Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Πρόκειται να μετακομίσω σε σπίτι χωρίς ρεύμα και φυσικό αέριο και ψαχνομαι να δω τι με συμφέρει περισσότερο. Θα ήθελα πάρα πολύ την πολύτιμη βοήθειά σας. Με συμφέρει πιο πολύ να έχω 2 διαφορετικούς παρόχους ή έναν που να έχει ένα πακέτο και για τα δύο; Ειλικρινά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ, γι' αυτό ζητώ την βοήθειά σας. Είμαστε 2 ενήλικες με καταναλώσεις περίπου στον μέσο όρο. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, merxasomer999 είπε

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Πρόκειται να μετακομίσω σε σπίτι χωρίς ρεύμα και φυσικό αέριο και ψαχνομαι να δω τι με συμφέρει περισσότερο. Θα ήθελα πάρα πολύ την πολύτιμη βοήθειά σας. Με συμφέρει πιο πολύ να έχω 2 διαφορετικούς παρόχους ή έναν που να έχει ένα πακέτο και για τα δύο; Ειλικρινά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ, γι' αυτό ζητώ την βοήθειά σας. Είμαστε 2 ενήλικες με καταναλώσεις περίπου στον μέσο όρο. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Εγώ θα σου πρότεινα ένα double ΕΛΠΕ γιατί έχει καλά δώρα και μετά ανάλογα αποφασίζεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Ρεύμα στο elpedison smart up.

Φ.Α. ΔΕΗ κυμαινόμενο

Να αλλάξω σε elpedison και Φ.Α. (έχει σταθερό ή καλύτερα στο κυμαινόμενο σε παραπλήσια τιμή με ΔΕΗ?) για να παρω τα 120 ευρω απ το double? Επίσης τα 120 που πιστώνονται? στο ρεύμα ή στο Φ.Α.?

Αλλη πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, doll said:

Καλησπέρα.

Ρεύμα στο elpedison smart up.

Φ.Α. ΔΕΗ κυμαινόμενο

Να αλλάξω σε elpedison και Φ.Α. (έχει σταθερό ή καλύτερα στο κυμαινόμενο σε παραπλήσια τιμή με ΔΕΗ?) για να παρω τα 120 ευρω απ το double? Επίσης τα 120 που πιστώνονται? στο ρεύμα ή στο Φ.Α.?

Αλλη πρόταση?

Τα 120 ευρώ μόνο στο σταθερό τα δίνει και πιστώνονται στον πρώτο λογαριασμό φυσικού αερίου. Το σταθερό όμως δεν έχει καλή τιμή οπότε αργότερα θα πρέπει να κοιτάξεις για κάποιο καλό κυμαινόμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, dasnowy said:

Τα 120 ευρώ μόνο στο σταθερό τα δίνει και πιστώνονται στον πρώτο λογαριασμό φυσικού αερίου. Το σταθερό όμως δεν έχει καλή τιμή οπότε αργότερα θα πρέπει να κοιτάξεις για κάποιο καλό κυμαινόμενο. 

Μπορείς να φύγεις και πότε από το σταθερό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, doll said:

Μπορείς να φύγεις και πότε από το σταθερό?

Τα σταθερά προγράμματα στο αέριο δεν έχουν ρήτρα αποχώρησης. Μπορείς να φύγεις όποτε θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλε και η Ζενίθ τιμή Μαίου στο Save, δείχνει συμπαθητικό πρόγραμμα , βέβαια μόνο 2 μήνες ιστορικού έχουμε και χειμώνα θα φανεί το αν αξίζει ή όχι

Κάποιος αν μπορεί να ποστάρει τιμές της ΦΑ μιας και το site των δεινοσαύρων ξέμεινε στον Ιανουάριο

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, doll said:

Μπορείς να φύγεις και πότε από το σταθερό?

Όποτε θες φεύγεις, καταργήθηκαν οι ρήτρες.

Με ένα πρόχειρο υπολογισμό που έχω κάνει... τα 120 ευρώ τα φτάνεις καίγοντας 90 κυβικά (περίπου 1050kw). Οπότε τσεκάρεις τον μετρητή σου πότε είσαι κοντά στα +90 κυβικά, και αλλάζεις πάροχο λογικά κατά τον Οκτώβριο/Νοέμβριο.

Επίσης αν μαζί με τα δικαιολογητικά που θα ζητήσει η Elpedison, στείλεις και φώτο μετρητή... υπάρχει πιθανότητα να γίνει η αλλαγή με τη δική σου ένδειξη. Ενώ άλλοι πάροχοι πχ ΔΕΗ, ΗΡΩΝ δε στέλνουν τη φώτο στην ΕΔΑ κι έρχονται αναγκαστικά για επιτόπια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σταθερό της ελπε με τα 120 δώρο συνδυάζεται μόνο με το μπλέ τιμολόγιο στο ρεύμα ή μπορούμε και με το smart; Γιατί έβαλα το smart στο ρεύμα προχτές αλλά ψήνομαι και για τα 120. Το έχει κάνει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nick_81 είπε

Το σταθερό της ελπε με τα 120 δώρο συνδυάζεται μόνο με το μπλέ τιμολόγιο στο ρεύμα ή μπορούμε και με το smart; Γιατί έβαλα το smart στο ρεύμα προχτές αλλά ψήνομαι και για τα 120. Το έχει κάνει κανείς;

