Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Δεν τα έβγαλα όλα, άφησα μερικά cardania να υπάρχουν για να μπορέσω να πάρω την Ferrari F40 μου κάποια στιγμή 😜 

Ferrari δεν θα πάρουμε αλλά γιατί όχι ένα σπίτι ή ένα σοβαρό άλλο αμάξι. Για Ferrari θέλει γερά νεύρα και ρίσκο. Παίζουμε με καρχαρίες να το ξέρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, MinerGuy είπε

Οκ καταλαβα για το msi, εγώ όμως δουλεύω με το aorus engine στο οποιο έχω βάλει +2400. Εκει τι αντιστοιχία υπάρχει? Επίσης το p0 κερδίζω κάτι εαν το κλείσω, καθώς η κάρτα δουλεύει μόνιμα για mine?

Ή θα ανοίξεις το p0 ή θα κάνεις OC +200ΜΗz παραπάνω. Το ίδιο είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MinerGuy είπε

Οκ καταλαβα για το msi, εγώ όμως δουλεύω με το aorus engine στο οποιο έχω βάλει +2400. Εκει τι αντιστοιχία υπάρχει? Επίσης το p0 κερδίζω κάτι εαν το κλείσω, καθώς η κάρτα δουλεύει μόνιμα για mine?

Για το 1ο δεν ξερω. Για το 2ο, εισαι stable +1500 (ή οσο ειναι το μαξ στο aorus?)

Γενικα θα προτεινα να αλλαξεις σε msi ab για την ευκολια που υπαρχει στο oc μεταξυ μας και στις ρυθμισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Ή θα ανοίξεις το p0 ή θα κάνεις OC +200ΜΗz παραπάνω. Το ίδιο είναι..

Η aorus engine μετράει 2800 ή 16800, αυτο τι κοιτάει?

image.png.1cf554d4e7a8fd426c4242b534b67e42.png

Επεξ/σία από MinerGuy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Ή θα ανοίξεις το p0 ή θα κάνεις OC +200ΜΗz παραπάνω. Το ίδιο είναι..

Απο software σε τερματιζει, πχ στο msi ab +1500 αλλα με μαξ μνημη 8300 mhz. Για να πιασεις τα 8500 θες p0 state off

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Απο software σε τερματιζει, πχ στο msi ab +1500 αλλα με μαξ μνημη 8300 mhz. Για να πιασεις τα 8500 θες p0 state off

Ααα οκ τότε, άλλο αυτό. Τι μνήμες έχετε και παίρνουν +1500!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά και τις προτεινόμενες ρυθμίσεις του @Inler έπεσε η κατανάλωση παραμένοντας στα 54ΜΗ.

Κοιτάζω τώρα τα βίντεο του Ρώσου στο σωλήνα να δω πως πιάνει τα 56....

miningclocksnew.JPG

miningstatsnew.JPG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ferrari δεν θα πάρουμε αλλά γιατί όχι ένα σπίτι ή ένα σοβαρό άλλο αμάξι. Για Ferrari θέλει γερά νεύρα και ρίσκο. Παίζουμε με καρχαρίες να το ξέρεις. 

Τα σπίτια τα φτιάξαμε το 99. Τώρα μόνο lambo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Απο software σε τερματιζει, πχ στο msi ab +1500 αλλα με μαξ μνημη 8300 mhz. Για να πιασεις τα 8500 θες p0 state off

h αληθεια ειναι οτι μετα τα 8400 σκάει η καρτα (restart driver), οποτε θα κλεισω το p0 και θα δοκιμάσω. 63.2mh/s χωρις stales ειναι καλα ? ή παει και άλλο η 3070 (με lucky silicon)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ααα οκ τότε, άλλο αυτό. Τι μνήμες έχετε και παίρνουν +1500!!

Δεν ειμαι stable προσωπικα σε +1500, +1365 εχω 24/7, αλλα νομιζω τα πρωτα rejected τα δινει +1400.

Μονο εναν εχω δει εδω μεσα +1500 (δεν θυμαμαι ποιος). 

