Προς το περιεχόμενο

Μια πρώτη επαφή με το Samsung Galaxy S21 Ultra 5G που υποστηρίζει και S-Pen (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλεπω καποιους απο εδω μεσα που το θελουν και με προπαραγγελια μαλιστα και αγχωνομαι! 1300 € για κινητο? και 80 για την θηκη με το spen? Και κατι ακομα για φορτιστη καινουριο παμε πανω απο 1400! χμμμμμμμ. Α ναι ξεχασα τα ακουστικα ειναι δωρο οποτε γτ γκρινιαζω?

Εγω ακομα σκεφτομαι να αλλαξω το s7 edge που το ειχα παρει μεταχειρισμενο 350 το 2017 και να παρω παλι μεταχειρισμενο κανα s10 με ιδιο ποσο...

Και δεν ειναι το θεμα αν μπορει η τσεπη σου να σηκωσει αυτο το ποσο, αλλα το αν τα αξιζει!!!!

Επεξ/σία από murcielago580
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

33 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Βλεπω καποιους απο εδω μεσα που το θελουν και με προπαραγγελια μαλιστα και αγχωνομαι! 1300 € για κινητο? και 80 για την θηκη με το spen? Και κατι ακομα για φορτιστη καινουριο παμε πανω απο 1400! χμμμμμμμ. Α ναι ξεχασα τα ακουστικα ειναι δωρο οποτε γτ γκρινιαζω?

Εγω ακομα σκεφτομαι να αλλαξω το s7 edge που το ειχα παρει μεταχειρισμενο 350 το 2017 και να παρω παλι μεταχειρισμενο κανα s10 με ιδιο ποσο...

Και δεν ειναι το θεμα αν μπορει η τσεπη σου να σηκωσει αυτο το ποσο, αλλα το αν τα αξιζει!!!!

Κανένα δεν αξίζει φίλε και γενικά πάνω από 300€ δεν δίνω, πεταμένα λεφτά, άσε που έχουν κόψει τα πάντα ( ακουστικά, sd, ραδιόφωνο, υπέρυθρες), όταν ο άλλος έχει γενικά λεφτά για πέταμα και δεν ξέρει τι να τα κάνει τότε αγοράζει, πως δείξε άλλωστε τον πλούτο του όταν πίνει τον καφέ του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chios είπε

Κανένα δεν αξίζει φίλε και γενικά πάνω από 300€ δεν δίνω, πεταμένα λεφτά, άσε που έχουν κόψει τα πάντα ( ακουστικά, sd, ραδιόφωνο, υπέρυθρες), όταν ο άλλος έχει γενικά λεφτά για πέταμα και δεν ξέρει τι να τα κάνει τότε αγοράζει, πως δείξε άλλωστε τον πλούτο του όταν πίνει τον καφέ του. 

Δηλαδη αντι να ευχαριστηθεις τον καφε σου, να συζητησεις και να γελασεις με την παρεα σου, να αρχισεις να κοζαρεις και να λιγουρευεσαι τα κινητα των αλλων ειναι καταντια και μιλαω γενικα γιατι βλεπω οτι αυτο το επιχειρημα τεινει να γινει καραμελα εδω μεσα.

Το κινητο το αγοραζεις για την παρτη σου και αν θελεις να αποδειξεις κατι στη ζωη πρεπει να το κανεις μεσα απο τη δουλεια σου, την οικογενεια σου και γενικα το χαρακτηρα σου οχι απο ενα τζαρτζεβελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Snoob2 είπε

