Προς το περιεχόμενο

[VPN] Quidco: 100% cashback @ NordVPN (2-year plan)


stasispm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω τις χειρότερες εμπειρίες με το quidco. Πολλές φορές δεν κάνει track. Ναι, το κάνω σωστά και με άλλο παρόμοιο cashback site δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Θα συμβούλευα να θεωρήσετε το cashback (αν και όταν το πάρετε) σαν μπόνους και όχι σαν κριτήριο αγοράς.

Σε αντίστοιχη περίπτωση που δεν έκανε track την αγορά (ναι, έγινε σωστά) τους πήρε 1 ολόκληρο χρόνο για να απαντήσουν αρνητικά στο claim μου,
γιατί η εταιρεία υποστήριξε οτι αυτός ο αριθμός παραγγελίας δεν έγινε μέσω το quidco.

 

Επεξ/σία από Cyberbob
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις μου ήρθε email που λέει για 56 λίρες που είναι κάπου 63€, ενώ έδωσα 93€. Είναι φυσιολογικό αυτό; Παραπάνω δεν έπρεπε να δώσει; Έπρεπε να δώσει κάπου 75€ αν αφαιρεθεί το ΦΠΑ

image.png

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Cyberbob είπε

Έχω τις χειρότερες εμπειρίες με το quidco. Πολλές φορές δεν κάνει track. Ναι, το κάνω σωστά και με άλλο παρόμοιο cashback site δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Θα συμβούλευα να θεωρήσετε το cashback (αν και όταν το πάρετε) σαν μπόνους και όχι σαν κριτήριο αγοράς.

Σε αντίστοιχη περίπτωση που δεν έκανε track την αγορά (ναι, έγινε σωστά) τους πήρε 1 ολόκληρο χρόνο για να απαντήσουν αρνητικά στο claim μου,
γιατί η εταιρεία υποστήριξε οτι αυτός ο αριθμός παραγγελίας δεν έγινε μέσω το quidco.

 

Αν μπήκες με cookies άλλου τις προηγούμενες 30 μέρες κ μετά με του Quidco είναι πολύ πιθανό να μην τα πάρεις. Για αυτό δεν κάναμε σε ότι link υπάρχει μπροστά μας. Αν θες να μην έχεις πρόβλημα πάντα καθαρισμό cookies πριν την χρήση του. 

Εγώ μετά από αρκετή χρήση topcashback.com/.co.uk, Giving assistant αλλά και direct affiliate κατέληξα ότι για μένα και για τις αγορές από τα site που αγοράζω η καλύτερη επιλογή είναι το Quidco.

Φυσικά αυτό μπορεί να ποικίλει στην προσωπική εμπειρία του καθενός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την δική μου εμπειρία πάντως,

Μια χαρά δίνει (με καθυστέρηση κάπου 3μήνου) το Nordvpn cashback.

Αν κάποιος ΔΕΝ έχει quidco λογαριασμό. Αν θέλει μπορεί να μου στείλει μήνυμα να του κάνω refer. Θα κερδίσει 5 λίρες/ευρώ σε σχέση με το να το κάνει μόνος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από μερικές ώρες (αρχικά νόμιζα ότι θα γινόταν άμεσα) εμφανίστηκε ως tracked η συναλλαγή. Κατά την διάρκεια της συναλλαγής δήλωσα ως χώρα την Greenland για να μην πληρώσω ΦΠΑ οπότε το ποσό ήταν 62,96GBP και το cashback (δεν ήταν 100% αλλά περίπου 95%) 59,73GBP.

Απο εντυπώσεις (εγώ το πήρα για να φαίνεται διαρκώς το κινητό στην Ιταλία και να είναι ενεργοποιημένο το Google Pay στο Wear OS). Έκανα μια χαρά και την δουλειά μου με το tunnelbear αλλά για τόσο μικρό κόστος είπα να το δοκιμάσω.

Παρόλο που έχει και εφαρμογή για android TV το US Netflix κάνει διαρκώς διακοπές. Λίγο καλύτερη η κατάσταση από το UK Netflix σε χαμηλή ποιότητα όμως. Το Prime Video δεν χαμπαριάζει και δεν μου εμφανίζει διαφορετικό υλικό.

Από υπολογιστή το Prime Video βγάζει το εξής warning.

EDIT: Δοκίμασα πολλές χώρες Ευρωπαϊκες (Αγγλία, Βέλγιο, Ιταλία, Αυστρία, Γερμανία) και φυσικά US και όλες βγάζανε σφάλμα

Επίσης δοκίμασα με browser με καθαρισμένα cookies κτλ.

Επίσης δοκίμασα και από κινητό αλλά και με fake location ενεργοποιημένο. Τζίφος.

Μόνο με server από Καναδά λειτουργούσε το primevideo.

