Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχει δοκιμάσει κανείς LHR gpu eth +  με ανοιχτό youtube 720P video αν το LHR μπερδεύει

και δεν πέφτει το hashrate?

Κάποιοι το πέτυχαν με δεύτερο monitor που είχαν συνδεμένο στη gpu και έπαιζε youtube.

 

Επεξ/σία από sharke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σταμάτησε το ethermine να υποστηρίζει την πληρωμή σε binance wallet;

Τόσο καιρό εκεί με πλήρωνε, τώρα ζητάει να κάνω connect wallet...

Screenshot_2021-08-07-11-02-31-714_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-08-07-11-03-47-241_com.android.chrome.jpg

Πλέον , ο miner πληρώνει τα fees, εκτός εάν κανείς την πληρωμή μέσω polygon...

Στην ουσία είναι το ίδιο. Τα πας τσάμπα με polygon σε πορτοφόλι σου, αλλά για να τα πας σε ανταλακτηριο, πληρώνεις τα fees, οπότε ότι και να κάνεις, όποια επιλογή και να βάλεις, τα fees δεν τα γλυτώνεις...

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

Σταμάτησε το ethermine να υποστηρίζει την πληρωμή σε binance wallet;

Τόσο καιρό εκεί με πλήρωνε, τώρα ζητάει να κάνω connect wallet...

Screenshot_2021-08-07-11-02-31-714_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-08-07-11-03-47-241_com.android.chrome.jpg

Πλέον , ο miner πληρώνει τα fees, εκτός εάν κανείς την πληρωμή μέσω polygon...

Στην ουσία είναι το ίδιο. Τα πας τσάμπα με polygon σε πορτοφόλι σου, αλλά για να τα πας σε ανταλακτηριο, πληρώνεις τα fees, οπότε ότι και να κάνεις, όποια επιλογή και να βάλεις, τα fees δεν τα γλυτώνεις...

Όχι όχι. 

Αρχές Ιουνίου πρόσθεσε το metamask όπου μπορούσες να έχεις καθημερινά payouts ή on demand και άφησαν για τους υπόλοιπους το κάθε 28η Ιουνίου ή το ελάχιστο threshold (νομίζω ήταν 0.1).

Πλεον, αν πατήσεις στο gas price & threshold αλλάζεις την τιμή του gas που θέλεις να πραγματοποιηθεί η πληρωμή σου, και το threshold. 

Εστω ότι βάζεις gas price 30 gwei (τώρα πρέπει να είναι γύρω στο 1.5$) και έστω ότι δεν ανεβαίνει η τιμή του eth, τότε ότι threshold και να βάλεις, θα πληρώσεις μόνο 1.5 για την συναλλαγή. 

Είναι ίδια λογική με το flexpool που το έχει εδώ και μήνες. 

Το metamask χρειάζεται για το l2 polygon επιλογή. Τα παραπάνω ισχύουν αν επιλέξεις το ethereum mainnet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μακαρι να συνεχισει ετσι να γινουν fill καποια trades που τα εχω απο το Μαιο. 50% πανω σημερα γενικα στο wallet αν παει τιποτα 50k το BTC παμε cashout να βγαλουμε κανα 1000αρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Όχι όχι. 

Αρχές Ιουνίου πρόσθεσε το metamask όπου μπορούσες να έχεις καθημερινά payouts ή on demand και άφησαν για τους υπόλοιπους το κάθε 28η Ιουνίου ή το ελάχιστο threshold (νομίζω ήταν 0.1).

Πλεον, αν πατήσεις στο gas price & threshold αλλάζεις την τιμή του gas που θέλεις να πραγματοποιηθεί η πληρωμή σου, και το threshold. 

Εστω ότι βάζεις gas price 30 gwei (τώρα πρέπει να είναι γύρω στο 1.5$) και έστω ότι δεν ανεβαίνει η τιμή του eth, τότε ότι threshold και να βάλεις, θα πληρώσεις μόνο 1.5 για την συναλλαγή. 

Είναι ίδια λογική με το flexpool που το έχει εδώ και μήνες. 

Το metamask χρειάζεται για το l2 polygon επιλογή. Τα παραπάνω ισχύουν αν επιλέξεις το ethereum mainnet

40 το έχω το gwei αλλά για κάποιον λόγο το ethermine, όταν είναι 40 σου δείχνει ότι είναι 80.

Για να πληρωθώ, πρέπει να πέσει το gwei στο 20 , οπότε να πάει 40 στο ethermine...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

40 το έχω το gwei αλλά για κάποιον λόγο το ethermine, όταν είναι 40 σου δείχνει ότι είναι 80.

Για να πληρωθώ, πρέπει να πέσει το gwei στο 20 , οπότε να πάει 40 στο ethermine...

Αυτό είναι το όριο. Αν είναι κάτω από αυτό, θα πληρωθείς. Μπορεί να είναι bug μιας και δεν ασχολήθηκα να το αλλάξω εγώ και τώρα είμαι εκτός. Θα το δω αργότερα. 