Φίλε μου ξέρεις πόσα πράγματα αγοράζουμε χωρίς να σκεφτόμαστε  αν αξίζει ή όχι; Αφήστε την μιζέρια και μην ασχολείστε με όποιον θέλει να το πάρει καλά κάνει έχει τους λόγους του, από ψυχολογικούς οικονομικούς και ότι θέλεις. Και αναπτήρας υπάρχει με 0,50 και με 10.000 . Σταματήστε αυτές τις συγκρίσεις, αν εσύ τα είχες και σου περίσσευαν και έπαιρνες κινητό με 200 ευρώ για εμένα θα είχες εσύ το πρόβλημα. Η τεχνολογία εξελίσσεται οι εταιρείες θέλουν να βγάζουν λεφτά όπως όλες οι υγιείς επιχειρήσεις, έχουν προσωπικό να πληρώσουν έχουν κέρδος να βγάλουν και δεν απευθύνονται με αυτά τα κινητά σε εσάς έχουν κι άλλα μοντέλα φθηνότερα, και οι έχοντες κάπου πρέπει να τα χαλάσουν να κινείται η αγορά. Οι έχοντες πως νομίζεις τα απέκτησαν

Στο τελος του παραπανω μηνυματος μου το ερωτημα που θετω ειναι αν τα αξιζει αυτα τα χρηματα!

galaxy note 2 ναυαρχιδα του 2012 της samsung πωλουνταν καινουρια τελος του 2012 δλδ 2 μηνες μονο στην κυκλοφορια 449! Πως απο το 449 φτασαμε στο 1249???????

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, murcielago580 είπε

Στο τελος του παραπανω μηνυματος μου το ερωτημα που θετω ειναι αν τα αξιζει αυτα τα χρηματα!

galaxy note 2 ναυαρχιδα του 2012 της samsung πωλουνταν καινουρια τελος του 2012 δλδ 2 μηνες μονο στην κυκλοφορια 449! Πως απο το 449 φτασαμε στο 1249???????

Φίλε μου καλέ, από την αρχή που εμφανίστηκαν τα κινητά οι κορυφαίες προτάσεις αυτές τις τιμές είχαν σχεδόν. 

Δύο γρήγορα παραδείγματα (μεγάλης χρονικής απόστασης) από αυτά πού πέρασαν από τα χέρια μου: 

1996. Motorola StarTac 85 Τιμή: 300.000 δραχμές (2 μηνιάτικα περίπου) 

2005. Qtek 9000 Τιμή 1050 € (2 μηνιάτικα περίπου) 

Η Samsung τότε ήταν ανερχόμενη εταιρεία στα smartphones καί ακολουθούσε άκρως επιθετική τιμολογιακή πολιτική, κάτι σαν την Xiaomi σήμερα. 

Μόλις καθιερώθηκε το brand έπιασε καί αυτή ταβάνι στις τιμές. 

Όπως δηλαδή θα κάνουν καί οι επόμενοι που έχουν βάλει στόχο την κορυφή (Huawei, Xiaomi κλπ) 

Μόλις το καταφέρουν καί αυτοί θα ευθυγραμμιστούν σε τιμές με την Samsung μην σου πω ότι θα την ξεπεράσουν κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ploumouris είπε

Φίλε μου καλέ, από την αρχή που εμφανίστηκαν τα κινητά οι κορυφαίες προτάσεις αυτές τις τιμές είχαν σχεδόν. 

Δύο γρήγορα παραδείγματα (μεγάλης χρονικής απόστασης) από αυτά πού πέρασαν από τα χέρια μου: 

1996. Motorola StarTac 85 Τιμή: 300.000 δραχμές (2 μηνιάτικα περίπου) 

2005. Qtek 9000 Τιμή 1050 € (2 μηνιάτικα περίπου) 

Η Samsung τότε ήταν ανερχόμενη εταιρεία στα smartphones καί ακολουθούσε άκρως επιθετική τιμολογιακή πολιτική, κάτι σαν την Xiaomi σήμερα. 

Μόλις καθιερώθηκε το brand έπιασε καί αυτή ταβάνι στις τιμές. 

Όπως δηλαδή θα κάνουν καί οι επόμενοι που έχουν βάλει στόχο την κορυφή (Huawei, Xiaomi κλπ) 

Μόλις το καταφέρουν καί αυτοί θα ευθυγραμμιστούν σε τιμές με την Samsung μην σου πω ότι θα την ξεπεράσουν κιόλας.