και με το smart , αλλά πρέπει να πετύχεις υπάλληλο , στείλε pm στον @doomnx , αν δεις στο άλλο νήμα ξεκινάν και δίνουν 50€ go4more ποντους Εθνικής (το χάσαμε) , αλλά αν κάνεις double ψάξου μπας και το καταφέρεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, nick_81 said:

Το σταθερό της ελπε με τα 120 δώρο συνδυάζεται μόνο με το μπλέ τιμολόγιο στο ρεύμα ή μπορούμε και με το smart; Γιατί έβαλα το smart στο ρεύμα προχτές αλλά ψήνομαι και για τα 120. Το έχει κάνει κανείς;

Εγώ έχω fix αέριο με smart up ρεύμα. Το 120άρι είναι στανταράκι... και ρεύμα βάζεις ό,τι θες, σε συμφέρει να πετύχεις κι εκεί καλά δώρα και τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Εγώ έχω fix αέριο με smart up ρεύμα. Το 120άρι είναι στανταράκι... και ρεύμα βάζεις ό,τι θες, σε συμφέρει να πετύχεις κι εκεί καλά δώρα και τιμές.

δε μου δίναν double σταθερό αέριο και κυμαινόμενα ρεύμα, γιαυτό και πρέπει να πετύχει υπάλληλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, korakios said:

δε μου δίναν double σταθερό αέριο και κυμαινόμενα ρεύμα, γιαυτό και πρέπει να πετύχει υπάλληλο

Quote

2. Ο Πελάτης για να ενταχθεί στους όρους της Προωθητικής Ενέργειας «Double Energy Fix» πρέπει να επιλέξει πρώτα οποιοδήποτε από τα ακόλουθα Τιμολόγια Προμήθειας Φυσικού Αερίου: “GasHome Fix”, “GasBusiness Fix”, “GasBuilding Fix”, οποιοδήποτε προϊόν για την προμήθεια ηλεκτρικής ενέργειας και να υπογράψει σύμβαση προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας και σύμβαση προμήθειας φυσικού αερίου με τον Προμηθευτή, καθώς και τους παρόντες ειδικούς όρους, οι οποίοι αποτελούν ενιαίο και αναπόσπαστο τμήμα της σύμβασης προμήθειας φυσικού αερίου.

Mε ποια αιτιολογία δε στο δίνανε, εφόσον οι όροι λένε "οποιοδήποτε προϊόν ηλεκτρικής ενέργειας";

Μάλλον έπεσες σε λάθος καθαρίστρια... 😆

DB 019_02_11-23_120€ once off_NG Fix products.pdf

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, επανέρχομαι, δεν μπορώ να βγάλω άκρη με Ήρων,που να κάνω καταγγελία;;σε myrae ή ΣτΚ??

Τους λέω να μου στείλουν το συμβόλαιο ή την ηχογράφηση που λένε ότι έχουν (δεν έχουν τίποτα γιατί δεν μίλησα μαζί τους) και με έχουν ακόμα στο περίμενε,μου έστειλαν να κάνω καταγγελία σύμβασης αλλά δεν μπορώ να γράψω στοιχεία αφού δεν υπάρχει καν συμβόλαιο!!

Ένα συμφωνώ είχα γράψει τον Δεκέμβριο σε ένα eMail και δεν προχώρησε η διαδικασία και τώρα με ταλαιπωρούν μετά από 5 μηνες με μ@#@#@!!!!

Το θέμα είναι ότι αυτό έγινε Δεκεμβρίο και αυτοί λένε ότι μίλησαν μαζί μου τον Απρίλιο 😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chefakis είπε

Λοιπόν, επανέρχομαι, δεν μπορώ να βγάλω άκρη με Ήρων,που να κάνω καταγγελία;;σε myrae ή ΣτΚ??

Τους λέω να μου στείλουν το συμβόλαιο ή την ηχογράφηση που λένε ότι έχουν (δεν έχουν τίποτα γιατί δεν μίλησα μαζί τους) και με έχουν ακόμα στο περίμενε,μου έστειλαν να κάνω καταγγελία σύμβασης αλλά δεν μπορώ να γράψω στοιχεία αφού δεν υπάρχει καν συμβόλαιο!!

Ένα συμφωνώ είχα γράψει τον Δεκέμβριο σε ένα eMail και δεν προχώρησε η διαδικασία και τώρα με ταλαιπωρούν μετά από 5 μηνες με μ@#@#@!!!!

Το θέμα είναι ότι αυτό έγινε Δεκεμβρίο και αυτοί λένε ότι μίλησαν μαζί μου τον Απρίλιο 😂😂😂😂

μια χαρά , θα πάρεις και το 50ρικο και γκρινιάζεις 😂

myrae Την Σύμβαση με την εταιρία / Την εγκυρότητα της υπογραφής στη Σύμβαση

και καπάκια και ΣτΚ

18 ώρες πριν, ekrepali είπε

Mε ποια αιτιολογία δε στο δίνανε, εφόσον οι όροι λένε "οποιοδήποτε προϊόν ηλεκτρικής ενέργειας";

Μάλλον έπεσες σε λάθος καθαρίστρια... 😆

αφού επέμενε , τι να τον κάνω , με το ζόρι ?

Βασικά δεν έχει και νόημα μιας και θα φύγω νωρίς για να ξεκινήσω να αρμέγω ΔΕΗ μέχρι να πάρω 200€ που μου χρωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...