Προς το περιεχόμενο

Δρομεας Επιπλα Εκπτωσεις απο 25%


jimakos234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, mixos23 είπε

και δεν ειναι μονο η ταλαιπωρια...προχθες την εστειλα με την ιδια μεταφορικη που μου ηρθε και μου ζητησε (ως ιδιωτη μαλιστα) γυρω στα 12 ευρω λιγοτερα μεταφορικα απο οσα πληρωσα για να μου ερθει..

Αυτά είναι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κάτσε να δω πότε θα με βάλουν τα χρήματα και πόσα θα βάλουν έχω 17 μέρες και πέρα βρέχει. Ούτε καν πιστωτικό δεν με έστειλαν να την περάσω στα έσοδα για το ΦΠΑ. Τι να πω. 

Απαράδεκτο ειλικρινά τόσες μέρες. Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία από αυτούς. Στην θέση σου θα έστελνα email παραπόνων και αν δεν είχα απάντηση θα το πήγαινα παραπέρα.  

Παραδείγματα που συνέβησαν σε εμένα πρόσφατα με ακυρώσεις - επιστροφές. 

Προχτές 12/01 έκανα ακύρωση μέσω email σε μια παραγγελία οθόνης που ήμουν σε αναμονή από μέσα Δεκέμβρη (υπήρχε θέμα με την phillips 242S1AE στα 105€). Αυθημερόν έγινε η κίνηση από αυτούς και 2 μέρες μετά (σήμερα) φάνηκαν τα χρήματα στο λογαριασμό μου στην Πειραιώς. 

Την ίδια μέρα 12/01 ακύρωσα παραγγελία που είχα κάνει μέσω καλάθι skroutz λόγω μεγάλης αναμονής της αποστολής. Αυθημερόν έγινε η κίνηση επιστροφής από το αυτοματοποιημένο σύστημά τους και σήμερα φάνηκαν τα χρήματα στο λογαριασμό μου Alpha bank. 

Αυτές είναι συμπεριφορές. Και η παραμύθα ότι υπάρχουν τραπεζικές καθυστερήσεις δεν ισχύουν καθώς όπως δείχνω παραπάνω έγιναν επιστροφές από ακυρώσεις σε δύο διαφορικές τράπεζες μέσα σε 2 εργάσιμες. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/1/2021 στις 9:42 ΜΜ, lionheart75 είπε

Απαράδεκτο ειλικρινά τόσες μέρες. Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία από αυτούς. Στην θέση σου θα έστελνα email παραπόνων και αν δεν είχα απάντηση θα το πήγαινα παραπέρα.  

Παραδείγματα που συνέβησαν σε εμένα πρόσφατα με ακυρώσεις - επιστροφές. 

Προχτές 12/01 έκανα ακύρωση μέσω email σε μια παραγγελία οθόνης που ήμουν σε αναμονή από μέσα Δεκέμβρη (υπήρχε θέμα με την phillips 242S1AE στα 105€). Αυθημερόν έγινε η κίνηση από αυτούς και 2 μέρες μετά (σήμερα) φάνηκαν τα χρήματα στο λογαριασμό μου στην Πειραιώς. 

Την ίδια μέρα 12/01 ακύρωσα παραγγελία που είχα κάνει μέσω καλάθι skroutz λόγω μεγάλης αναμονής της αποστολής. Αυθημερόν έγινε η κίνηση επιστροφής από το αυτοματοποιημένο σύστημά τους και σήμερα φάνηκαν τα χρήματα στο λογαριασμό μου Alpha bank. 

Αυτές είναι συμπεριφορές. Και η παραμύθα ότι υπάρχουν τραπεζικές καθυστερήσεις δεν ισχύουν καθώς όπως δείχνω παραπάνω έγιναν επιστροφές από ακυρώσεις σε δύο διαφορικές τράπεζες μέσα σε 2 εργάσιμες. 

... 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για κατάθεση το μάξιμουμ είναι μια μέρα. Αν μιλάμε για κάρτα το refund γίνεται αυτόματα και θέλει μια δυο μέρες. Οτιδήποτε παραπάνω είναι λόγια του αέρα.

 

*Έχω καταστημα(τά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, fylatos είπε

Αν μιλάμε για κατάθεση το μάξιμουμ είναι μια μέρα. Αν μιλάμε για κάρτα το refund γίνεται αυτόματα και θέλει μια δυο μέρες. Οτιδήποτε παραπάνω είναι λόγια του αέρα.

 

*Έχω καταστημα(τά)

.... 

Επεξ/σία από Arkin
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Arkin είπε

Με καρτα ειχα πληρωσει στις 27 Νοεμβριου. Στις 22-23 αν θυμαμαι καλα μου ηρθε. Στις 29 την εδωσα πισω. Και μεχρι σημερα δεν εχουν κανει τιποτα. 

Ναι δεν τίθεται κανένα θέμα "τραπεζικής καθυστέρησης".

Δίπλα στην αγορά σου στο paycenter της τράπεζας τους (epos) έχει ένα κουμπάκι που λέει refund/αντιλογισμός. Το πατάνε και γυρνάνε τα λεφτά. Είναι απλή κίνηση και είναι βλακώδες ότι δε το έχουν κάνει ακόμα (και λογιστικό λάθος).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, fylatos είπε

Ναι δεν τίθεται κανένα θέμα "τραπεζικής καθυστέρησης".

