Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, danaos7 είπε

Βασικά και εγώ με την 3070 οπότε βλέπω you tube είμαι - 2 mh/h και όταν βλέπω ταινία είμαι -5  mh/h σε σχέση με το κανονικό που έχω στην φωτό.

Screenshot_2021-03-15-18-36-47-002_com.miui.gallery.jpg

settings?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οι δικες μου ρυθμισεις με msi 2070s trio για οποιον θελει να πειραματιστει..Το συγκεκριμενο το παιζω και με 1100 μνημες και 60 power limit και με αυτο εχω 1 hashrate Λιγοτερο..

 

2070s.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, icenex είπε

Οι δικες μου ρυθμισεις με msi 2070s trio για οποιον θελει να πειραματιστει..Το συγκεκριμενο το παιζω και με 1100 μνημες και 60 power limit και με αυτο εχω 1 hashrate Λιγοτερο..

 

2070s.jpg

ριξε το gpu στα 1100 και θα εχεις 20watt λιγοτερα με ιδιο hashrate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

69 core 72 junction και 80 memory για μενα τουλαχιστον ειναι πολυ καλα εχω τα fans στις 1600 και 24c ambient. Reference μοντελο. Σε gaming παει 77-80 core 85-90 junction. Για το hash δεν ανεβαινει η μνημη με τιποτα. Μεχρι 1810 παει με το ζορι οποτε εχω βολευτει με τα 1770 και ειναι απολυτα σταθερα. Πχ μπορει να τρεχω παιχνιδι απο πισω χωρις θεμα 2-3 βιντεο ταινια κτλ και με αυτο το ρευμα ολα δουλευουν ομαλα. Με mod δεν ψαχτηκα γιατι μετα δεν εχει gaming και δεν εχω και dual bios. 

Εμένα με 50c core ήταν στα 92 το  memory γιαυτό το ανάφερα. Ίσως ήθελαν φρεσκάρισμα τα pads.

Δούλευε stable 1860 memory με 105w αλλά το pc ήταν βαρύ, κολλούσε πολυ σε άνοιγμα φώτο και οτιδήποτε ήταν σε notification pop up, τυπου discord εμφανίζονταν με 2 fps 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ooaris είπε

Εμένα με 50c core ήταν στα 92 το  memory γιαυτό το ανάφερα. Ίσως ήθελαν φρεσκάρισμα τα pads.

Δούλευε stable 1860 memory με 105w αλλά το pc ήταν βαρύ, κολλούσε πολυ σε άνοιγμα φώτο και οτιδήποτε ήταν σε notification pop up, τυπου discord εμφανίζονταν με 2 fps 😅

Σιγουρα υπηρχε θεμα ειναι τεραστια η διαφορα 50 με 92 μηπως ειχες strix η καποια evoke γιατι αυτες ειχαν θεματα δεν πατουσε καλα η ψυκτρα πανω στις vram. 

Εγω παιζω εδω αποκλιση max 15 βαθμους πυρηνα με μνημη και λιγο αν ανοιξω τα fans πχ στις 1700 στροφες πεφτει ακομα 2-4 βαθμους η vram. Το ευχαριστο ειναι οτι το συστημα δεν κολλαει πουθενα περα απο τιποτα 4K video στο youtube. Παραδοξως τις 4K ταινιες/σειρες που βλεπω κατεβασμενες με media player classic τις παει τρενο χωρις να με ριχνει πολυ hash περιπου στο 1 τρωει τα βιντεο απο youtube/web tv δεν τρωνε καθολου. Επισης πριν μπερδευτηκα στα 0800 ειναι το voltage οχι 0850.

 

https://postimg.cc/DW1FkhT8

Screenshot_2.png

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Το τελευταιο 4ωρο εχω 4 μεγαλα payouts. Αυτο οφειλεται και συνδεεται με τον αριθμο των shares που επισης εχω αυξημενο? (>1/min)

image.png.9082673cfb6effd0cf6120bd027ec602.png

Τσιμπησε το eth gas για αυτο και τα spikes. Οσο περισσοτερο μποτιλιαρισμα υπαρχει στο δικτυο τοσο περισσοτερο πληρωνει το nicehash.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Το τελευταιο 4ωρο εχω 4 μεγαλα payouts. Αυτο οφειλεται και συνδεεται με τον αριθμο των shares που επισης εχω αυξημενο? (>1/min)

image.png.9082673cfb6effd0cf6120bd027ec602.png

Κάθε απόγευμα βλέπω ένα τέτοιο spike , αλλά γενικότερα πεσμένα τα πράματα σε σχέση με το τέλος Φλεβάρη 

mar.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ooaris είπε

Μάθαμε πως ξεκλειδώνει ακριβώς η 3060; Διάβασα ότι την ξεκλείδωσαν για ethash τελικά, με έναν driver;

Ναι ανεβασαν καταλαθος driver που την ξεκλειδωνε τον αποσυραν οπως οπως αλλα το κακο εγινε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τωρα ειναι που δεν υπάρχει περίπτωση να μου στειλει το πλαισιο τις 3060 που εχω παραγγείλει απο την πρωτη μερα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...