Προς το περιεχόμενο

Το Signal σημειώνει δραματική αύξηση χρηστών ύστερα από τις εξελίξεις με το WhatsApp


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, Necrogenisis είπε

Ο σκοπος του Signal δεν ειναι να σε κανει ανωνυμο, ειναι να μην μπορει κανεις να διαβασει τα μηνυματα σου.

Δεν μιλαω για τον ζουκερ. Αλλα εφοσον δεν εχεις τιποτε να κρυψεις δεν εχεις να φανταστω προβλημα να διαβαζει καποιος τα μηνυματα σου ανα πασα στιγμη; Και ολα ειναι διαφημισεις και μαλακιες μεχρι να δωθει προσβαση στην οποιαδηποτε κυβερνητικη υπηρεσια η οποια, αναλογα με το εκαστωτε καθεστως, μπορει να σε γαμησει οπως και οποτε θελει. Πολυ ευκολα εμπιστευεσαι. Και στην τελικη, πολυ απλα δεν θελω να διαβαζουν αλλοι τα μηνυματα μου ρε φιλε.

Αν πιστεύεις ότι με signal δεν μπορούν να σου διαβάσουν τα μηνύματα η με iMessage έχεις ιδιωτικότητα πάω πάσο. Εγώ διαφωνώ κάθετα. Ιδιωτικότητα στο χώρο του Ίντερνετ δεν υπάρχει get over it. Δες πως έπιασαν τον mr bitcoin που χρησιμοποιούσε μια ζωή κρυπτογράφηση vpn, proxy κτλ 

Μόλις τώρα, Aja είπε

Αν πιστεύεις ότι με signal δεν μπορούν να σου διαβάσουν τα μηνύματα η με iMessage έχεις ιδιωτικότητα πάω πάσο. Εγώ διαφωνώ κάθετα. Ιδιωτικότητα στο χώρο του Ίντερνετ δεν υπάρχει get over it. Δες πως έπιασαν τον mr bitcoin που χρησιμοποιούσε μια ζωή κρυπτογράφηση vpn, proxy κτλ 

Αν θες ιδιωτικότητα μαζεύεσαι σε έναν χώρο με κάποιον και επικοινωνείς χωρίς κινητά δίπλα σου. Όλα τα αλλά είναι με αλλά λόγια να αγαπιόμαστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Aja είπε

Αν πιστεύεις ότι με signal δεν μπορούν να σου διαβάσουν τα μηνύματα η με iMessage έχεις ιδιωτικότητα πάω πάσο. Εγώ διαφωνώ κάθετα. Ιδιωτικότητα στο χώρο του Ίντερνετ δεν υπάρχει get over it. Δες πως έπιασαν τον mr bitcoin που χρησιμοποιούσε μια ζωή κρυπτογράφηση vpn, proxy κτλ 

Αν θες ιδιωτικότητα μαζεύεσαι σε έναν χώρο με κάποιον και επικοινωνείς χωρίς κινητά δίπλα σου. Όλα τα αλλά είναι με αλλά λόγια να αγαπιόμαστε. 

ο mr bitcoin πιάστηκε γιατί τα λάθη είναι ανθρώπινα. Δεν θα υπερασπιστώ καμία εφαρμογή , καλά ιδιωτικότητα έχει πάει περίπατο από 11/9 στην Αμερική και από τότε και σε άλλες χώρες. Η Κίνα δεν είχε ποτέ , για αυτό δεν την ήθελε ο Τραμπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Aja είπε

Αν πιστεύεις ότι με signal δεν μπορούν να σου διαβάσουν τα μηνύματα η με iMessage έχεις ιδιωτικότητα πάω πάσο. Εγώ διαφωνώ κάθετα. Ιδιωτικότητα στο χώρο του Ίντερνετ δεν υπάρχει get over it. Δες πως έπιασαν τον mr bitcoin που χρησιμοποιούσε μια ζωή κρυπτογράφηση vpn, proxy κτλ 

Αν θες ιδιωτικότητα μαζεύεσαι σε έναν χώρο με κάποιον και επικοινωνείς χωρίς κινητά δίπλα σου. Όλα τα αλλά είναι με αλλά λόγια να αγαπιόμαστε. 

Μπες στον (ελεύθερα διαθέσιμο) πηγαίο κώδικα του Signal server και δείξε μας πού ακριβώς γίνεται να διαβάσουν (ποιοι άραγε;) τα μηνύματά σου.

https://github.com/signalapp/Signal-Server
θα περιμένω

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Nihlus89 είπε

Μπες στον (ελεύθερα διαθέσιμο) πηγαίο κώδικα του Signal server και δείξε μας πού ακριβώς γίνεται να διαβάσουν (ποιοι άραγε;) τα μηνύματά σου.

https://github.com/signalapp/Signal-Server
θα περιμένω

Ιδιωτικότητα στο Ίντερνετ δεν υπάρχει . Χρήστης iMessage . Καλή χρονιά με υγεία ! 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2021 στις 6:03 ΜΜ, SchinasN είπε

σωστό , η γενική ταχυδρομική το χρησιμοποιεί.