Δίπλα στην αγορά σου στο paycenter της τράπεζας τους (epos) έχει ένα κουμπάκι που λέει refund/αντιλογισμός. Το πατάνε και γυρνάνε τα λεφτά. Είναι απλή κίνηση και είναι βλακώδες ότι δε το έχουν κάνει ακόμα (και λογιστικό λάθος).

.... 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στην ακύρωση παραγγελίας μου κρατήσανε κ 8 ευρώ γιατί είπαν πως είχε κρατήσεις το PayPal, παρόλο που η ακύρωση έγινε με δίκη τους υπαιτιότητα λόγω αθέτησης των όρων πώλησης 

  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Arkin είπε

Το ξερω οτι ειναι απλο και δεν καταλαβαινω που κολλανε. Ισως επειδη ειναι τιμολογιο? Δεν ξερω. Απο την προηγουμενη βδομαδα που εστειλα mail μου ειπαν την επομενη δηλαδη αυτη θα μου τα βαλουν. Αυριο Παρασκευη τελος της βδομαδας αν δεν μπουν θα παρω τηλεφωνο. Μου ζητησαν και iban πριν 10 μερες με το mail που εστειλα δεν ξερω που κολλανε. 261 ευρω ειναι με τα μεταφορικα.

Ακόμα περισσότερο έπρεπε να έχουν κόψει πιστωτικό εντός χρήσης και να έχουν επιστρέψει το ποσό.

33 λεπτά πριν, oddios είπε

Εμένα στην ακύρωση παραγγελίας μου κρατήσανε κ 8 ευρώ γιατί είπαν πως είχε κρατήσεις το PayPal, παρόλο που η ακύρωση έγινε με δίκη τους υπαιτιότητα λόγω αθέτησης των όρων πώλησης 

Το paypal ισχύει ότι κρατάει τα refund fees. Ωστόσο αν υπήρξε αθέτηση θεωρητικά έχεις δικαίωμα για full refund. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, mixos23 είπε

και δεν ειναι μονο η ταλαιπωρια...προχθες την εστειλα με την ιδια μεταφορικη που μου ηρθε και μου ζητησε (ως ιδιωτη μαλιστα) γυρω στα 12 ευρω λιγοτερα μεταφορικα απο οσα πληρωσα για να μου ερθει..

Τραγικό έχω να πω. Θα σου πρότεινα να τους ρωτήσεις για αυτό και να τους ξεμπροστιασεις. Κρίμα πάντως.. Καλά ξεμπερδέματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένω πάλι τον επόμενο που θα ανεβάσει προσφορά για την Reflex-D τέλη του χρόνου, Νοέμβρη - Δεκέμβρη και αυτούς που θα γράψουν: "πάρτε τη με κλειστά μάτια θα σας ευχαριστεί το σώμα σας μετά! ", χωρίς καν να την έχουν... ;) 😛 

Εγώ μετά από 3 βδομάδες χρήσης αισθάνομαι ότι άνοιξα το παράθυρο και πέταξα 230€. Το δίχτυ έχει χαλαρώσει και δεν στηρίζει όπως έπρεπε ενώ είναι πλέον αντιαισθητικό, τα ροδάκια κολλάνε και μου μαζεύουν το χαλί, το κάθισμα έχει κάτσει και έχω δυσφορία όταν κάθομαι αρκετή ώρα. Αυτή είναι η εργονομική καρέκλα για την οποία το σώμα μας θα μας ευγνωμονεί που έγραφε κάποιος; Κρίμα που την πάτησα έτσι. Γύρισα στην markus καθώς αν και δεν μου ταιριάζει απόλυτα (και είναι ο λόγος που πήγα εν αγνοία μου στην Reflex-D) η έδρα της είναι πολύ πιο άνετη για πολύωρη χρήση και το mesh στην πλάτη είναι πολύ πιο ποιοτικό καθώς και η ανάκλησή της. Αν σας βολεύει η markus σας λέω ξεκάθαρα μην ξανακοιτάξετε άλλη καρέκλα κάτω από 200€. Μη κάνετε το λάθος και πάρετε την Reflex-D ειδικά όπως την πήραμε εμείς στα τυφλά χωρίς δοκιμή. 😒

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2021 στις 2:59 ΠΜ, jimex είπε

Ευτυχώς, την επέστρεψα δίχως κάποιο πρόβλημα και ήδη έχω λάβει και τα χρήματά μου πίσω.

επειδη την επετρεψα και εγω...ποσα χρηματα σου επεστρεψαν? εγω πληρωσα 253 ευρω, μου επεστρεψαν 219 πισω με την δικαιολογια οτι εγω πληρωνω τα μεταφορικα πηγαινε ελα, δηλαδη 253-219=34ευρω (δεν ηταν τοσα τα μεταφορικα στην παραγγελια τους) + 10 ευρω που εδωσα να παει πισω η καρεκλα...44 ευρω μειον και ευχαριστω δε θα ξαναπαρω 😠

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...