Προς το περιεχόμενο

“Παραμιλάει” η Wall Street με τις επιδόσεις των μετοχών των GameStop και AMC


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, ADHD είπε

Οχι ρε μπουμερ θα βγαλουμε δις ολοι αγοραζοντας στα 400$, η μετοχη θα παει στο απειρο, to the moooon retards!!!

πραγματικα μου θυμιζεις κατι πορτσαλτε κ μπαμπηδες 

Επεξ/σία από Neural_handshake
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 344
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Reddit Preparing To Unleash "World's Biggest Short Squeeze" In Silver

https://www.zerohedge.com/markets/reddit-preparing-unleash-worlds-biggest-short-squeeze-silver

Disclaimer:

rule of thumb: invest  up to 1% of your net worth in highly speculative positions.

Aν ειναι να παιξουμε ρουλετα βαζουμε οσα μπορουμε να χασουμε χωρις να αλλαξει κατι στην ζωη μας. 

bfm9A5E.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/1/2021 στις 9:53 ΜΜ, Nevyn είπε

Χωρίς να είμαι ειδικός οι κινήσεις της Robinhood και λοιπών συγγενών να μπλοκάρουν μόνο τις αγορές και να αφήσουν μονο τις πωλήσεις μου μοιάζει για σοβαρή χειραγώγηση της αγοράς αφου υποχρεώνει ουσιαστικά σε σημαντική πτώση των τιμών αυτών των μετοχών για το επόμενο διάστημα χωρίς να είνια γνωστό και πόσο θα διαρκέσει.

Δεν πολυασχολούμαι με τέτοια ζητήματα αλλα έχει υπάρξει στο παρελθόν κάποια αντιστοιχη κίνηση απο ιδιώτες να μπλοκάρουν ορισμένες κινήσεις και να σπρώχνουν τιμές των μετοχώς προς μια κατεύθυνση;(δεν μιλαώ φυσικά για αναστολές διαπραγμάτευσης μετοχών απο θεσμικά όργανα όπως επιτροπές κεφαλαιαγοράς που μπλοκάρουν τα πάντα)

Εγώ απορώ που αυτή η κίνηση θεωρείται νόμιμη και δεν προχωρήσε σε έρευνα η επιτροπή κεφαλαιαγορας για παράδειγμα, εκτός αν δεν έχουν δικαιοδοσία εκεί αλλά φαντάζομαι πως έχουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, Neural_handshake είπε

πραγματικα μου θυμιζεις κατι πορτσαλτε κ μπαμπηδες 

Γιατι? Θεωρεις οτι γραφω οτι γραφω για να μπλοκαρω τα μυθικα κερδη απο τη αγορα gme στα 300$ 😂

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε, τα λέμε όταν τελειώσει η ιστορία, ελπίζω πραγματικά να είσαι εδώ να μιλήσουμε για τα μυθικά κέρδη όλου του Reddit εναντίων της WS. Αν κάνω λάθος θα είμαι εδώ να το παραδεχθώ. 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, ADHD είπε

Έγινε, τα λέμε όταν τελειώσει η ιστορία, ελπίζω πραγματικά να είσαι εδώ να μιλήσουμε για τα μυθικά κέρδη όλου του Reddit εναντίων της WS. Αν κάνω λάθος θα είμαι εδώ να το παραδεχθώ. 😎

ειδες πουθενα να γραφουμε για τρελα κερδη ,ειδες να εστιαζουμε στα κερδη? αν διαβαζεις (που αμφιβαλω) δεν τα γραφουμε ροδινα κ επισημαινουμε κ κινδυνους κ στρεβλες οπτικες κλπ

αντιθετα εσυ κ καμποσοι αλλοι, συστηματικα κ σχεδον συστημικα προσπαθειτε να απομοιωσετε την ολη ιστορια ,κινδυνολογοντας ασυστολα κ πολλες φορες υποπτα

αρχικα θεωρησα οτι ειναι θεμα οπτικης ,ψυχοσυνθεσης κλπ οκ δεκτο

βλεπω ομως μια ακαταπαυστη προσπαθεια στρεβλωσης με καθε ευκαιρεια

μενω εδω

Επεξ/σία από Neural_handshake
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Neural_handshake είπε

ειδες πουθενα να γραφουμε για τρελα κερδη ,ειδες να εστιαζουμε στα κερδη? αν διαβαζεις (που αμφιβαλω) δεν τα γραφουμε ροδινα κ επισημαινουμε κ κινδυνους κ στρεβλες οπτικες κλπ

αντιθετα εσυ κ καμποσοι αλλοι, συστηματικα κ σχεδον συστημικα προσπαθειτε να απομοιωσετε την ολη ιστορια ,κινδυνολογοντας ασυστολα κ πολλες φορες υποπτα

αρχικα θεωρησα οτι ειναι θεμα οπτικης ,ψυχοσυνθεσης κλπ οκ δεκτο

βλεπω ομως μια ακαταπαυστη προσπαθεια στρεβλωσης με καθε ευκαιρεια

μενω εδω

κάνεις λάθος σε αυτό, κινδυνολογία πως ακριβώς να μην υπάρχει στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι δυνατόν?? Να πούμε τι δηλαδή έτσι ώστε να είναι παραγωγικό?? Τι ύποπτη όπως είπα έχω μια μικρή θέση ήδη, και δεν είναι σορτάρισμα (αν και ίσως θα έπρεπε 😂)

Και εγώ θα μείνω εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, ADHD είπε

κάνεις λάθος σε αυτό, κινδυνολογία πως ακριβώς να μην υπάρχει στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι δυνατόν?? Να πούμε τι δηλαδή έτσι ώστε να είναι παραγωγικό?? Τι ύποπτη όπως είπα έχω μια μικρή θέση ήδη, και δεν είναι σορτάρισμα (αν και ίσως θα έπρεπε 😂)

Και εγώ θα μείνω εδώ.