Αν όντως σου δείχνει 80, θα πληρωθείς όταν πέσει κάτω από 80 το high avg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αυτό είναι το όριο. Αν είναι κάτω από αυτό, θα πληρωθείς. Μπορεί να είναι bug μιας και δεν ασχολήθηκα να το αλλάξω εγώ και τώρα είμαι εκτός. Θα το δω αργότερα. 

Αν όντως σου δείχνει 80, θα πληρωθείς όταν πέσει κάτω από 80 το high avg

Με 35 gwei στο ethermine είναι αυτό της φωτό..

Screenshot_2021-08-07-17-18-18-577_com.android.chrome.jpg

Θα περιμένω να πέσει στο 20..

Τι να κάνς..να κατς να μλωσεις;; 😂😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Θα περιμένω να πέσει στο 20..

Δεν κατάλαβα από που βγαίνει αυτό το συμπέρασμα. Σου λέει θα πληρωθείς όταν πέσει κάτω από 40. Τώρα πχ είναι 41 και δεν νομίζω ότι έχει πέσει πιο κάτω αυτές τις μέρες. Θα το έβαζα 60. 

Screenshot_20210807-172534_Opera.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν κατάλαβα από που βγαίνει αυτό το συμπέρασμα. Σου λέει θα πληρωθείς όταν πέσει κάτω από 40. Τώρα πχ είναι 41 και δεν νομίζω ότι έχει πέσει πιο κάτω αυτές τις μέρες. Θα το έβαζα 60. 

Screenshot_20210807-172534_Opera.jpg

Όταν τράβηξα το screenshot πριν από 7λεπτα, ήταν στο 35 το gwei στο etherscan. 😉

Το ethermine το έδειχνε 70, δηλαδή το διπλάσιο...

 

Δες τώρα.

Screenshot_2021-08-07-17-29-20-786_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-08-07-17-29-28-985_com.android.chrome.jpg

Με διάφορα ούτε  1 δευτερόλεπτο στις φωτό.

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πιθανων απλα να μην γινεται αμεσα update και στο ethermine. Οπως και στο flexpool, αργει λιγα sec. Επισης, καλο ειναι να το αυξησεις μιας και το οριο του Gas που εχεις βαλει, πρεπει να ειναι χαμηλοτερο απο το gas την στιγμη που το ethermine στελνει το payout. Οποτε αν αυξηθει μεχρι να στειλει τα δικα σου, τοτε πας παλι πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Πολυ πιθανων απλα να μην γινεται αμεσα update και στο ethermine. Οπως και στο flexpool, αργει λιγα sec. Επισης, καλο ειναι να το αυξησεις μιας και το οριο του Gas που εχεις βαλει, πρεπει να ειναι χαμηλοτερο απο το gas την στιγμη που το ethermine στελνει το payout. Οποτε αν αυξηθει μεχρι να στειλει τα δικα σου, τοτε πας παλι πισω.

Και να κάψω τόσα etherium που με κόπο και ιδρώτα έβγαλα;;;; 

Να εξατμιστούν τσάμπα και βερεσε τόσα eth;;; 😂😂😂😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι ετσι η 6800?....ενω τη βρισκει δεν εχει ουτε στοιχεια απο μνημες κλπ, ουτε μπορω να κανω overclocking...

οι αλλες 2 παιζουν κανονικα...εσβησα τα παντα, εκανα νεο flight και τα ιδια...update στο hive στη τελευταια εκδοση κλπ.

στα windows παιζει κανονικα...με το gpu-z ολα οκ (samsung μνημες, θερμοκρασιες ολα κομπλε)..

τα mh ειναι ενδεικτικα...τις αφησα λιγο να δουλεψουν γιατι φοβομουν μην κανω ζημια στην 6800

 

IMG_08082021_174042_10_x_15_Οριζόντιος_(15.24_x_10.16_εκ).jpg

τις εχω κουμπωσει ετσι...

τη μια 5600 βεβαια δε τη βρισκει...να φταιει η μητρικη?..ρυθμισεις?

IMG_08082021_174057_10_x_15_Οριζόντιος_(15.24_x_10.16_εκ).jpg

Επεξ/σία από GKat76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, GKat76 είπε

Γιατι ετσι η 6800?....ενω τη βρισκει δεν εχει ουτε στοιχεια απο μνημες κλπ, ουτε μπορω να κανω overclocking...

οι αλλες 2 παιζουν κανονικα...εσβησα τα παντα, εκανα νεο flight και τα ιδια...update στο hive στη τελευταια εκδοση κλπ.

στα windows παιζει κανονικα...με το gpu-z ολα οκ (samsung μνημες, θερμοκρασιες ολα κομπλε)..

τα mh ειναι ενδεικτικα...τις αφησα λιγο να δουλεψουν γιατι φοβομουν μην κανω ζημια στην 6800

 

στι

τις εχω κουμπωσει ετσι...

τη μια 5600 βεβαια δε τη βρισκει...να φταιει η μητρικη?..ρυθμισεις?

IMG_08082021_174057_10_x_15_Οριζόντιος_(15.24_x_10.16_εκ).jpg

Απ' την στιγμή που παίζει στα windows, τότε, μάλλον είναι θέμα ρύθμισης και όχι hardware. Από amd δεν ξέρω.

Ίσως να κοίταζες στο hiveos known base;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...