Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Ρε παιδιά σας βλέπω εδώ γράφετε ολοι για κατι τρελές θερμοκρασίες στις μνήμες και εδώ κοιτάω στο gpuz το memory temperature δεν πάει πάνω από 54-55.

Μήπως κανω κατι λάθος και δεν το εχω καταλάβει?

 

Θερμοκρασία χωρου? ταχύτητα ανεμιστήρων? Υλοποίηση? 

Σε rig η μόνη της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, citrous είπε

Θερμοκρασία χωρου? ταχύτητα ανεμιστήρων? Υλοποίηση? 

Σε rig η μόνη της?

Θερμοκρασια χωρου δεν εχω μετρησει να σου πω την αληθεια ακριβως αλλα το βραδυ που αναβει το καλοριφέρ σιγουρα θα εχει απο 22 βαθμους.

Υλοποιησηξ ειναι evga rtx 2080 και δουλευει μονη της στο 55% τα fans.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Θερμοκρασια χωρου δεν εχω μετρησει να σου πω την αληθεια ακριβως αλλα το βραδυ που αναβει το καλοριφέρ σιγουρα θα εχει απο 22 βαθμους.

Υλοποιησηξ ειναι evga rtx 2080 και δουλευει μονη της στο 55% τα fans.

 

Η δεν κατάλαβα εγώ η εσυ 😆

Μιλάω για rx 5700XT!!

Και θερμοκρασίες που λέω είναι  σε 6ρι rig

Επεξ/σία από citrous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το κακό με τα pools αν έχεις μία κάρτα είναι ότι αργεί το payout και μπορεί να χάσεις μία καλή τιμή στο ETH. Μόνο το cruxpool πληρώνει κάθε 4 ώρες με min 0.01 ΕΤΗ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Θερμοκρασια χωρου δεν εχω μετρησει να σου πω την αληθεια ακριβως αλλα το βραδυ που αναβει το καλοριφέρ σιγουρα θα εχει απο 22 βαθμους.

Υλοποιησηξ ειναι evga rtx 2080 και δουλευει μονη της στο 55% τα fans.

 

ρε συ μιλάς για άλλη κάρτα, αλλά έχεις και τα ανεμιστηράκια στο 55% :P  δε λέω ότι είναι κακό αλλά οι υπόλοιποι παίζουν με αρκετά λιγότερες στροφές. 

Επεξ/σία από Sarevok19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
12 λεπτά πριν, johnmt2 είπε

Γιατί ετσι;

Γιατί έχω μετρήσει ότι μαζεύω τα περισσότερα eth. Μπορεί να κάνω λάθος αλλά αυτό λέει η βάση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το κακό με τα pools αν έχεις μία κάρτα είναι ότι αργεί το payout και μπορεί να χάσεις μία καλή τιμή στο ETH. Μόνο το cruxpool πληρώνει κάθε 4 ώρες με min 0.01 ΕΤΗ..

Ποσο % fee εχει αυτο το pool?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το κακό με τα pools αν έχεις μία κάρτα είναι ότι αργεί το payout και μπορεί να χάσεις μία καλή τιμή στο ETH. Μόνο το cruxpool πληρώνει κάθε 4 ώρες με min 0.01 ΕΤΗ..

Δεν είναι κακό αυτό, θέλω να πω και που να πληρώνεσαι κάθε 4 ώρες με μια κάρτα τι καταλαβαίνεις ; θες σώνει και ντε να τα πουλάς κάθε 20ευρώ που βγάζεις στα καπάκια; καλύτερα να τα κρατάς και να πουλάς όταν ειναι ψηλά η τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, greekfragma είπε

ρε παίδες θα πέσει κλείδωμα και κράξιμο παλι.....πηγαίνετε στο club για τα trading....

ποιο trading ρε μαν; :P Που είδες μήνυμα για trading στις τελευταίες σελίδες;

Μόλις τώρα, Dr_Pepper είπε

Δεν είναι κακό αυτό, θέλω να πω και που να πληρώνεσαι κάθε 4 ώρες με μια κάρτα τι καταλαβαίνεις ; θες σώνει και ντε να τα πουλάς κάθε 20ευρώ που βγάζεις στα καπάκια; καλύτερα να τα κρατάς και να πουλάς όταν ειναι ψηλά η τιμή. 

Απλά στο ethermine εγώ πληρώνομαι κάθε 2 βδομάδες και μπορεί να χάσω μια καλή τιμή στο ενδιάμεσο (π.χ. στις 10 μέρες). Καλά όχι ότι θα έχει και τεράστια διαφορά αλλά από αυτή την διαφορά μπορεί να βγάλεις το ρεύμα ή τα fees από την τράπεζα π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...