Οπότε για streaming από μένα NordVPN = fail

Your device is connected to the Internet using a VPN or proxy service. Please disable it and try again. For more help, go to primevideo.com/vpn

Επεξ/σία από Ionlab
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Ionlab είπε

Μετά από μερικές ώρες (αρχικά νόμιζα ότι θα γινόταν άμεσα) εμφανίστηκε ως tracked η συναλλαγή. Κατά την διάρκεια της συναλλαγής δήλωσα ως χώρα την Greenland για να μην πληρώσω ΦΠΑ οπότε το ποσό ήταν 62,96GBP και το cashback (δεν ήταν 100% αλλά περίπου 95%) 59,73GBP.

Απο εντυπώσεις (εγώ το πήρα για να φαίνεται διαρκώς το κινητό στην Ιταλία και να είναι ενεργοποιημένο το Google Pay στο Wear OS). Έκανα μια χαρά και την δουλειά μου με το tunnelbear αλλά για τόσο μικρό κόστος είπα να το δοκιμάσω.

Παρόλο που έχει και εφαρμογή για android TV το US Netflix κάνει διαρκώς διακοπές. Λίγο καλύτερη η κατάσταση από το UK Netflix σε χαμηλή ποιότητα όμως. Το Prime Video δεν χαμπαριάζει και δεν μου εμφανίζει διαφορετικό υλικό.

Από υπολογιστή το Prime Video βγάζει το εξής warning.

EDIT: Δοκίμασα πολλές χώρες Ευρωπαϊκες (Αγγλία, Βέλγιο, Ιταλία, Αυστρία, Γερμανία) και φυσικά US και όλες βγάζανε σφάλμα

Επίσης δοκίμασα με browser με καθαρισμένα cookies κτλ.

Επίσης δοκίμασα και από κινητό αλλά και με fake location ενεργοποιημένο. Τζίφος.

Μόνο με server από Καναδά λειτουργούσε το primevideo.

Οπότε για streaming από μένα NordVPN = fail

Your device is connected to the Internet using a VPN or proxy service. Please disable it and try again. For more help, go to primevideo.com/vpn

Εγώ πάλι χωρίς να το έχω δοκιμάσει βλέπω ότι από αυτά που γράφεις προφανώς και δεν έχεις τις απαιτούμενες γνώσεις και κράζεις απλά την υπηρεσία.

Για streaming , ΔΕΝ χρειάζεσαι απαραίτητα VPN. 

Μπορείς άριστα να κάνεις τη δουλειά σου με smart DNS και να μην έχεις και απώλεια ταχύτητας. Από ότι είδα το Nord υποστηρίζει smartDNS και στο reddit διάβασα ότι υποστηρίζει αρκετά streaming services.

https://support.nordvpn.com/General-info/SmartDNS/1161156142/What-is-SmartDNS.htm

Τα browser extensions χρησιμοποιούν συνήθως proxies και ξεκλειδώνουν το περιεχόμενο χωρίς να χάνεις ταχύτητα οπότε αν συνδέεσαι από σταθερό υπολογιστή έχεις και αυτή την επιλογή.

Το Amazon Prime που αναφέρεις χρησιμοποιεί το location service της συσκευής σου ακόμα και αν ΔΕΝ το θέλεις και σου μπλοκάρει περιεχόμενο. Αν δοκιμάσεις να συνδεθείς στον ΙΔΙΟ σέρβερ με την ΙΔΙΑ ip σε σταθερό υπολογιστή και android Box θα δεις ότι ΔΕ θα έχεις πρόσβαση στο ίδιο περιεχόμενο. Επίσης είναι από τις εφαμοργές που κάνουν πολύ επιθετικό blocking και θα αντιμετωπίσεις θεματάκια σε πολλά VPNs

Γράφεις ότι στο Netflix κατάφερες να συνδεθείς αλλά δε μας λες από ποια συσκευή και με τι protocol. Ξέρεις όλα τα protocols δεν είναι για την ίδια χρήση. To openVPN .πχ τρώει αρκετά resources , αν ανεβάσεις το encryption της σύνδεσης (άχρηστο για streaming) θα πέσει η ταχύτητα , το TCP είναι χειρότερο από το UDP , αν συνδέεσαι σε επίπεδο συσκευής ή router , αν συνδέεσαι ασύρματα ή με ethernet καλώδιο , κλπ. 

Τεσπά , αν είσαι τόσο απογοητευμένος στο αγοράζω με τα διπλά λεφτά από τη διαφορά που έδωσες , έτσι για testing 😁😆

 

Επεξ/σία από Looter
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πήρα και εγώ και έκανα μερικές δοκιμές. Τα πρώτα συμπεράσματα είναι:

Σε android smartphone όλα καλά και απροβλημάτιστα. 

Σε android tv (nvidia shield) δουλεύει το us netflix και το uk netflix μερικές φορές σε λίγο χειρότερη ποιότητα. 

Δουλεύουν επίσης τα BBC iplayer και iptv hub με UK. Το πρώτο πάρα πολύ καλά το δεύτερο με θεματάκια. 

Σε αυτό που έχω πρόβλημα είναι η εφαρμογή σε win10 και συγκεκριμένα η νέα δυνατότητα του split tunneling. Σε μένα δεν δουλεύει όπως θα έπρεπε και για την ώρα το support δεν δίνει λύση. 

