Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, kkatzos είπε

Θα αφαιρέσουν το limiter από την επόμενη έκδοση και στους κανονικούς drivers.

Όλος ο πλανήτης έχει πρόσβαση αν θέλει στους 470.05, οπότε δεν έχει πλέον νόημα.

Αν δεν το κάνουν θα είναι πραγματικά γελοίοι.

λογικό αλλά οι κάρτες οι άλλες δεν δουλεύουν καλά. 2060 AMP, 3070, 3080.... διπλάσια κατανάλωση.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παρολαυτα η 3060 12gb που ξεκλειδωθηκε με το ατυχημα του driver λειτουργει ετσι μονο οταν ειναι κουμπωμενη πανω στο pcie slot της motherboard και οχι πανω σε pcie-riser

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

παρολαυτα η 3060 12gb που ξεκλειδωθηκε με το ατυχημα του driver λειτουργει ετσι μονο οταν ειναι κουμπωμενη πανω στο pcie slot της motherboard και οχι πανω σε pcie-riser

Αυτό ήθελα να γράψω κι εγώ, φαίνεται πως ο beta driver έχει εν μέρει απενεργοποιημένο το limiter και αυτός ενεργοποιείται όταν η κάρτα είναι σε pci-e 1x slot (και όχι 8 ή 16).

Το θέμα είναι πως ένας στοιχειωδώς καλός cracker, τώρα που έχει 2 πακέτα, ένα με limiter κι ένα χωρίς, θα μπορέσει να βρει τον κώδικα και να τον απενεργοποιήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

χρειαζεται native PciE x16 slot και 8 dedicated pcie lanes για να δουλεψει

μετα το 3ο λεπτο:

 

Να προσθέσω οτι σε μια που δοκίμασα εγώ είμαι σχεδόν βέβαιος (και απο αυτά που διάβασα στο forum του guru 3d) οτι δεν λειτουργεί σε gen2 pciexpress x16.

 

 

Επεξ/σία από makhno21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι να δω εάν εχω καταλάβει καλά.  Εγω ξεκινησα με το ninehash quick miner με τον daggerhasimoto. Αυτο αποτι εχω καταλάβει κανει mining μονο σε ethereum? Και απο οτι βλεπω πληρώνομαι σε bitcoin κάθε 4ωρο.

Επίσης εκει που λέει το ημερήσιο, μηνιαίο,  ετήσιο profit  μια έχει μικρά νούμερα και μια πολύ καλά όπως απο 150ευρω+ τον μήνα. Αυτο οφείλετε στο ποσο ψηλά βρίσκετε εκείνη την στιγμή το ethereum?

Μεσα σε 2μιση μερες έχει βγαλει η 2080 ενα 10αρικο. Νομιζω καλα ειναι σχετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι να δω εάν εχω καταλάβει καλά.  Εγω ξεκινησα με το ninehash quick miner με τον daggerhasimoto. Αυτο αποτι εχω καταλάβει κανει mining μονο σε ethereum? Και απο οτι βλεπω πληρώνομαι σε bitcoin κάθε 4ωρο.

Επίσης εκει που λέει το ημερήσιο, μηνιαίο,  ετήσιο profit  μια έχει μικρά νούμερα και μια πολύ καλά όπως απο 150ευρω+ τον μήνα. Αυτο οφείλετε στο ποσο ψηλά βρίσκετε εκείνη την στιγμή το ethereum?

Μεσα σε 2μιση μερες έχει βγαλει η 2080 ενα 10αρικο. Νομιζω καλα ειναι σχετικά.

Το daggerhasimoto ειναι ο αλγοριθμος και κανεις mining ethereum αλλα το nicehash πληρωνει σε BTC παντα οτι και νομισμα και να κανεις mining. Το site γραφει τα profit αναλογικα με εκεινη τη στιγμη δεν ειναι αξιοπιστο ειδικα του χρονου παιζουν ρολο παρα παρα πολλα για να βγει το ετησιο και αυτο θα το ξερεις σε 12 μηνες αν κανεις τη σουμε. Εφοσον εσυ πληρωνεσαι σε BTC σε νοιαζει το BTC στο τελος αν πεσει το eth εφοσον εχεις btc δεν σε νοιαζει οπως και το αντιθετο. Την ωρα που κανεις mining ομως σε νοιαζει η τιμη του eth γιατι αναλογικα με αυτο πληρωνεσαι σε btc. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Carrion είπε

Thermal pads για τις μνήμες σε 5700 xt pulse από που;
Να μην κάνουν 1 μήνα να έρθουν εννοείται.

εισαι πανω απο 85 βαθμους?

Ειχε βαλει καποιος εδω λινκ με καλες τιμες για το pads, αλλα δεν το εχω κρατησει γμτ

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

εισαι πανω απο 85 βαθμους?

Ειχε βαλει καποιο εδω λινκ με καλες τιμες για το pads, αλλα δεν το εχω κρατησει γμτ

Ναι ρε γμτ. Δυστυχώς φτάνει 90.
Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ένα link εδώ αλλά ούτε εγώ το βρίσκω.

Edit..
90 στις μνήμες εννοώ.

image.png.e14056c7d575b99f0f6e043c064bd717.png

Επεξ/σία από Carrion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Xorxhs! είπε

ποιος απο εσας θυμαται να βαλει στα power plans των windows , εξοικονομιση οταν κάνει mine?

γτ να χρειαζεται? Απλα βαζω οθονες να κλεινουν μετα απο 2 λεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

γτ να χρειαζεται? Απλα βαζω οθονες να κλεινουν μετα απο 2 λεπτα.

να κερδιζεις απο καταναλωση, χωρις επιπτωση στο mining...για να δω αποψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...