Απλα πχ μπορω ειτε να εχω στο msi ab +1365 με p0 state on ή 1165 με p0 state off για να αντισταθμισω την αλλαγη στα mhz.

2 λεπτά πριν, MinerGuy είπε

h αληθεια ειναι οτι μετα τα 8400 σκάει η καρτα (restart driver), οποτε θα κλεισω το p0 και θα δοκιμάσω. 63.2mh/s χωρις stales ειναι καλα ? ή παει και άλλο η 3070 (με lucky silicon)?

Αν δεν εισαι σταθερος δεν εχει νοημα. Στην ουσια το p0 state προσθετει +200 mhz. Θα ειχε νοημα αν ησουν σταθερος στο μαξ και απλα μονο σε εκοβε το p0 state για να πας παραπανω.

Αν το κλεισεις, θα πρεπει να πας στο aorus λογικα 2000 το oc για να αντισταθμισεις το p0 state

23 λεπτά πριν, MinerGuy είπε

Βγάζω σταθερα 63,2MH/S με trex με 3070, με τα παρακάτω ρολόγια. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι κάποιοι αναφέρονται σε ρολόγια μνήμης π.χ. 8000 και κάποιοι άλλοι 2000 . Μπορει καποιος να το εξηγήσει?image.png.7ee1a4b66b6a3890e029766b6ce15431.pngimage.png.58c2bed62490c20ee4efd23c33504ead.png
 

btw να σε ενδιαφερει κυριως το current/average. Αυτο ειναι το πραγματικο σου mh/s απο τα shares που παιρνεις (σωστα δεν τα λεω @omitziz @Herald:P)

image.png.900003e25713b6f4ea38cb7426e138e6.png

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν ειμαι stable προσωπικα σε +1500, +1365 εχω 24/7, αλλα νομιζω τα πρωτα rejected τα δινει +1400.

Μονο εναν εχω δει εδω μεσα +1500 (δεν θυμαμαι ποιος). 

Eγώ έχω δοκιμάσει με +1900 ( :P ) αλλά μετά από κάποιες ώρες, random κάθε φορά, υπάρχει περίπτωση να σκάσει. Άλλες φορές κρατάει 9 ώρες, άλλες 2 μέρες σερί. Διαφορά στο performance δεν είδα μετά τα 1700, λογικά λόγω error correction (?). Τώρα παίζω στα 1000 για να μένουν τα temps σε "φυσιολογικά" επίπεδα. 

Αλλά εμένα μου έκατσε τρελό lottery στις μνήμες, γιαυτό και τα παραπάνω νούμερα. Ο πυρήνας είναι λίγο σάπιος (2170 ταβάνι) αλλά δεν έχει σημασία στο mining.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Eγώ έχω δοκιμάσει με +1900 ( :P ) αλλά μετά από κάποιες ώρες, random κάθε φορά, υπάρχει περίπτωση να σκάσει. Άλλες φορές κρατάει 9 ώρες, άλλες 2 μέρες σερί. Διαφορά στο performance δεν είδα μετά τα 1700, λογικά λόγω error correction (?). Τώρα παίζω στα 1000 για να μένουν τα temps σε "φυσιολογικά" επίπεδα. 

Αλλά εμένα μου έκατσε τρελό lottery στις μνήμες, γιαυτό και τα παραπάνω νούμερα. Ο πυρήνας είναι λίγο σάπιος (2170 ταβάνι) αλλά δεν έχει σημασία στο mining.

ti mh/s βγαζεις σε αυτους τους χρονισμους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
20 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

btw να σε ενδιαφερει κυριως το current/average. Αυτο ειναι το πραγματικο σου mh/s απο τα shares που παιρνεις (σωστα δεν τα λεω @omitziz @Herald:P)

Πολύ σωστά αγαπητέ average στο 24ωρο ..όλα τα άλλα είναι να φλεξαρεις σαν τον @Herald

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, MinerGuy είπε

ti mh/s βγαζεις σε αυτους τους χρονισμους?

3090 έχει αυτός ε. Μην ψάξεις να βρεις πως να το πας και εσύ +1900 και κάψεις τίποτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...