Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Κατω από 30 ευρώ το βλέπω το TTF πάλι, πολλά τα 51 του Control. Προς το παρόν δεν ψήνομαι.

Αν πιστεύεις ότι θα χειροτερέψει τόσο πολύ, go for it.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ev_trantos είπε

Καλησπέρα.

Αξίζει να κάνουμε την μετάβαση από ΔΕΗ Benefit σε Control για να πάρουμε τα 50€ και να κλειδώσουμε καλή τιμή kwh για το χειμώνα;

Πιστεύω πως λόγω των πολέμων θα βρουν ευκαιρία να τσιμπήσουν τις τιμές αρκετά προς τα πάνω.

Περισσότερο αξίζει η βόλτα από ΕΛΠΕ για τουρισμό( τώρα που έβγαλαν την ρήτρα αποχώρησης)και επιστροφή στο benefit (μέσω control για το 50€).. αλλά ο καθένας πράττει κατά το δοκούν!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dogtor21 είπε

Περισσότερο αξίζει η βόλτα από ΕΛΠΕ για τουρισμό( τώρα που έβγαλαν την ρήτρα αποχώρησης)και επιστροφή στο benefit (μέσω control για το 50€).. αλλά ο καθένας πράττει κατά το δοκούν!

κάνεις τουρισμό και στο control αν θες αφού ούτε αυτό έχει ρήτρα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

κάνεις τουρισμό και στο control αν θες αφού ούτε αυτό έχει ρήτρα

Για αυτό το έγραψα έτσι μεγάλε μέντορα...(Γιατί το benefit έχει καλύτερη τιμή και τσιμπας και το 50αρικο από το control)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα την ΕΔΑ να μάθω αν έλαβαν το αίτημα από elpe, μου είπαν ναι κι ότι έχουν λάβει και τη φωτογραφία. Αν η φώτο είναι ευκρινής και η παροχή παραμένει στο ίδιο αφμ, οι αλλαγές γίνονται με την ένδειξη της φωτογραφίας... κάτι που είχε συμβεί και πέρυσι όταν έκανα αίτηση στην Ελίν.

Άρα ΔΕΗ που πήγα τον Οκτώβριο και ΗΡΩΝ πριν 1 μήνα, δεν έστειλαν τη φωτογραφία παρόλο που τους το είχα επισημάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο mydei έβλεπα την παροχή του ρεύματος και του φυσικού αερίου. Το ρεύμα το πήγα σε άλλον πάροχο, φαίνεται όμως κανονικά στο mydei και γράφει Απενεργοποιημένη παροχή. Η παροχή του φυσικού αερίου που είναι ενεργή εξαφανίστηκε. Τι κάνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, walex said:

Στο mydei έβλεπα την παροχή του ρεύματος και του φυσικού αερίου. Το ρεύμα το πήγα σε άλλον πάροχο, φαίνεται όμως κανονικά στο mydei και γράφει Απενεργοποιημένη παροχή. Η παροχή του φυσικού αερίου που είναι ενεργή εξαφανίστηκε. Τι κάνουμε?

Ψάχνεις να βρεις τον υπεύθυνο...  😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο ρεύμα ELPE SMART και στο φυσικό αέριο ΔΕΗ Gas control.

Μπορώ να πάω στο ELPE double energy χωρίς δέσμευση? Υποχρεωτικά επιλέγουμε bright up? ή μπορούμε και smart up π.χ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, walex είπε

Είμαι στο ρεύμα ELPE SMART και στο φυσικό αέριο ΔΕΗ Gas control.

Μπορώ να πάω στο ELPE double energy χωρίς δέσμευση? Υποχρεωτικά επιλέγουμε bright up? ή μπορούμε και smart up π.χ.?

Εγώ ήμουν στο smart έκανα double στο fix (χωρίς ρήτρα αποχώρησης) για τα 120 και αμέσως μετά αλλαγή σε smart up..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, Dogtor21 said:

Εγώ ήμουν στο smart έκανα double στο fix (χωρίς ρήτρα αποχώρησης) για τα 120 και αμέσως μετά αλλαγή σε smart up..

εκτός απο τα €120 πήρες τίποτα για το ρεύμα ή δεν παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Thresh said:

Πέρα από την πλάκα, έχει πάρει κανείς μας τηλέφωνο?

Μου συνέβη το ίδιο μέσα στο ΣΚ και πήρα τηλέφωνο Δευτέρα, μου είπαν να στείλω ένα αίτημα προς τη μηχανογραφηση και το οποίο έκανα. Απάντησαν την επόμενη το παρακατω:

Screenshot_20240424_154004_Chrome.jpg

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...