Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

Ξεκίνησα αμφισβήτηση: 
Ειδικότερα, η διαφωνία µου έγκειται στο ότι
θεωρώ υπερβολική την τιμή της kwh που χρεώνετε για το πρώτο 15ήμερο του Νοεμβρίου, 
σύμφωνα με την μεταξύ μας σύμβαση όπου αναγράφεται το (ΤΤΦα + 0,006), σημαίνει οτι η ΤΤΦα που χρεώσατε για το πρώτο μισό του Νοέμβρη είναι 0,163478240-0,006=0,15747824 ευρώ! 

Από πού και πώς προκύπτει αυτή η τιμή, μπορείτε να το εξηγήσετε και να το δικαιολογήσετε?

Ξεκίνησα αμφισβήτηση: 
"Ειδικότερα, η διαφωνία µου έγκειται στο ότι
θεωρώ υπερβολική την τιμή της kwh που χρεώνετε για το πρώτο 15ήμερο του Νοεμβρίου. 
Σύμφωνα με την μεταξύ μας σύμβαση όπου αναγράφεται το (ΤΤΦα + 0,006), σημαίνει οτι η ΤΤΦα που χρεώσατε για το πρώτο μισό του Νοεμβρίου 2021 είναι 0,163478240-0,006=0,15747824 ευρώ! 

Από πού και πώς προκύπτει αυτή η τιμή? Μπορείτε να αναλύσετε και να δικαιολογήσετε την ΤΤΦα? Μπορείτε να επιδείξετε και αποδείξετε με τα τιμολόγια αγοράς σας την συγκεκριμένη ΤΤΦα την στιγμή μάλιστα που ο TTF δεν ξεπέρασε ποτέ τα 130ευρώ την Mwh??"
 

https://heron.gr/media/xpykgaiy/έντυπο-αμφισβήτησης-λογαριασμού-φυσικού-αερίου.pdf

Επεξ/σία από Fallen333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, korakios είπε

ήθελα να το δω πρώτα (αν και στραβώθηκα 😁

έφτιαξε και το προφίλ σου τελικά !

Ευχαριστώ τον @Thresh για το προφίλ! Kανε κι ενα ban στον @Fallen333 γιατί μοίρασε εγκεφαλικά σήμερα με το 0.016 του Ήρων. Πω πω απ'του χάρου τα δόντια γλύτωσαν, πριν πάω αύριο για δουλειά θα περάσω απ'την ΔΕΗ να ανάψω ένα κερί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Πω πω απ'του χάρου τα δόντια γλύτωσαν, πριν πάω αύριο για δουλειά θα περάσω απ'την ΔΕΗ να ανάψω ένα κερί.

εγώ μία το Φεβρουάριο περίπου που μου είχαν στείλει το παλιό Flex και ευτυχώς δεν υπέγραψα και περίμενα απάντηση (ακόμα περιμένω) και το καλοκαίρι που δε μου έστειλαν καν το συμβόλαιο

Βέβαια να λέμε την αλήθεια , η ΔΕΗ ακόμα να στείλει λογαριασμό , δε μου δίνουν κωδικό να κάνω ebill και δεν ξέρω μήπως είμαι σε καθολικό πάροχο 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fallen333 είπε

Ξεκίνησα αμφισβήτηση: 
"Ειδικότερα, η διαφωνία µου έγκειται στο ότι
θεωρώ υπερβολική την τιμή της kwh που χρεώνετε για το πρώτο 15ήμερο του Νοεμβρίου, 
σύμφωνα με την μεταξύ μας σύμβαση όπου αναγράφεται το (ΤΤΦα + 0,006), σημαίνει οτι η ΤΤΦα είναι 0,163478240-0,006=0,15747824 ευρώ! 
Από πού και πώς προκύπτει αυτή η τιμή?

Ειδικότερα, η διαφωνία µου έγκειται στο ότι
θεωρώ υπερβολική την τιμή της kwh που χρεώνετε για το πρώτο 15ήμερο του Νοεμβρίου. 
Σύμφωνα με την μεταξύ μας σύμβαση όπου αναγράφεται το (ΤΤΦα + 0,006), σημαίνει οτι η ΤΤΦα που χρεώσατε για το πρώτο μισό του Νοεμβρίου 2021 είναι 0,163478240-0,006=0,15747824 ευρώ! 