Γιατι οι ναυαρχιδες huawei και xiaomi ειναι φθηνες? xiaomi mi 10 ολη η σειρα αλλα και τα huawei p40 και mate 40?οχι οτι τα προηγουμενα μοντελα ειδικα της huawei ηταν φθηνα.

Εγω ξαναλεω πως απο τα 449 φτασαμε στα 1249 σχεδον δλδ 3πλασια τιμη. Απο υλικα οσο κοστιζαν τοτε κοστιζουν και τωρα. Το 2012 η samsung ηταν νομιζω 1η στο android ηδη. οποτε? απλα τα 3πλασια σχεδον χρηματα πανε στην τσεπη τους. Απο τεχνολογιες μην σου πω οτι το note 2 ειχε περισσοτερες αν οχι παρομοιες για τοτε απο οτι εχει το s21 σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Apostolis1988 είπε

Ξεπέρασε και την apple.Πλεον εκτός από τον φορτιστή θα αγοράζεις και το S PEN οπότε μένει να δούμε την επόμενη χρονιά τι θα χρειάζεται να αγοράσεις EXTRA.

Ωπα περίμενε.

και η Apple στα iPad Pro ξεχωριστά πουλάει και το στύλο και το πληκτρολόγιο.

επισης δεν έχει καν στύλο για τα κινητά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Γιατι οι ναυαρχιδες huawei και xiaomi ειναι φθηνες? xiaomi mi 10 ολη η σειρα αλλα και τα huawei p40 και mate 40?οχι οτι τα προηγουμενα μοντελα ειδικα της huawei ηταν φθηνα.

Εγω ξαναλεω πως απο τα 449 φτασαμε στα 1249 σχεδον δλδ 3πλασια τιμη. Απο υλικα οσο κοστιζαν τοτε κοστιζουν και τωρα. Το 2012 η samsung ηταν νομιζω 1η στο android ηδη. οποτε? απλα τα 3πλασια σχεδον χρηματα πανε στην τσεπη τους. Απο τεχνολογιες μην σου πω οτι το note 2 ειχε περισσοτερες αν οχι παρομοιες για τοτε απο οτι εχει το s21 σημερα.

Τα 449 € που αναφέρεις γιά το Note 2 είναι μετέπειτα τιμή καί όχι day one. 

Οι τιμές που αναφέρω είναι οι αρχικές μιάς κι έχω το ελάττωμα να τ' αγοράσω άμεσα.

Το S2 γιά να καταλαβαινόμαστε είχε 600 € πρώτη τιμή. 

Όσον αφορά τις Houa, Xiaomi έχεις δίκιο ότι ήρθαν καί αυτές στο ρετιρέ των τιμών, θα έπρεπε ν' αναφέρω ως παραδείγματα Poco, Realme κλπ. 

 

PS 

Το Note 2 ήταν το καλύτερο Note (αναλογικά) πού κυκλοφόρησε ποτέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, zx1234r είπε

Γιατί κατάργησαν ξαφνικά το φορτιστή αλλά αυτό το ρημαδι το sim tool το έχουν κρατήσει όλες οι εταιρίες στη συσκευασία τους? Και μάλιστα σε ειδική εγκοπή για να φαίνεται. Αφού με ένα κοινό συνδετήρα τη κάνουμε τη δουλειά μας.

 

ολες οι εταιριες θα το κανουν απο εδω και περα.ειναι η πολιτικη τους τετοια πλεον!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ploumouris είπε

Τα 449 € που αναφέρεις γιά το Note 2 είναι μετέπειτα τιμή καί όχι day one. 

Οι τιμές που αναφέρω είναι οι αρχικές μιάς κι έχω το ελάττωμα να τ' αγοράσω άμεσα.

Το S2 γιά να καταλαβαινόμαστε είχε 600 € πρώτη τιμή. 

