Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Gigabyte 1070 rev2


jimakos19881

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλημέρα σας! Για να μπω γρήγορα στο θέμα εχω την παραπάνω κάρτα γραφικών η οποία ήταν σε σύστημα με 3600 και 450 tomahawk. Το πρώτο προβλήμα που παρουσιάστηκε ήταν όταν έμπαινα cs μόλις ήταν να μπω στο map εμφανίζονταν κάτι μπλε κουκκίδες στην οθόνη και κολλούσε όλο το pc το ίδιο και με το pubg. Η κάρτα βγήκε καθαρίστηκε και μόλις ξαναμπήκε πάνω είχα μαύρη οθόνη να σημειωθεί πως έγινε και αφαίρεση driver με ddu και ξανά εγκατάσταση αλλά τίποτα πριν τις μαύρες οθόνες. Την έβγαλα τελείως και την έβαλα σε παρόμοιο σύστημα με το ίδιο πάλι προβλήμα μαύρη οθόνη. Να σημειωθεί εδώ πως λειτουργούσε κανονικά για ένα οχταμηνο που την είχα και αυτό παρουσιάστηκε την τελευταία εβδομάδα. Το μόνο που μου φαίνεται περίεργο εμφανισιακά είναι οι δύο επαφές τις έχω κ σε φωτογραφία. Επειδή δεν είμαι και ο σχετικοτερος παίρνει τίποτα ή πεταμα και αγορά άλλης? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

IMG_20210116_083309.jpg

IMG_20210116_083337.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι σύγχρονες κάρτες πλέον είναι "τσιτωμένες" από την μαμά τους και μετά την 5ετία βγάζουν προβλήματα , ΠΡΟΣΟΧΗ στις μεταχειρισμένες , γιατί μετα την 5ετία είναι "ωρολογιακές" βόμβες. Επίσης πολλές άνω της 3τίας(εκτός εγγύησης) έχουν δουλέψει "βαριά" για minning που έχει επιταχύνει την γήρανση τους. Μην συγκρίνετε την αντοχή τους με τις παλιότερες γενιές. Αν δεν είστε σίγουροι για το πως έχει δουλέψει η μεταχειρισμένη κάρτα να την αγοράζετε μόνο αν συνειδητοποιήτε το ρίσκο.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μεταχειρισμένη την αγόρασα πριν ένα οχταμηνο, το θέμα είναι αξίζει να την δώσω σε κάποιον τεχνικό μήπως παίρνει τίποτα ή να αγοράσω καινούργια?

3 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Ψησιμο αλλα μην περιμενεις και πολλα οσο αντεξει.

Ψήσιμο τι εννοείς?

3 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

Οι σύγχρονες κάρτες πλέον είναι "τσιτωμένες" από την μαμά τους και μετά την 5ετία βγάζουν προβλήματα , ΠΡΟΣΟΧΗ στις μεταχειρισμένες , γιατί μετα την 5ετία είναι "ωρολογιακές" βόμβες. Επίσης πολλές άνω της 3τίας(εκτός εγγύησης) έχουν δουλέψει "βαριά" για minning που έχει επιταχύνει την γήρανση τους. Μην συγκρίνετε την αντοχή τους με τις παλιότερες γενιές. Αν δεν είστε σίγουροι για το πως έχει δουλέψει η μεταχειρισμένη κάρτα να την αγοράζετε μόνο αν συνειδητοποιήτε το ρίσκο.

Επομένως το πρόβλημα αποκλείεται να βρίσκεται στις επαφές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Reflow σε τεχνικό 40-60ε

Τότε πιστεύω καλύτερα αγορά καινούργιας μετά από κανένα μήνα μήπως πέσει και καμιά τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...