Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Αυτό το χάλι γιατί συμβαίνει; Η τιμή τώρα είναι στα ~1800, το Φεβρουάριο και τον Μάρτιο ήταν πολύ πιο κάτω αλλά μια χαρά πήγαινε. Όταν άρχιζε να ανεβαίνει όλο και χειρότερα πάει το mining, γιατί;

Εμένα το NiceHash τα μισά πληρώνει σε σχέση με την προηγούμενη βδομάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@Herald από περιέργεια, δίπλα από εκεί που έχεις την ντουλάπα, υπάρχει σπίτι? Θα κοιτούσα και το θέμα του θορύβου, γτ όλα αυτά, ειδικά τώρα που θα μένει και κάνα παράθυρο το βράδυ ανοιχτό, θα κάνουν θόρυβο

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

for what it's worth, ethermine 24ώρου: 0.0000370606 ETH ανά ΜΗ/s..

0.000040 στο flex 😈

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kkatzos είπε

🤣

xaxaxa λέω και εγώ. Φαντάζομαι στο hashrate σου ε;

16 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

@Herald από περιέργεια, δίπλα από εκεί που έχεις την ντουλάπα, υπάρχει σπίτι? Θα κοιτούσα και το θέμα του θορύβου, γτ όλα αυτά, ειδικά τώρα που θα μένει και κάνα παράθυρο το βράδυ ανοιχτό, θα κάνουν θόρυβο

0.000040 στο flex 😈

Απλά το θέμα με το flex είναι ότι είναι τραμπάλα. Αύριο μπορεί να δίνει πιο λίγα, μετά πιο πολλά, κτλ. Και είναι και τα fees που πληρώνεις οπότε πρέπει να βάλεις πιο μεγάλο payout..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

xaxaxa λέω και εγώ. Φαντάζομαι στο hashrate σου ε;

Απλά το θέμα με το flex είναι ότι είναι τραμπάλα. Αύριο μπορεί να δίνει πιο λίγα, μετά πιο πολλά, κτλ. Και είναι και τα fees που πληρώνεις οπότε πρέπει να βάλεις πιο μεγάλο payout..

Έχεις φαγωθεί με αυτά τα fees. Για την ώρα το avg reward του κάθε block είναι πιο πάνω από του ethermine, και βασικά κάθε φορά που το τσεκάρω, είναι πιο πάνω το flex 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

@Herald από περιέργεια, δίπλα από εκεί που έχεις την ντουλάπα, υπάρχει σπίτι? Θα κοιτούσα και το θέμα του θορύβου, γτ όλα αυτά, ειδικά τώρα που θα μένει και κάνα παράθυρο το βράδυ ανοιχτό, θα κάνουν θόρυβο

0.000040 στο flex 😈

σε ποια mh/s ειναι αυτο?average η reported? 

απο οτι φαινεται εγω εβγαλα τα πιο λιγα απο ολους.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

Εγώ μόλις έφτιαξα ένα διπατο, γιατί αν τις έβαζα δίπλα δίπλα (13), δεν θα χωρούσαν μέσα στην ντουλάπα...

Σκέφτομαι να βάλω 4 ανεμιστηρακισ στην κάτω μεριά να βάζουν αέρα και ένα τέτοιο

https://shop.dec-orama.gr/shop-2/εξαεριστήρες/εξαεριστήρες-επαγγελματικοί-βιομηχ/εξαεριστήρας-βιομηχανικός-1-100-κυβώρα-ε/

Στην οροφή να βγάζει τον ζεστό αέρα.

Να δημιουργηθεί αρνητική υποπίεση δηλαδή. Θα βγάζει περισσότερα από όσα βάζει.

Πιστεύω με 1100cfm να είναι εντάξει.

Λες να χρειάζομαι δυνατότερο ανεμιστήρα για απαγωγή θερμότητας;

Το θέμα μου είναι να πάρω αυτόν με τα 1100cfm ή με τα 3100cfm???

 

ακομα και με 1100cfm θα εισαι ενταξει, αν κανεις τη μια τρυπα στον πατο και την αλλη επανω οπως ειπες, δεν θα χρειαστει να βαλεις ανεμιστηρακια να φυσανε απο κατω προς τα μεσα, 1000Cfm ειναι απιστευτη ροη αερα που θα ρουφαει αδιακοπα!

το μονο που θα πρεπει να σε απασχολει ειναι ο θορυβος τα db του ανεμιστηρα αν δηλαδη θα εχεις ενα τραπεζακι και θα αραζεις εκει κοντα, ο συγκεκριμενος εχει 51db και αν βαλεις καποιο μπουρι για να τον κατευθυνεις θα ειναι λιγο παραπανω γιατι θα χτυπαει στα τοιχωματα,

η μονη μου συμβουλη ειναι παρε τον πιο αθορυβο που θα βρεις γυρω στα 1000Cfm ο κανονας λεει οσο μεγαλυτερη διατομη τοσο λιγοτερες στροφες και αρα και db

ΥΓ. οι καρτες δεν επηρεαζονται τοσο απο τη θερμοκρασια περιβαλλοντος μια και εχουν το δικο τους μικροκλιμα στην επιφανεια του chip και της ψυκτρας και των δικων τους ανεμιστηρων εκει χειμωνα-καλοκαιρι ειναι σχεδον το ιδιο, το κλειδι θα το πω για αλλη μια φορα ειναι η καλη κυκλοφορια του θερμου αερα που παραγεται απο αυτο το σημειο και οχι το εκαστοτε ambient temperature

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

σε ποια mh/s ειναι αυτο?average η reported? 

Λάθος κάνει. 

0.0000343 ειμαστε και εσυ (flexpool) και εγώ (2miners) ανά 1MH/s.

Όποτε νικητής είναι το ethermine του Γιάννη με 0.000037

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...