Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 ώρες πριν, Tenshi είπε

ERGO μέσα σε σκάρτες δύο μέρες:

+20% workers

+26% δυσκολία (1,59PH 2.16PH)

Untitled.jpg.1ebec90297b541471f232cc55ff1e4aa.jpg

Θα έχει πλάκα όταν γίνει μετάβαση του ETH σε POS.

Για αλλους πλακα, για αλλους κλαμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Tenshi είπε

ERGO μέσα σε σκάρτες δύο μέρες:

+20% workers

+26% δυσκολία (1,59PH 2.16PH)

Untitled.jpg.1ebec90297b541471f232cc55ff1e4aa.jpg

Θα έχει πλάκα όταν γίνει μετάβαση του ETH σε POS.

Έχει πέσει στα 20 πάρα κάτι το global hashrate αλλά η δυσκολία έμεινε στα 2.16.. τι φαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnmt2 είπε

Έχει πέσει στα 20 πάρα κάτι το global hashrate αλλά η δυσκολία έμεινε στα 2.16.. τι φαση

Κατσε να δεις οταν τον Ιουνιο ανεβει η δυσκολια στο eth και μετακινηθει μαζα προς αλλα algos γινει δεν γινει το PoS transition τι κλαψα θα πεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, johnmt2 είπε

Έχει πέσει στα 20 πάρα κάτι το global hashrate αλλά η δυσκολία έμεινε στα 2.16.. τι φαση

Όπως και ήταν ακόμα στο 1.66 όταν το hashrate ήταν στο 21.

Αργεί 1 ημέρα να προσαρμόσει τη δυσκολία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παιζει εδω και κατι μερες με το mining του eth? Nbminer δεν μπαινει μεσω nicehash εφαρμογη εχω δοκιμασει iolminer nanominer και καθε 5-10 λεπτα κανει ενα μικρο stutter ο υπολογιστης σαν να κολλαει και μετα παλι οκ. Πριν 2 μερες δεν το ειχα αυτο. Δεν αλλαξα τιποτα ιδιο προφιλ undervolt ολα ιδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τι παιζει εδω και κατι μερες με το mining του eth? Nbminer δεν μπαινει μεσω nicehash εφαρμογη εχω δοκιμασει iolminer nanominer και καθε 5-10 λεπτα κανει ενα μικρο stutter ο υπολογιστης σαν να κολλαει και μετα παλι οκ. Πριν 2 μερες δεν το ειχα αυτο. Δεν αλλαξα τιποτα ιδιο προφιλ undervolt ολα ιδια. 

Το nicehash ήταν under maintenance μέχρι και σήμερα νομίζω. Αν συνεχίζει και αύριο το πρόβλημα , δες μια τον υπολογιστή σου στις διεργασίες αν κολλάει το nbminer ακόμα και με το nicehash κλειστό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, atheatos είπε

Το nicehash ήταν under maintenance μέχρι και σήμερα νομίζω. Αν συνεχίζει και αύριο το πρόβλημα , δες μια τον υπολογιστή σου στις διεργασίες αν κολλάει το nbminer ακόμα και με το nicehash κλειστό. 

Προσπαθω να κατεβασω nbminer απο τα plugins κανονικα το κατεβαζει αλλα δεν το κανει install. Μηπως συμβαινει κατι με αυτο που ανεφερε προχθες ο greek πιο πανω που του το εβγαζε σαν ιο το bitdefender? Συνεχιζει να κολλαει τωρα πχ εδω που γραφω σκαλωσε μια φορα για 2 δευτερα και αμεσως ξεκολλησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Προσπαθω να κατεβασω nbminer απο τα plugins κανονικα το κατεβαζει αλλα δεν το κανει install. Μηπως συμβαινει κατι με αυτο που ανεφερε προχθες ο greek πιο πανω που του το εβγαζε σαν ιο το bitdefender? Συνεχιζει να κολλαει τωρα πχ εδω που γραφω σκαλωσε μια φορα για 2 δευτερα και αμεσως ξεκολλησε.

