Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/7/2021 στις 12:09 ΜΜ, Vsrs7 είπε

Ήρθε η λυπητερή...

4259kw =959€...

 

IMG_20210716_121246.jpg

 

ηρθε κι ο δικος μου εκκαθαριστικος με 320Mh/s
πριν απο 15 μερες με πηραν απο τη ΔΕΗ και το γυρισα σε myHome Enter + N δε νομιζω να επαιξε ρολο

Bw7nUGk.jpg

με το καυσωνα παντως το κουτι εξω στο μπαλκονι μια χαρα τα παει, στο θερμοτερο σημειο μεσα στο καταμεσημερο εχει 50C, τα ανεμιστηρακια των καρτων δουλευουν στο 90% και ολα κομπλε!

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

26 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

 

ηρθε κι ο δικος μου εκκαθαριστικος με 320Mh/s
πριν απο 15 μερες με πηραν απο τη ΔΕΗ και το γυρισα σε myHome Enter + N δε νομιζω να επαιξε ρολο

Bw7nUGk.jpg

με το καυσωνα παντως το κουτι εξω στο μπαλκονι μια χαρα τα παει, στο θερμοτερο σημειο μεσα στο καταμεσημερο εχει 50C, τα ανεμιστηρακια των καρτων δουλευουν στο 90% και ολα κομπλε!

Κάψαμε σχεδόν ίδιες κιλοβατώρες.

Εγώ πλήρωσα 959, εσύ 677. Προφανώς και συμφέρει το myhome enter πρόγραμμα σε σχέση με το ΚΟΤ Β που έχω εγώ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vsrs7 είπε

Κάψαμε σχεδόν ίδιες κιλοβατώρες.

Εγώ πλήρωσα 959, εσύ 677. Προφανώς και συμφέρει το myhome enter πρόγραμμα σε σχέση με το ΚΟΤ Β που έχω εγώ...


το myhome enter  ενεργοποιηθηκε στις 30 Ιουνιου τρεχει δηλαδη 20 μερες απο τους συνολικους 4 μηνες του λογαριασμου, οποτε δε γνωριζω αν οι χρεωσεις μοιραζονται ισοποσα για ολους τους μηνες με το νεο προγραμμα ή ειναι σπαστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Odyss3us είπε


το myhome enter  ενεργοποιηθηκε στις 30 Ιουνιου τρεχει δηλαδη 20 μερες απο τους συνολικους 4 μηνες του λογαριασμου, οποτε δε γνωριζω αν οι χρεωσεις μοιραζονται ισοποσα για ολους τους μηνες με το νεο προγραμμα ή ειναι σπαστα

Θα γραφει στην τιμη της καθε KW αυτες που ειναι στο enter πανε με 0.105 οι υπολοιπες με το παλιο προγραμμα που ειχες. Αν εχεις νυχτερινο πανε με 0.7896. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Θα γραφει στην τιμη της καθε KW αυτες που ειναι στο enter πανε με 0.105 οι υπολοιπες με το παλιο προγραμμα που ειχες. Αν εχεις νυχτερινο πανε με 0.7896. 

IOLcJff.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mInInG εΧεΙ ΠεΘαΝεΙ κΑι θΑ ΒροΥμΕ ΕπιΤελΟυΣ ΚαΡτεΣ

image.png.daf3504ca2b179a566c889c03f474284.png

6 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

Που μένεις; Στην Αλάσκα;;;;;

Έβαλες φωτό από τον Ιανουάριο με το pc έξω στο μπαλκόνι ρε αθεοφοβε;;; 😛😛😁

Απλα το ac των δωματιων, βρισκεται στο δικο μου δωματιο, οποτε απο εμενα περναει πρωτα η ψυξη😈

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Odyss3us είπε

 

ηρθε κι ο δικος μου εκκαθαριστικος με 320Mh/s
πριν απο 15 μερες με πηραν απο τη ΔΕΗ και το γυρισα σε myHome Enter + N δε νομιζω να επαιξε ρολο

Bw7nUGk.jpg

με το καυσωνα παντως το κουτι εξω στο μπαλκονι μια χαρα τα παει, στο θερμοτερο σημειο μεσα στο καταμεσημερο εχει 50C, τα ανεμιστηρακια των καρτων δουλευουν στο 90% και ολα κομπλε!

να ρωτησω κατι ολος ο εξοπλισμος σε αυτα τα Mh/s ποσα watt σου τραβαει. επισης εχεις και νυχτερινο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, johnmt2 είπε

να ρωτησω κατι ολος ο εξοπλισμος σε αυτα τα Mh/s ποσα watt σου τραβαει. επισης εχεις και νυχτερινο?

Εχει νυχτερινο φαινεται λιγο πιο πανω που εβαλε αναλυτικα τα kw. Τωρα για τα MH αν πουμε χοντρικα οτι για 50MH θελουμε 100watt καρτα εχουμε 640watt καρτες. Βαλε και υπολογιστη 700-750 λογικα. 750w x 24 = 18kw τη μερα με 17-19 λεπτα 3.5 ευρω τη μερα πες και βγαζει σιγουρα πανω απο 15 ευρω τη μερα.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το eip1559 μάλλον πάει για χοντρό καθυστέρηση 😀😀😁😁😁😁

https://www.google.com/amp/s/www.fxstreet.com/amp/cryptocurrencies/news/ethereum-triple-halving-may-be-delayed-as-security-concerns-arise-202107241027

5 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Το mInInG εΧεΙ ΠεΘαΝεΙ κΑι θΑ ΒροΥμΕ ΕπιΤελΟυΣ ΚαΡτεΣ

image.png.daf3504ca2b179a566c889c03f474284.png

Απλα το ac των δωματιων, βρισκεται στο δικο μου δωματιο, οποτε απο εμενα περναει πρωτα η ψυξη😈

Θα πρέπει να κοιμάσαι με κουβέρτες με τόση ψύξη εκεί μέσα 😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχω αυτο το τροφοδοτικο της Corsair RMx 2018 Series RM850x 850W Full Modular..https://www.skroutz.gr/s/14549882/Corsair-RMx-2018-Series-RM850x-850W-Full-Modular-80-Plus-Gold.html εχω και εχω επανω 2 Χ GTX 1660 SUPER θα σηκωσει αλλες 2 GTX 1660 SUPER συνολικα 4 καρτες η να αλλαξω και να αγορασω μια και καλη αυτο εδω απο Amazon ; Εαν θυμαμε σωστα περιπου στα 120-140W δεν χρειαζεται η καθε GTX 1660 Super; Τις εχω επανω σε ASROCK H510 PRO BTC+  https://www.amazon.de/.../B08ZK4.../ref=ox_sc_act_title_2... 

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω τι κάνετε οι υπόλοιποι αλλά με 2x 95Watts GPU's  το δωμάτιο για να καθήσεις να δουλεύεις ή να χαλαρώνεις με τέτοιο καύσωνα Αθήνα δε βγαίνει.

Όταν φύγουν τα 35+ θα τις ξαναβάλω να σκάβουν. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Δε ξέρω τι κάνετε οι υπόλοιποι αλλά με 2x 95Watts GPU's  το δωμάτιο για να καθήσεις να δουλεύεις ή να χαλαρώνεις με τέτοιο καύσωνα Αθήνα δε βγαίνει.

Όταν φύγουν τα 35+ θα τις ξαναβάλω να σκάβουν. 

Ενοειται ac ανοιχτο 24/7 στους 26.

Καταγραφή.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...