Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, hln3 είπε

Μόνο 51 δίνει η 3060 ti; Σε τι ρυθμίσεις την έχεις;

Καλημέρα. Την 3060 την έχω στα 130watt και την 3060 ti 150watt.παιζουν ρόλο και οι θερμοκρασίες γενικά την ημέρα πέφτει λίγο το hashrate.  Αυτό που πρόσεξα είναι ότι το overclock στις μνήμες δεν αποδίδει ίσως λίγο. Τώρα η 3060 βγάζει σχεδόν 38sols και η 3060ti 52sols.

 Οι κάρτες είναι όλες lhr εκτός από την 2060s αλλά το zelhash δεν επηρεάζεται από το lhr

SmartSelect_20220404-061949_Hive OS.jpg

SmartSelect_20220404-062003_Hive OS.jpg

 

Επεξ/σία από johnmt2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλά βάζω power limit. Πάντως σε site που είδα η 3060 ti βγάζει παρόμοια νούμερα. Π.χ στο whattomine λέει σε zelhash 54.5h/s με 190watt. Και σε ένα ακόμη στο hashrate δίνει 51.5sols αν θυμάμαι καλά. Παρόλα αυτα Αν έχει κάποιος 3060ti με καλά νούμερα ας μας δώσει μια βοήθεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Balerama είπε

Χρησιμοποιεί κανείς μητρική 1150 για Intel 4ης-5ης γενιάς, τύπου GA-Z87 ή 97; Έχει 6 ή 7 PCI slots και αναρωτιέμαι αν σηκώνει έστω 5 κάρτες. 

Γιατί να μην σηκώνει; Όσα slots έχει τόσες κάρτες σηκώνει.

Πολύ σπάνια να μην μπορούν να δουλέψουν δύο σλοτς μαζί. Συνήθως δουλεύουν αλλά μειώνεται σε κάποια το bandwidth που δεν σε νοιαζει γιατί το mining δεν χρειαζεται μεγάλο bandwidth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, hln3 είπε

Γιατί να μην σηκώνει; Όσα slots έχει τόσες κάρτες σηκώνει.

Πολύ σπάνια να μην μπορούν να δουλέψουν δύο σλοτς μαζί. Συνήθως δουλεύουν αλλά μειώνεται σε κάποια το bandwidth που δεν σε νοιαζει γιατί το mining δεν χρειαζεται μεγάλο bandwidth

Ναι θενξ.. Απλά έτσι από περιέργεια κυρίως, επειδή βρήκα τη MoBo σε ένα παλιό PC του γραφείου και λέω να μεταφέρω τις κάρτες.. Καμιά ρύθμιση στο BIOS κλπ..

Επεξ/σία από Balerama
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην παρέα, είμαι στην έρευνα για να αρχίσω το mining. 

Τι λέτε αξίζει ακόμα;

Ή με τις αυξήσεις στο ρεύμα οχι ;

Έχω βάλει πρόσφατα volton smart 150 promo για καλύτερη κατανάλωση. 

Με το bobcat 300 τι παίζει; Δουλεύει αυτό;

Επεξ/σία από manelys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύει με τον ίδιο τρόπο δλδ; Αποδίδει στην Αθήνα αυτό; Γιατι απ ότι κατάλαβα θέλει να το έχουν κ άλλοι για να γίνει δίκτυο. 

 

Ένα ring με 4 gpu αξίζει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, narta είπε

Εξαρτάται την kw/h

Εξαρτάται απο την απόδοση της κάρτας (kh/j). Η κιλοβατώρα είναι παντού ακριβή,το θέμα είναι τι μένει στην άκρη.

Είναι ο ίδιος λόγος που δέν έχει κορεστεί η αγορά μεταχειρισμένων,όπως πολλοί ήλπιζαν, με non-lhr κάρτες.

On that note, είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα μου έλεγες για φωτοβολταϊκά άν δέν έγραφα την τελευταία γραμμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...