Από πού και πώς προκύπτει αυτή η τιμή, μπορείτε να αναλύσετε και να δικαιολογήσετε την ΤΤΦα? Μπορείτε να επιδείξετε και αποδείξετε με τα τιμολόγια αγοράς σας την συγκεκριμένη ΤΤΦα την στιγμή μάλιστα που ο TTF δεν ξεπέρασε ποτέ τα 130ευρώ την Mwh??"
 

https://heron.gr/media/xpykgaiy/έντυπο-αμφισβήτησης-λογαριασμού-φυσικού-αερίου.pdf

Ζητά επικοινωνία μόνο γραπτώς. Επισυναψε ταυτότητα στο pdf και αντίγραφο λογαριασμού. Όλα μαζί σε 1 pdf ως 3mb.  στείλε την αμφισβήτηση απευθείας στο myrae, έχει ειδική επιλογή να επιλέξεις. Κλείσε adblock για να ανεβάσεις το αρχείο. Μη πατήσεις ποτέ το πράσινο. Αν απαντήσουν και θες να στείλεις απάντηση, πατάς το κόκκινο. Θα προσπαθήσουν σίγουρα να πάρουν τηλ να κατευθύνουν τη συζήτηση εκεί που θέλουν για να γράψουν στη ραε ότι τα βρήκατε. Μη σας ξεγελάσουν, ζητήσετε μόνο γραπτή επικοινωνία.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, korakios είπε

πόσταρε και κάτι εκτός μπλα-μπλα 😁

Μου κανει εντυπωση πως εχει τοσα πολλα reactions.Για τον ekre εννοω.

16 λεπτά πριν, ekrepali είπε

πριν πάω αύριο για δουλειά θα περάσω απ'την ΔΕΗ να ανάψω ένα κερί.

Βαλε κι ενα φυτιλακι διπλα.:P

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

Βέβαια να λέμε την αλήθεια , η ΔΕΗ ακόμα να στείλει λογαριασμό , δε μου δίνουν κωδικό να κάνω ebill και δεν ξέρω μήπως είμαι σε καθολικό πάροχο 😁

Μην λες τετοια και το γκαντεμιαζεις μια χαρα εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

6 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μακαρι να ηταν 0,016.

Έχεις δίκιο 0.16. Το  fix λες να το βάλουν πάνω από 0.20; Μάλλον δεν έχουν αποφασίσει ακόμα.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

 Έχεις δίκιο 0.16. Το  fix λες να το βάλουν πάνω από 0.20; Μάλλον δεν έχουν αποφασίσει ακόμα.

Εσυ τι λες να τους αφησουν με 0,20?

0,20 θα ειναι η ρητρα μονο και συνολικα θα το πανε 0,29.

Απο εδω και περα δεν μου κανει τιποτα εντυπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, korakios είπε

πόσταρε και κάτι εκτός μπλα-μπλα 😁

Δεν ξέρω τίποτα από τις άλλες κατηγορίες, μόνο Windows 98SE θυμάμαι κι από παιχνίδια στην ζωή μου έπαιξα μόνο "Heretic" και "Quake II" :P


(α, ναι, και "Age of Empires" από τα καινούρια! αλήθεια λέω)

Επεξ/σία από Fallen333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ρωτήσει κανεις την δεη ποτέ θα εκδωσουν κανενα λογαριασμό για το myhomegascontrol? Η θα πληρωσουμε ολη τη κατανάλωση του χειμωνα συν την εγγύηση σε εναν λογαριασμό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, korakios είπε

 

Βέβαια να λέμε την αλήθεια , η ΔΕΗ ακόμα να στείλει λογαριασμό , δε μου δίνουν κωδικό να κάνω ebill και δεν ξέρω μήπως είμαι σε καθολικό πάροχο 😁

Εμ ήθελες βολτερα. Εγώ που έβαλα ΔΕΗ douple play ξέρω ότι έχω αεριο στη ΔΕΗ σίγουρα. 😆 Η σύμβαση είπαμε, έγινε σουβέρ. Λογαριασμό θα πάρουμε μάλλον τον Μάιο μόλις λήξει προθεσμία υποβολής τιμολογίων για το επίδομα. Όλα καλά μην αγχώνεσαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...