Προς το περιεχόμενο

H Nvidia RTX 3060 θα κυκλοφορήσει επισήμως στις 25 Φεβρουαρίου


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, tsofras είπε

μία απλή καρτούλα για casual gaming που να μην την πληρώσεις σε διπλάσια τιμή ενώ είναι μεταχειρισμένη χωρίς εγγύηση και να κάνεις κάποιον μάγκα ζητάμε

Προσωπικά προτιμώ να μην έχω καν pc από το να πληρώσω αγιογδύτες

Δεν κάνεις κανέναν μάγκα ούτε σε γδύνει κανείς. Αυτός που θα σου πουλήσει πχ. μια 1660 γιατί θέλει να αναβαθμίσει θα πληρώσει και ο ίδιος καπέλο γαι την αναβάθμιση του. Οπότε λογικό να βάλει καπέλο και στην 1660 που πουλάει. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Herald είπε

Δεν κάνεις κανέναν μάγκα ούτε σε γδύνει κανείς. Αυτός που θα σου πουλήσει πχ. μια 1660 γιατί θέλει να αναβαθμίσει θα πληρώσει και ο ίδιος καπέλο γαι την αναβάθμιση του. Οπότε λογικό να βάλει καπέλο και στην 1660 που πουλάει. 

Όχι. Απλά πηγαίντε EVGA φτίαχτε account και πείτε στο queue, όποιος ηλίθιος μαυραγορίτης θέλει να κάνει εύκολο παραδάκι εις βάρος των άλλων, μπορεί να την/τις βάλει στον κ@#$ του.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Returntolobby είπε

Όχι. Απλά πηγαίντε EVGA φτίαχτε account και πείτε στο queue, όποιος ηλίθιος μαυραγορίτης θέλει να κάνει εύκολο παραδάκι εις βάρος των άλλων, μπορεί να την/τις βάλει στον κ@#$ του.

Δίνεις προκαταβολή ή ζητάει όλο το ποσό ; Θα σταλεί Ελλάδα ή θα ψάχνομαι μετά ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Jos3ph είπε

Δίνεις προκαταβολή ή ζητάει όλο το ποσό ; Θα σταλεί Ελλάδα ή θα ψάχνομαι μετά ;

EVGA EU. Φτιάχνεις account, βάζεις όλα τα στοιχεία διεύθυνση κλπ. Μετά πας βρίσκεις την κάρτα που θες και πατάς στο notify (θέλει ίδιο email με αυτό του account). Μόλις γίνεις διαθέσιμη και έχει έρθει η σειρά σου, τότε πληρώνεις και σου αποστέλεται. Στα 840Ε βγαίνει το μεγάλο μοντέλο 3080 χωρίς τις αηδίες rgb (μαζί με το 24% ΦΠΑ). Για έλεγχο μετά μπορείς να πας και να δεις στα notification σου αν υπάρχει η κάρτα. Εγώ μπαίνω στρατό οπότε δεν έχω θέμα να περιμένω 1-2 μήνες μέχρι να έρθει η σειρά μου (ελπίζωωωωωωω 😢). Αλλά ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν αγοράζω από μαυραγορίτες  είτε είναι αλητάκια σε site αγγελιών είτε μεγάλοι αλήτες όπως plaisio/skroutzομάγαζα κλπ. ...και φυσικά ποτέ "καμένες" από τους miners (εκτός και αν μου τις χαρίζουν).

Επεξ/σία από Returntolobby
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Returntolobby είπε

EVGA EU. Φτιάχνεις account, βάζεις όλα τα στοιχεία διεύθυνση κλπ. Μετά πας βρίσκεις την κάρτα που θες και πατάς στο notify (θέλει ίδιο email με αυτό του account). Μόλις γίνεις διαθέσιμη και έχει έρθει η σειρά σου, τότε πληρώνεις και σου αποστέλεται. Στα 840Ε βγαίνει το μεγάλο μοντέλο 3080 χωρίς τις αηδίες rgb (μαζί με το 24% ΦΠΑ). Για έλεγχο μετά μπορείς να πας και να δεις στα notification σου αν υπάρχει η κάρτα. Εγώ μπαίνω στρατό οπότε δεν έχω θέμα να περιμένω 1-2 μήνες μέχρι να έρθει η σειρά μου (ελπίζωωωωωωω 😢).

Μάλλον για απλή 3060 θα πάω , οπότε θα μπω ξανά στις 25 Φεβρουαρίου, φαντάζομαι να πάει κάτω από 400 ευρώ , είπες ότι έρχεται από ευρωπαική αποθήκη ; είναι και το τελωνείο στη μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Jos3ph είπε

Μάλλον για απλή 3060 θα πάω , οπότε θα μπω ξανά στις 25 Φεβρουαρίου, φαντάζομαι να πάει κάτω από 400 ευρώ , είπες ότι έρχεται από ευρωπαική αποθήκη ; είναι και το τελωνείο στη μέση.

Taiwan λέει στις αποθήκες. Τώρα εκεί δεν ξέρω τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Jos3ph είπε

Μάλλον για απλή 3060 θα πάω , οπότε θα μπω ξανά στις 25 Φεβρουαρίου, φαντάζομαι να πάει κάτω από 400 ευρώ , είπες ότι έρχεται από ευρωπαική αποθήκη ; είναι και το τελωνείο στη μέση.

