Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Mule206 είπε

 

Και που να δούμε κάνα κουλο να είναι σταθερή όντως η τιμή στο fix χωρίς αναπροσαρμογή και στο flex να κάνουνε όργια..😜

Εδω που φτασαμε οτι κι αν δουμε δεν θα μας κανει εντυπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, souxoumouxou είπε

καλησπέρα, είμαι ηρων στο fix με 0.0195 ε/kwh (Με την έκπτωση) αξίζει να αλλάξω και να πάω σε κάποιον άλλον; Είμαι στο 2ο χρόνο της σύμβασης. Ευχαριστω

Βρε καλώς τον... 1 χρόνο σας ψάχνουμε εσάς με το fix! 😆

Εντάξει... απ'τον Μάιο έχει να γίνει εκκαθάριση. Όταν γίνει η επόμενη εκκαθάριση θα πάθεις εγκεφαλικά με τη ρήτρα αναπροσαρμογής. Μιας που θα πας ΔΕΗ για το Enter, δε κάνεις και το Gas Control στο αέριο με 0.05; 😋

Θα αναρωτιέσαι τώρα... μα χαζός είμαι να υπογράψω 0.05 ενώ τώρα πληρώνω 0.02;

Αμ δε νομίζω να πληρώνεις να πληρώνεις 0.02 μετά τον Ιούλιο. 0.20 ίσως. 😱

Πάρε ένα τηλέφωνο τον ΗΡΩΝ 2130333000 να σου πούνε αν θα χρεωθείς ρήτρα αναπροσαμοργής. Να δούμε τι μαλακία θα σου απαντήσουν "δε ξέρουμε, θα δούμε" κλπ

Όχι πάντως αποκλείεται να σου πούνε. 😋

4.jpg.26477e5f08933ca39a44aa77337b6572.jpg

555.jpg.e0fe6c47bcb5bd69f2dcabb7e0b49639.jpg

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, souxoumouxou είπε

είμαι και στο ρεύμα στον ηρων αλλά έχω ραντεβού αύριο στη δεη να αλλάξω σε enter. στο συμόλαιο γράφει ότι θα γίνει απλό fix το αέριο.564341890_Untitled2.png.781a64175b96cd2bec5af58613a518ed.pngUntitled.png.74a4a3e7947f59dd5dd00c66a747f294.png

βασικά με προβληματίζει

1 Ημερομηνία (δε νομίζω οτι υπήρχε το FX τότε , μόνο το fix, σου στείλανε ειδοποίηση για αλλαγή όρων?)

2. είναι παλιός και δεν πιέζεται απο τις σημερινές τιμές

ανεβάζεις και έναντι πρόσφατο αν έχεις την καλοσύνη ?

Βέβαια το ιδανικότερο θα ήταν φρέσκος ζεστός εκκαθαριστικός

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πάρε ένα τηλέφωνο τον ΗΡΩΝ 2130333000 να σου πούνε αν θα χρεωθείς ρήτρα αναπροσαμοργής.

Θα του πουνε οτι μπλα μπλα μπλα μπλα δεν βαζουμε ρητρες εμεις μπλα μπλα μπλα μπλα......και μολις ερθει ο λογαριασμος 0,23 ρητρα......πας μετα πας κατω απο τα γραφεια και τους περιμενεις εναν εναν......και μετα σ'εχουν πρωτη ειδηση στο απογευματινο δελτιο ειδησεων μετα την ανακοινωση των κρουσματων οπου θα βγει ο δικηγορος(Κουγιας) σου να μιλησει με τον λογαριασμο στο χερι δειχνοντας το ποσο της ρητρας και αθωωνεσαι πανηγυρικα.:D

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Εμείς βάζουμε τώρα νεα παροχή στην πολυκατοικία. Πηρα τηλέφωνο στο φυσικό αέριο Ελλάδος και στην ουσία μου είπε 0.102 κυμαινόμενο.

Εκεί ανακάλυψα οτι αν δεν κανω σύνδεση δεν ολοκληρώνεται η εγκατάσταση και δεν μου το ειχε πει ο μηχανικός. 

Εσείς που είστε παλιοί, σε ποια εταιρεία συστήνετε να κλείσουμε; Θα προτιμούσα το αντίστοιχο της ΔΕΗ στο ρεύμα (αν υπάρχει δηλαδή).

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, korakios είπε

βασικά με προβληματίζει

1 Ημερομηνία (δε νομίζω οτι υπήρχε το FX τότε , μόνο το fix, σου στείλανε ειδοποίηση για αλλαγή όρων?)

2. είναι παλιός και δεν πιέζεται απο τις σημερινές τιμές

ανεβάζεις και έναντι πρόσφατο αν έχεις την καλοσύνη ?

Βέβαια το ιδανικότερο θα ήταν φρέσκος ζεστός εκκαθαριστικός

Για την αλλαγή ονομασίας από FIX σε FX, νωρίς το θυμήθηκαν. https://www.heron.gr/news/heron-anakoinosi-nea-onomasia-fx/ Πάντως δεν είναι αλλαγή όρων. Απλά νομίζω ότι το έκαναν FX για να μην παραπέμπει σε "σταθερό" αφού δεν είναι σταθερό.

Γενικώς με τις ονομασίες έχουν θέμα... πχ στο menu ρεύματος γράφει ακόμα only home, only business και μόλις πατήσεις τα link σε πετάει στα plus.

