Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, greekfragma είπε

οι αποδόσεις των pools και τα % στα fees τι είναι ρε μαν;

Δεν είναι trading αυτά. Ίσα ίσα είναι 100% mining ζήτημα. Συζητάμε τι κρατάει και τι πληρώνει από αυτά που σκάβεις. Δεν μίλησε κανείς για αγορά coins..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs

δε ξέρω εγώ με το παραπάνω καταλαβαίνω οτι εδώ μιλάμε για κάρτες γραφικών, ρυθμίσεις-ρολόγια-θερμοκρασίες.

οι αποδόσεις και τα fees μου κολλάνε στο οικονομικό trading κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, greekfragma είπε

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs

δε ξέρω εγώ με το παραπάνω καταλαβαίνω οτι εδώ μιλάμε για κάρτες γραφικών, ρυθμίσεις-ρολόγια-θερμοκρασίες.

οι αποδόσεις και τα fees μου κολλάνε στο οικονομικό trading κομμάτι.

Ρε πας καλά, νιώσε λίγο. Για pools μιλάμε, όχι για ανταλλακτήρια!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Ρε πας καλά, νιώσε λίγο. Για pools μιλάμε, όχι για ανταλλακτήρια!!!!!!!

μπορώ να σου μιλήσω και γω αντίστοιχα ξέρεις...δε γνωριζόμαστε ούτε είμαστε φιλαράκια.

και εν πάσει περιπτώσει και λάθος να είμαι να μάθετε να συνομιλείτε με σεβασμό απέναντι στον άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sarevok19 είπε

αφορούν καθαρά το mining...άσχετα τελείως με trading 

σε ευχαριστώ για την ευγενική απάντηση. ορισμένοι μάλλον νομίζουν οτι μιλάνε στη μάνα τους και στο κολλητό τους εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

σε ευχαριστώ για την ευγενική απάντηση. ορισμένοι μάλλον νομίζουν οτι μιλάνε στη μάνα τους και στο κολλητό τους εδώ μέσα.

ε ντάξει ρε συ και ο @yiannis1991 ευγενικά το είπε στην αρχή, τι να κάνει που δεν τον πίστευες? :P 

Σιγά, όλοι εδώ να μάθουμε πως να κάνουμε καλύτερο mining θέλουμε, δεν τρέχει κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sarevok19 είπε

ε ντάξει ρε συ και ο @yiannis1991 ευγενικά το είπε στην αρχή, τι να κάνει που δεν τον πίστευες? :P 

Σιγά, όλοι εδώ να μάθουμε πως να κάνουμε καλύτερο mining θέλουμε, δεν τρέχει κάτι.

πολλά μπορεί να κάνει από το να μιλάει με αυτό το τρόπο.

δε με απασχολεί αν έχω ακόμα πολλά να ξεκαθαρίσω στο θέμα mining. με απασχολεί όταν έχω τυπάκια να απαντάνε λες και μιλάνε στη μάνα τους ή στο κολλητό τους, ενώ δε γνωριζόμαστε.

φαντάσου να αρχίσει να μιλάει ο καθένας εδώ μέσα ανάμεσα σε αγνώστους με την άνεση που θα γούσταρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζω σταθερα 63,2MH/S με trex με 3070, με τα παρακάτω ρολόγια. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι κάποιοι αναφέρονται σε ρολόγια μνήμης π.χ. 8000 και κάποιοι άλλοι 2000 . Μπορει καποιος να το εξηγήσει?image.png.7ee1a4b66b6a3890e029766b6ce15431.pngimage.png.58c2bed62490c20ee4efd23c33504ead.png
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omitziz είπε

Τελικά θα γυρίσουμε 1 Απριλίου ethermine ή έπεσε ο ενθουσιασμός?

joke's on you. Ειμαι ηδη ethermine.

Κατσε αυτο με το eip δεν θα παρει μερος απο καλοκαιρι? Αρα δινουν πιο νωρις καποιο bonus?

1 λεπτό πριν, MinerGuy είπε

Βγάζω σταθερα 63,2MH/S με trex με 3070, με τα παρακάτω ρολόγια. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι κάποιοι αναφέρονται σε ρολόγια μνήμης π.χ. 8000 και κάποιοι άλλοι 2000 . Μπορει καποιος να το εξηγήσει?
 

Το gpu-z διχνει την ταχυτητα /4. Αρα φανταζομαι εχεις oc +1400 στο msi ab. Στο msi ab βαλε +200 λογω p0 state και εχεις το 2100*4

image.png.9b74b4ad7a3dec52cafb0b5446a8b9a3.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Herald είπε

Την έκανα την αμαρτία μου, ελπίζω να μη το μετανιώσω @yiannis1991

Ξέρουμε πόσο καιρό κάνει το kraken να καταθέσει τα χρήματα στο λογαριασμό? 

1 μερα είχε κάνει πριν 3 χρόνια που είχα πάρει. Την καλύτερη δουλειά έκανες καλοφαγωτα ρε τρέλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

1 μερα είχε κάνει πριν 3 χρόνια που είχα πάρει. Την καλύτερη δουλειά έκανες καλοφαγωτα ρε τρέλα. 

Δεν τα έβγαλα όλα, άφησα μερικά cardania να υπάρχουν για να μπορέσω να πάρω την Ferrari F40 μου κάποια στιγμή 😜 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

joke's on you. Ειμαι ηδη ethermine.

Κατσε αυτο με το eip δεν θα παρει μερος απο καλοκαιρι? Αρα δινουν πιο νωρις καποιο bonus?

Το gpu-z διχνει την ταχυτητα /4. Αρα φανταζομαι εχεις oc +1400 στο msi ab. Στο msi ab βαλε +200 λογω p0 state και εχεις το 2100*4

image.png.9b74b4ad7a3dec52cafb0b5446a8b9a3.png

Οκ καταλαβα για το msi, εγώ όμως δουλεύω με το aorus engine στο οποιο έχω βάλει +2400. Εκει τι αντιστοιχία υπάρχει? Επίσης το p0 κερδίζω κάτι εαν το κλείσω, καθώς η κάρτα δουλεύει μόνιμα για mine?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...