Όσον αφορά τις Houa, Xiaomi έχεις δίκιο ότι ήρθαν καί αυτές στο ρετιρέ των τιμών, θα έπρεπε ν' αναφέρω ως παραδείγματα Poco, Realme κλπ. 

 

PS 

Το Note 2 ήταν το καλύτερο Note (αναλογικά) πού κυκλοφόρησε ποτέ.

Ναι βρε ενταξει ηταν 2 μηνες μετα η τιμη...δεν νομιζω τα s21 να πεσουν ουτε ευρω στις μεγαλες αλυσιδες καταστηματων στο 1ο 2μηνο...

Το note2 το κρατησα απο δεκεμβριο του 2012 εως μαρτιο του 2017 που πηρα το s7 edge. Ουτε μπαταρια δεν του αλλαξα αν κ τελευταια ειχε πεσει αρκετα.

Επεξ/σία από murcielago580
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Γιατι οι ναυαρχιδες huawei και xiaomi ειναι φθηνες? xiaomi mi 10 ολη η σειρα αλλα και τα huawei p40 και mate 40?οχι οτι τα προηγουμενα μοντελα ειδικα της huawei ηταν φθηνα.

Εγω ξαναλεω πως απο τα 449 φτασαμε στα 1249 σχεδον δλδ 3πλασια τιμη. Απο υλικα οσο κοστιζαν τοτε κοστιζουν και τωρα. Το 2012 η samsung ηταν νομιζω 1η στο android ηδη. οποτε? απλα τα 3πλασια σχεδον χρηματα πανε στην τσεπη τους. Απο τεχνολογιες μην σου πω οτι το note 2 ειχε περισσοτερες αν οχι παρομοιες για τοτε απο οτι εχει το s21 σημερα.

Φίλε μου, δες σε κάθε χρονική περίοδο ποια εταιρία θεωρούνταν κορυφαία και δες σε τι τιμές έβγαζε τις ναυαρχίδες της... όλες και για όλες τις χρονικές περιόδους άγγιζαν το 1000αρικο...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 14/1/2021 στις 7:57 ΜΜ, margaritagr είπε

Δε θα περιμένεις καν τα note?

Εγω πρωτη φορα ειμαι σε δίλημμα. Θα ήθελα να δοκιμάσω το πενάκι, δεν ειχα ποτε. 

Αλλα η υλοποίηση με τη θήκη που έδειξε η samsung δεν με τρελαίνει 

Oυτε κατα διανοια μην το κανεις. Ειναι ημιμετρο η θηκη αυτη. Ειμαι ο πρωτος που δηλωνω spen fanboy και ναι, ειναι σουπερ ντουπερ η υλοποιηση της samsung σε θεμα soft/hard στα note, αλλα το να μην ειναι ενσωματωμενο το πενακι στη συσκευη ειναι τρελο deal breaker. Κατ'αρχην περιοριζεσαι μονο στη συγκεκριμενη θηκη ή σε αλλες που θα το εχουν, αλλα και παλι σε περιοριζει, συν οτι προσθετει ογκο (αν και το τελευταιο ειναι υποκειμενικο, εγω ας πουμε θελω τη συσκευη οσο πιο λεπτη γινεται οποτε κοιταω μονο carbon λεπτες θηκες).

Πιο πολυ συμβιβασμος ειναι δηλαδη κατα τη γνωμη μου ολο αυτο με το S pen στο S21.

Κατατα, καλη συσκευη σαν ναυαρχιδα, δε λεω, αλλα περιμενε το Note καλυτερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Δεν αντεξα τελικά, μόλις το είδα live ειπα το θελω. 

Έπεσε προπαραγγελια για ultra 256gb ματ μαύρο 

Με γεια, ηταν μονοδρομος μιας και η σειρα Note παει για οριστικο τελος, λογικη κινηση απο τη Samsung απο τη στιγμη που εδωσε υποστηριξη S PEN στο Ultra.

 

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...