Απλώς μετανιώνω που πλήρωσα ΦΠΑ, μακάρι να είχα δει την εναλλακτική νωρίτερα. 

Στο επιστρεφόμενο πόσο είχα διαφορά αλλά σε επικοινωνία με την quidco διορθώθηκε.

Γενικά ευχαριστημένος... 

Επεξ/σία από akisgd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Looter είπε

Εγώ πάλι χωρίς να το έχω δοκιμάσει βλέπω ότι από αυτά που γράφεις προφανώς και δεν έχεις τις απαιτούμενες γνώσεις και κράζεις απλά την υπηρεσία.

Για streaming , ΔΕΝ χρειάζεσαι απαραίτητα VPN. 

Μπορείς άριστα να κάνεις τη δουλειά σου με smart DNS και να μην έχεις και απώλεια ταχύτητας. Από ότι είδα το Nord υποστηρίζει smartDNS και στο reddit διάβασα ότι υποστηρίζει αρκετά streaming services.

https://support.nordvpn.com/General-info/SmartDNS/1161156142/What-is-SmartDNS.htm

Τα browser extensions χρησιμοποιούν συνήθως proxies και ξεκλειδώνουν το περιεχόμενο χωρίς να χάνεις ταχύτητα οπότε αν συνδέεσαι από σταθερό υπολογιστή έχεις και αυτή την επιλογή.

Το Amazon Prime που αναφέρεις χρησιμοποιεί το location service της συσκευής σου ακόμα και αν ΔΕΝ το θέλεις και σου μπλοκάρει περιεχόμενο. Αν δοκιμάσεις να συνδεθείς στον ΙΔΙΟ σέρβερ με την ΙΔΙΑ ip σε σταθερό υπολογιστή και android Box θα δεις ότι ΔΕ θα έχεις πρόσβαση στο ίδιο περιεχόμενο. Επίσης είναι από τις εφαμοργές που κάνουν πολύ επιθετικό blocking και θα αντιμετωπίσεις θεματάκια σε πολλά VPNs

Γράφεις ότι στο Netflix κατάφερες να συνδεθείς αλλά δε μας λες από ποια συσκευή και με τι protocol. Ξέρεις όλα τα protocols δεν είναι για την ίδια χρήση. To openVPN .πχ τρώει αρκετά resources , αν ανεβάσεις το encryption της σύνδεσης (άχρηστο για streaming) θα πέσει η ταχύτητα , το TCP είναι χειρότερο από το UDP , αν συνδέεσαι σε επίπεδο συσκευής ή router , αν συνδέεσαι ασύρματα ή με ethernet καλώδιο , κλπ. 

Τεσπά , αν είσαι τόσο απογοητευμένος στο αγοράζω με τα διπλά λεφτά από τη διαφορά που έδωσες , έτσι για testing 😁😆

 

Δεν είμαι ειδήμων στο θέμα VPN. Εγώ απλά ανέφερα αυτό που είδα. Δοκίμασα σε android TV, android κινητό (ΚΑΙ με fake location από τα developer options) και φυσικά από σταθερό υπολογιστή, με Nordlynx και OpenVPN πρωτόκολλα. Θα δοκιμάσω το smart dns (δεν το έχω ψάξει, απλά αντικαθιστώ τους DNS του router?). Επομένως τα τεστ που έκανα θεωρώ ότι είναι πολύπλευρα. Π.χ. Channel4 χρειαζόταν να αλλάξω το time zone!!! για να δουλέψει.

Όσον αφορά το Prime Video μου είπαν από το support του Nord ότι αν δεν έχεις γερμανικό prime λογαριασμό ΔΕΝ θα δεις περιεχόμενο από το συγκεκριμένο region. Αυτό δυστυχώς μόνο κάποιος που έχει γερμανικό prime μπορεί να το διαπιστώσει. π.χ. η σειρά Deutschland 86 kai 89 είναι διαθέσιμή μόνο στο γερμανικό primevideo. Επομένως αν συνδεόμενος στο primevideo ακόμα και από εδώ (χωρίς VPN) έχει πρόσβαση στο περιεχόμενο αυτό τότε ισχύει αυτό που μου είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταυτοχρονα παιζει και 100% cashback για 3 χρονια cyberghost.
https://www.quidco.com/cyberghost-vpn/?fn=home&mr=16736&ucb=da3d421b47d4bbfc89437a3f1cf6f522
πιο πολυ σε 80% ειναι αλλα μια χαρα για 3 χρονια vpn με 15€.

Capture.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Glarobats είπε

Ταυτοχρονα παιζει και 100% cashback για 3 χρονια cyberghost.
https://www.quidco.com/cyberghost-vpn/?fn=home&mr=16736&ucb=da3d421b47d4bbfc89437a3f1cf6f522
πιο πολυ σε 80% ειναι αλλα μια χαρα για 3 χρονια vpn με 15€.

Capture.PNG

CyberGhost VPN 3-year plan plus three months + 65% cashback

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...