 

Ξεκάρφωτο πήρα τηλ την ΕΔΑ και μου είπαν ότι πήραν καταμέτρηση 5/11. Αν δε βγει λογαριασμός μέχρι 3/12 στέλνω στέλνω αίτημα μέσω του site της ΔΕΗ, και μετά ΡΑΕ.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Θα του πουνε οτι μπλα μπλα μπλα μπλα δεν βαζουμε ρητρες εμεις μπλα μπλα μπλα μπλα......και μολις ερθει ο λογαριασμος 0,23 ρητρα......πας μετα πας κατω απο τα γραφεια και τους περιμενεις εναν εναν......και μετα σ'εχουν πρωτη ειδηση στο απογευματινο δελτιο ειδησεων μετα την ανακοινωση των κρουσματων οπους θα βγει ο δικηγορος(Κουγιας) σου να μιλησει με τον λογαριασμο στο χερι δειχνοντας το ποσο της ρητρας και αθωωνεσαι πανηγυρικα.:D

Κατσε να σηκώσουν κάνα τηλέφωνο πρώτα.. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τότε τι υπογράφουμε σταθερά συμβόλαια, αφού ότι θέλουν κάνουν στο τέλος....

Μου έστειλαν ενημέρωση για αλλαγή ονόματος σε fx από fix

ο τελευταίος λογαριασμός είναι αυτός

1116366286_Untitled3.png.2b4a2516799d98931dac6310c2c29ab1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Skatzivas είπε

Καλησπέρα σε όλους. Εμείς βάζουμε τώρα νεα παροχή στην πολυκατοικία. Πηρα τηλέφωνο στο φυσικό αέριο Ελλάδος και στην ουσία μου είπε 0.102 κυμαινόμενο.

Εκεί ανακάλυψα οτι αν δεν κανω σύνδεση δεν ολοκληρώνεται η εγκατάσταση και δεν μου το ειχε πει ο μηχανικός. 

Εσείς που είστε παλιοί, σε ποια εταιρεία συστήνετε να κλείσουμε; Θα προτιμούσα το αντίστοιχο της ΔΕΗ στο ρεύμα (αν υπάρχει δηλαδή).

Ευχαριστώ πολύ.

ΔΕΗ gas control με 0.05 το φτηνότερο. Διπλάσια τιμή από πέρυσι για να ξέρεις που έχουν φτάσει τα πράγματα... τουλάχιστον έχει φτηνό πέναλτυ αποχώρησης μετά το 6μηνο 50ευρώ αν στρώσει η κατάσταση.

Ζενίθ σταθερό 0.085, κυμαινόμενα 0.10

 

1 λεπτό πριν, souxoumouxou είπε

Και τότε τι υπογράφουμε σταθερά συμβόλαια, αφού ότι θέλουν κάνουν στο τέλος....

Μου έστειλαν ενημέρωση για αλλαγή ονόματος σε fx από fix

ο τελευταίος λογαριασμός είναι αυτός

1116366286_Untitled3.png.2b4a2516799d98931dac6310c2c29ab1.png

Έναντι... κλασικά.

Πάρε τηλέφωνο και ρώτα αν θα εφαρμοστεί ρήτρα αναπροσαρμογής.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, souxoumouxou είπε

Και τότε τι υπογράφουμε σταθερά συμβόλαια, αφού ότι θέλουν κάνουν στο τέλος....

Oταν υπεγραψες ειχε σιγουρα τον ορο μεσα σχετικα με την ρητρα.

3 λεπτά πριν, Mule206 είπε

Κατσε να σηκώσουν κάνα τηλέφωνο πρώτα.. 😂

Ναι ειναι κι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

ΔΕΗ gas control με 0.05 το φτηνότερο. Διπλάσια τιμή από πέρυσι για να ξέρεις που έχουν φτάσει τα πράγματα... τουλάχιστον έχει φτηνό πέναλτυ αποχώρησης μετά το 6μηνο 50ευρώ αν στρώσει η κατάσταση.

Ζενίθ σταθερό 0.085, κυμαινόμενα 0.10

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, souxoumouxou είπε

ο τελευταίος λογαριασμός είναι αυτός

μια χαρά είναι , απλά καταλαβαίνεις γιατί μας φαίνεται περίεργο και είμαστε καχύποπτοι για την τιμολόγηση  στον επόμενο εκκαθαριστικό

3 λεπτά πριν, souxoumouxou είπε

Και τότε τι υπογράφουμε σταθερά συμβόλαια, αφού ότι θέλουν κάνουν στο τέλος....

κυμαινόμενο υπέγραψες (με τον κρυφό όρο αναπροσαρμογής) , το οτι δεν ενημέρωσαν είναι κλασσικό ,όπως με το ρεύμα

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πάρε τηλέφωνο και ρώτα αν θα εφαρμοστεί ρήτρα αναπροσαρμογής.

όοοοχι , χάνει στην αμφισβήτηση μετά

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, korakios είπε

όοοοχι , χάνει στην αμφισβήτηση μετά

@souxoumouxou Nα αυτό το ξέχασα. Αν ρωτήσεις αν θα χρεωθείς αναπροσαρμογή, μετά δε μπορείς να υποστηρίξεις ότι δε γνώριζες γι'αυτή ώστε να διεκδικήσεις το ποσό. Οπότε μη πάρεις τηλέφωνο.

Οπότε επανερχόμαστε πάλι στο μηδέν, πώς θα το μάθουμε αφού δεν απαντάνε σε κανέναν. Κι εμένα που το έπαιξα δήθεν πελάτης που ενδιαφέρεται δε μου απάντησαν σε mail. Για μένα είναι ξεκάθαρο ότι θα χρεώσουν, το θέμα είναι να μη περιμένουν τα παιδιά μέχρι να έρθει ο λογαριασμός για να επιβαιώσουν το αυτονόητο.

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...