πιστευεις αληθεια σοβαρα οτι αν η melvin χρεοκοπησει (που θα χρεοκοπησει αν δεν κανουν κατι εξοφθαλμα παρανομο κ ανηθικο διακινδυνευοντας φυλακες κ να γινουν στοχαστρο των παντων) πηγαινοντας να κανει οτι κανουν δεκαετιες τωρα ολοι αυτοι οι παρασιστικοι καρχαριες κ η citadel υποστει τρελες ζημιες η wall st θα πει meehhh στα @@ μας? ετσι κουλ κ αδιαφορα

πιστευεις σοβαρα οτι τυποι σαν τον deep fucking value (που δεν θεωρω οτι ειναι κανενας μεσιας) που ειναι μεσα στην ιστορια κανενα χρονο+ νομιζω κ αλλοι ιδιωτες σαν κ αυτον που μπηκαν χοντρα αργοτερα εχοντας αγορασει χαμηλα και εχουν portfolio αξιας εκκατομυριων τον τελευταιο καιρο κ δεν κανουν cash out ενω θα μπορουσαν ευκολα κ αναιμακτα το κανουν μονο για τα λεφτα?

το οτι υπαρχουν ηλιθιοι προφανως κ υπαρχουν ,το εχω γραψει κ πιο πισω

απλα δεν το χωραει ο νους σου ετσι? οκ τι να κανουμε ,λιανα στα γραφουμε

Επεξ/σία από Neural_handshake
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να στο κάνω ακόμα πιο λιανά, οι τύποι αυτοί που το οργάνωσαν αγόρασαν στα 15-20$ μήνες πριν όχι στα 300-400$ και ναι είναι μόνο για τα λεφτά και κατά πάσα πιθανότητα έχουν εμπειρία σε high finance την οποία δεν αντιλαμβάνεσαι καθόλου. Από κει και πέρα ότι τραβάει το μυαλό του καθένα πράττει ανάλογα δεν μπορώ να το πω πιο απλά ούτε να κάνω κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ADHD είπε

Για να στο κάνω ακόμα πιο λιανά, οι τύποι αυτοί που το οργάνωσαν αγόρασαν στα 15-20$ μήνες πριν όχι στα 300-400$ και ναι είναι μόνο για τα λεφτά και κατά πάσα πιθανότητα έχουν εμπειρία σε high finance την οποία δεν αντιλαμβάνεσαι καθόλου. Από κει και πέρα ότι τραβάει το μυαλό του καθένα πράττει ανάλογα δεν μπορώ να το πω πιο απλά ούτε να κάνω κάτι άλλο.

😂😂😂Δεν υπηρξε καμια κεντρικη οργανωση, φατε σανο οσοι τα πιστευετε αυτα. Ο πρωτος τυπος που εβαλε 50k περυσι ηταν περιγελος. Μονο που ειχε δικιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ADHD είπε

Για να στο κάνω ακόμα πιο λιανά, οι τύποι αυτοί που το οργάνωσαν αγόρασαν στα 15-20$ μήνες πριν όχι στα 300-400$ και ναι είναι μόνο για τα λεφτά και κατά πάσα πιθανότητα έχουν εμπειρία σε high finance την οποία δεν αντιλαμβάνεσαι καθόλου. Από κει και πέρα ότι τραβάει το μυαλό του καθένα πράττει ανάλογα δεν μπορώ να το πω πιο απλά ούτε να κάνω κάτι άλλο.

κοιτα η αληθεια ειναι οτι μονο εσυ κ διαφοροι αλλοι λιγοι καταλαβαινουν

το πως φιλτραρει ο καθενας τον κοσμο λεει πολλα πραγματα για τον ιδιο αν με εννοεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Neural_handshake είπε

κοιτα η αληθεια ειναι οτι μονο εσυ κ διαφοροι αλλοι λιγοι καταλαβαινουν

το πως φιλτραρει ο καθενας τον κοσμο λεει πολλα πραγματα για τον ιδιο αν με εννοεις

Θα συμφωνησω απολυτα.

14 λεπτά πριν, vs_skg είπε

😂😂😂Δεν υπηρξε καμια κεντρικη οργανωση, φατε σανο οσοι τα πιστευετε αυτα. Ο πρωτος τυπος που εβαλε 50k περυσι ηταν περιγελος. Μονο που ειχε δικιο. 

Ποτε ειπα οτι δεν υπηρχε οργανωση? Υπηρχε απο ατομα τα οποια ηξεραν πολυ καλα τι εκαναν και αγορασαν τοσο χαμηλα κανοντας manipulate ασχετους.

Τελος παντων μην το κουραζουμε και πολυ ο καθενας εχει τη γνωμη του, η ιστορια θα δειξει.

Επεξ/σία από ADHD
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...