ποια γενικη ταχυδρομικη ρε φιλε εδω το χρησιμοποιει η εθνικη για να σου στελνει otp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsibosp είπε

ποια γενικη ταχυδρομικη ρε φιλε εδω το χρησιμοποιει η εθνικη για να σου στελνει otp

Α την μπαγασα. Κάτσε να το πω στην κοινότητα χακερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2021 στις 8:31 ΜΜ, georgewww είπε

Υπάρχει και το καλύτερο απολα, λέγεται .... "Αποκοντα" έχει μέγιστη ανάλυση, πραγματικό ήχο, ανεπανάληπτη ασφάλεια, αλλά λιιιιγο αργό στο .....connection 🤣

Αυτό στις μέρες μας είναι δύσκολο, τρομακτικό και απαγορευμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikosgnr είπε

Βέβαια, έχω ζήσει εποχές που πλήρωνες 0,79€ για το WhatsApp.

Μακάρι να είχαν διατηρήσει αυτό το business model. Αλλά ευτυχώς έχουμε την FOSS εναλλακτική. Έχω ξεκινήσει ήδη εκστρατεία και 10+ άτομα είναι ήδη στο signal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2021 στις 6:17 ΜΜ, Makatsoras είπε

 μιας και το συζηταμε, κοιτουσα αυτο το threema. κοστιζει 3,99 για το IOS και Android.

το δοκιμασε κανεις?

Την έχω χρόνια, πάσχει και αυτή απο το γνωστό θέμα.

Δεν έχει κόσμο.

Και επιπλέον η πληρωμή λειτουργεί αποτρεπτικά.

Κατά περιόδους βέβαια μπαίνει σε προσφορά.

Τρομερό App, εξαιρετικό Privacy στα βήματα του Signal.

8 ώρες πριν, Nihlus89 είπε

Μακάρι να είχαν διατηρήσει αυτό το business model. Αλλά ευτυχώς έχουμε την FOSS εναλλακτική. Έχω ξεκινήσει ήδη εκστρατεία και 10+ άτομα είναι ήδη στο signal.

Και που το είχαν δεν άλλαζε κάτι δραματικά αφού την έβαζαν δωρεάν κατα περιόδους.

Τώρα για το Signal, Telegram και Threema πιο πάνω, μόνο εμείς σαν χρήστες μπορούμε να αλλάξουμε τη κατάσταση.

Έχω καταφέρει και ΄γω να βάλω αρκετό κόσμο τόσα χρόνια, τις τελευταίες μέρες ήταν πιο εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, nikosgnr είπε

Τώρα για το Signal, Telegram και Threema πιο πάνω, μόνο εμείς σαν χρήστες μπορούμε να αλλάξουμε τη κατάσταση.

Έχω καταφέρει και ΄γω να βάλω αρκετό κόσμο τόσα χρόνια, τις τελευταίες μέρες ήταν πιο εύκολο.

Πάνω που είχα έτοιμο ένα γκρουπ 5 ατόμων να κάνει την αλλαγή... έπεσε ο σερβερ τους. Αναμενόμενο βέβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, nikosgnr είπε

Βέβαια, έχω ζήσει εποχές που πλήρωνες 0,79€ για το WhatsApp.

εισαι νιουφης!

εγω το ξεκινησα με 0.99 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Makatsoras είπε

εισαι νιουφης!

εγω το ξεκινησα με 0.99 ευρω.

Γίνεται καλύτερο.. Δε πλήρωσα ποτέ, την είχα πετύχει δωρεάν τότε για 1-2 μέρες :P

Ακόμα θα γ@μωσταύριζα έχοντας πληρώσει τους συγκεκριμένους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2021 στις 8:02 ΜΜ, Nihlus89 είπε

Μπες στον (ελεύθερα διαθέσιμο) πηγαίο κώδικα του Signal server και δείξε μας πού ακριβώς γίνεται να διαβάσουν (ποιοι άραγε;) τα μηνύματά σου.

https://github.com/signalapp/Signal-Server
θα περιμένω

φιλε μην χαλιεσαι .

δεν καταλαβαινουν τι ειναι e2ee, ουτε και θα καταλαβουν και ποτε.

το λεει και ο μπαμπης ο σουγιας, ιδιωτηκοτητα δεν υπαρχει, τελος.

εχθες και σημερα μεγαλες δυσκολιες το signal , μερικα αργησαν να παραδοθουν , μερικα χαθηκαν.

το telegram αντιμετωπισε την κριση καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...