Ναι παίζει ρόλο το antivirus. Αλλά το nbminer είχε θέμα λόγω του maintenance. Εμένα δουλεύει κανονικά αλλά έπρεπε να κλείσω το nicehash και μετά να μπω στις διεργασίες να το κλείσω και από εκεί, γιατί κολλούσε την κάρτα γραφικων  . Την κράταγε με 50 % load με κλειστό το nicehash ετρεχε ακόμα το nbminer. Ήταν σαν να ετρεχε δυο φορές . Μια εντός nicehash και μια εκτός nicehash.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, atheatos είπε

Ναι παίζει ρόλο το antivirus. Αλλά το nbminer είχε θέμα λόγω του maintenance. Εμένα δουλεύει κανονικά αλλά έπρεπε να κλείσω το nicehash και μετά να μπω στις διεργασίες να το κλείσω και από εκεί, γιατί κολλούσε την κάρτα γραφικων  . Την κράταγε με 50 % load με κλειστό το nicehash ετρεχε ακόμα το nbminer. Ήταν σαν να ετρεχε δυο φορές . Μια εντός nicehash και μια εκτός nicehash.

Αρα τι προτεινεις? Προσπαθω να κανω update το nbminer και δεν το δεχετε το κατεβαζει και μενει εκει ξανα γραφει install. Με iol και nano miner εχω σκαλωματα καθε τοσο. Να κατεβασω ξεχωριστα τον nbminer και να το περασω στο φακελο του nicehash λες αν το δεχτει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αρα τι προτεινεις? Προσπαθω να κανω update το nbminer και δεν το δεχετε το κατεβαζει και μενει εκει ξανα γραφει install. Με iol και nano miner εχω σκαλωματα καθε τοσο. Να κατεβασω ξεχωριστα τον nbminer και να το περασω στο φακελο του nicehash λες αν το δεχτει?

Περίμενε μέχρι αύριο. Αν συνεχίζει απενεργοποίησε το antivirus μέχρι να τον κανείς install. Δεν είναι απαραίτητο το update εδώ που τα λέμε. Μπορεί το nicehash να μην είναι έτοιμο για το update του plugin. Θα δείξει αύριο αν έχουν καινούργια έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αρα τι προτεινεις? Προσπαθω να κανω update το nbminer και δεν το δεχετε το κατεβαζει και μενει εκει ξανα γραφει install. Με iol και nano miner εχω σκαλωματα καθε τοσο. Να κατεβασω ξεχωριστα τον nbminer και να το περασω στο φακελο του nicehash λες αν το δεχτει?

Εμενα με το update 16.7 δουλευει απροβληματιστα εδω και μερες εκτος αν εκανε μονο του restart αλλα σιγουρα δεν εχω κλεισει-restart την εφαρμογη του nicehash για τουλαχιστον 2-3 μερες.Μηπως να βαλεις το Nicehash και γενικα τα Plugin στο ignore list του antivirus?Εγω αυτο εχω κανει στο eset που εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, icenex είπε

Εμενα με το update 16.7 δουλευει απροβληματιστα εδω και μερες εκτος αν εκανε μονο του restart αλλα σιγουρα δεν εχω κλεισει-restart την εφαρμογη του nicehash για τουλαχιστον 2-3 μερες.Μηπως να βαλεις το Nicehash και γενικα τα Plugin στο ignore list του antivirus?Εγω αυτο εχω κανει στο eset που εχω.

Εχω ολο το φακελο του nicehash στην ignore list του antivirus πρωτη φορα μου το κανει αυτο εδω και ποσα χρονια. Θα ξανα προσπαθησω να κανω update το miner μπας και σκαλωσε πουθενα.

Παρολο που ειναι στην ignore list με πεταει αυτο συνεχεια στο antivirus και το σβηνει

 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...