στο website γραφει οτι παραγγελιες που μπαινουν στο evge eu & evga de, τις στελνουν απο taiwan, λογικα με καμια κουριερ. οποτε δε ξερω αν αξιζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, duende είπε

στο website γραφει οτι παραγγελιες που μπαινουν στο evge eu & evga de, τις στελνουν απο taiwan, λογικα με καμια κουριερ. οποτε δε ξερω αν αξιζει..

Το είδα , οπότε κοιτάμε μόνο caseking και παρεμφερή. Κοιτάω να δω αν όντως υπάρχει χρέωση τελωνείου τώρα.

 

If you are in any EU country and you order a part from EVGA in Europe you pay no customs duties.
 
 
Επεξ/σία από Jos3ph
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Herald είπε

Δεν κάνεις κανέναν μάγκα ούτε σε γδύνει κανείς. Αυτός που θα σου πουλήσει πχ. μια 1660 γιατί θέλει να αναβαθμίσει θα πληρώσει και ο ίδιος καπέλο γαι την αναβάθμιση του. Οπότε λογικό να βάλει καπέλο και στην 1660 που πουλάει. 

Ρε μαν ο καθένας όπως το βλέπει. Εγώ ποτέ στη ζωή μου δεν έχω πουλήσει κάτι μεταχειρισμένο (ούτε καινούριο) με τιμή μεγαλύτερη απο αυτή που γράφει η απόδειξη αγοράς. Απλά δεν μου κάθεται καλά.

Έτσι αρνούμαι να κάνω αντίστοιχη αγορά.

Τώρα σωστό - λάθος μην το αναλύσουμε πάλι (και για να σε προλάβω η απάντηση αν κάποιος μου έλεγε να μου δώσει 1000ε για την RX580 που αγόρασα 250ε θα ήταν όχι. Απλά όπως έχει η κατάσταση τώρα θα την πούλαγα σε γνωστό που θα ήξερα ότι θα την χρησιμοποιήσει και όχι σε κάποιον που θα βγεί scalper)

Δεν με απασχολεί αν με πιστεύεις , οκ δεν πεινάω για να έχω ανάγκη τα χρήματα απλά έτσι είναι ο χαρακτήρας μου

Και για να μην αναφέρομαι μόνο σε τρίτους , βασικά αρνούμαι να δώσω τα αντίστοιχα λεφτά ακόμη και στα μαγαζιά με τις τιμές που έχουν.

Εμείς φταίμε για την κατάσταση που υπάρχει , κλαιγόμαστε που οι ναυαρχίδες στα τηλέφωνα έχουν φτάσει 1500ε πάμε και τα αγοράζουμε , κλαιγόμαστε για τις κάρτες υπάρχει κόσμος που αγοράζει , για το PS5 βγαίνουν αγγελίες με 200-300ε καπέλο πάει ο κόσμος και τα δίνει.

Εφ' όσον είμαστε βλάκες καλά να πάθουμε , εγώ δεν συμμετέχω

Όταν θα πέσουν οι τιμές τότε θα αγοράσω , μποϊκοτάζ σαν να μην υπάρχει αύριο (εφ' όσον δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης)

Άλλο πράγμα να καταλαβαίνεις γιατί υπάρχει αυτή η κατάσταση και άλλο να την επικροτείς . Το πρώτο το καταλαβαίνω το δεύτερο όχι και δεν πρόκειται

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, duende είπε

στο website γραφει οτι παραγγελιες που μπαινουν στο evge eu & evga de, τις στελνουν απο taiwan, λογικα με καμια κουριερ. οποτε δε ξερω αν αξιζει..

  • EVGA or any of its affiliates is not responsible for any taxes, duties, or fees for receiving or returning a product.
  • τζάμπα χάρηκα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, NEKROMA είπε

Που είσαι μωρή καταραμένη 3dfx που πηγαίναμε στις βιτρίνες και βλέπαμε voodoo2 και voodoo banshee και τις όμορφες κάρτες σου Ετοιμοπαράδοτες, σε έφαγαν οι καργιες η πράσινη και η σάπια ati που ούτε οι γύφτοι ούτε συσκευασίες δεν φτιάχνουν για να τα δίνουν  στα αρρωστακια τους miners 

Άρε τι μου θύμησες. Ωραίες εποχές.

Μου λείπει το καλωδιακι που ένωνε εξωτερικά την την έξοδο της GPU με την vodoo κάρτα (και απο την vodoo μετά στο monitor.)

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσημη τιμή για GB 3060 eagle OC 12GB 735euro από αντιπροσωπεία... παράδοση Ελλάδα απο 3/3/2021....

Γεια σας....

Επίσης όλοι έχουν σταματήσει να δέχονται παραγγελίες για κάρτες απο 1650 και πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Jos3ph είπε
  • EVGA or any of its affiliates is not responsible for any taxes, duties, or fees for receiving or returning a product.
  • τζάμπα χάρηκα

τι λετε ρε παιδια για την evga μιλατε? εχω παρει 2 φορες, τ πιο προσφατο περυσι την 2060, κανενα τελωνειο δεν πληρωνεις,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όποιον μένει UK:

UK stock alert

https://discord.com/channels/283703281937678337/785196267344625694

Κατάφερα να πάρω μια 3070 μετά απο αρκετό monitoring....

Πλέον έχουν σταματήσει να στέλνουν εκτός UK αφενός λόγω στοκ και αφετέρου λόγω Brexit/δασμών.

 

Επεξ/σία από cyberrobot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...