσικο αεριο'' για να κανω ξεχωριστο ebill, η μπορω να ενσωματωσω καπως το αεριο στον ηδη υπαρχων λογαριασμο που εχω στο ebill της δεη?αν γνωριζει καποιος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

Καλησπερα, εκανα ταυτοχρονα αιτησεις για ρευμα δεη και φυσικο αεριο δεη,μολις μπηκε το ρευμα εκανα ebill πατωντας στην επιλογη ΄΄εχω μονο ρευμα΄΄ μιας και δεν ειχα συνδεθει ακομα στο αεριο, τωρα που κοντευουν να συνδεσουν και το αεριο, παταω στο ebill ''εχω μονο φυσικο αεριο'' για να κανω ξεχωριστο ebill, η μπορω να ενσωματωσω καπως το αεριο στον ηδη υπαρχων λογαριασμο που εχω στο ebill της δεη?αν γνωριζει καποιος 

Εφοσον εκανες ebill το αεριο θα ενσωματωθει αυτοματα μολις ενεργοποιηθει.Δεν χρειαζεται να κανεις κατι επιπλεον.

Θα φανει αυτοματα μεσα στο ebill δηλαδη ακριβως κατω απο το ρευμα.

Ετσι ξερω οτι γινεται κι ετσι ειχε γινει και σ'εμενα οταν ημουν στην ΔΕΗ στο ρευμα και μετα ειχα βαλει το αεριο.Αν υπαρχει καποια αλλαγη σ'αυτο θα σ'ενημερωσει καποιος αλλος αλλα κατα 99,9% ετσι οπως στο λεω ειναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...