Προς το περιεχόμενο

Φριτεζα αέρος χωρίς λάδι


lyda94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα πήραμε την tefal actifry genius 1,7. Ούτε μια εβδομάδα δηλαδή. 

Έχω δοκιμάσει πατάτες φρέσκιες κ κατεψυγμένες, παναρισμένες κοτομπουκιες και ρύζι κτψ με αρακά, καρότο, καλαμπόκι. 

Όλα καλά. Οι πατάτες ειδικά εκπληκτικές. Η διαφορά σχετικά με το τηγάνι είναι ότι όλα είναι πιο crispy. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, achilles_g_ είπε

To lidl φέρνει από σήμερα. Για τις πατάτες έχει ειδικό περιστρεφόμενο καλαθάκι και δεν χρειάζονται γύρισμα.

https://www.lidl-hellas.gr/c/kouzina/c3202/w1

Είναι καλύτερη από αυτές που έχουν στο Σκρουτζ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς για την φριτεζα που έχει στα λιντλ αν είναι καλύτερη στην χρήση από τις άλλες που βλέπουμε στο Σκρουτζ? Είδα ότι έχει και κάποια έξτρα εργαλεία όπως μύλο για της πατάτες σούβλα για κοτόπουλο και κάτι αλλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιδια πηρα την xiaomi air fryer. 3,6λ καδος και wifi.

γενικα μου αρεσε πολυ και με βολεψε. δεν ειναι βεβαια για πολλα. για δυο ατομα η ατομα που θελουν να κανουν γευματα για ειδικες διαιτες κτλ και θελουν να κανουν κατι ξεχωριστα  ειναι τελεια.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 21/4/2022 στις 6:03 ΜΜ, tyf είπε

εγω παιδια πηρα την xiaomi air fryer. 3,6λ καδος και wifi.

γενικα μου αρεσε πολυ και με βολεψε. δεν ειναι βεβαια για πολλα. για δυο ατομα η ατομα που θελουν να κανουν γευματα για ειδικες διαιτες κτλ και θελουν να κανουν κατι ξεχωριστα  ειναι τελεια.

 

Αυτήν αγοράσαμε και εμείς. Πολύ ικανοποιημένοι μεχρι στιγμής. Κατεβάζεις και τις συνταγές στο app της, προθερμένεις, πετάς μεσα πατάτες κλπ και μέχρι να πλυθείς μετά την δουλειά είναι έτοιμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 22/5/2022 στις 8:20 ΜΜ, Boubis1411 είπε

Για 4 άτομα οικογένεια ποια προτείνεται μέχρι 120;

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για 4 ατόμων. Αλήθεια η Philips προσφέρει κάτι τόσο τρομερό και είναι τόσο ακριβή? Από τα σχόλια στο skroutz δε μπορώ να βγάλω άκρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, geodimis είπε

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για 4 ατόμων. Αλήθεια η Philips προσφέρει κάτι τόσο τρομερό και είναι τόσο ακριβή? Από τα σχόλια στο skroutz δε μπορώ να βγάλω άκρη..

Πήρα την veroHome τελικά, πολύ δυνατή και ψήνει άψογα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, geodimis είπε

2,5lt κάδος όμως δε θα μας πέσει μικρός;

Οχι μια χαρά είναι... 4 άτομα σε 40 λεπτά τρώμε ολοι. Φτιάχνεις στήθος κοτόπουλο με πατάτες μια φορά και μετά συνεχίζεις με κάνα λουκάνικο η σουβλάκι με πατάτες μέσα όλα. Δεν έχουμε θέμα εμεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα σας, επανέρχομαι στο θέμα φριτεζα αέρος. Κάνοντας και εγώ την έρευνα μου για το που θα καταλήξω, καταλαβαίνω ότι η συγκεκριμένη συσκευή, δεν είναι παρά ένας φούρνος μικρός διαστάσεων με λειτουργία αέρα.

Δηλαδη είναι πολύ καλή αν θες φαγητό για 2 άτομα.

Για μεγαλύτερες ποσότητες πας φούρνος κ αέρα. Που έτσι κι αλλιώς μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις κ για φαγητό 2 ατόμων.

Σχόλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, DileoStore είπε

Καλησπέρα σας, επανέρχομαι στο θέμα φριτεζα αέρος. Κάνοντας και εγώ την έρευνα μου για το που θα καταλήξω, καταλαβαίνω ότι η συγκεκριμένη συσκευή, δεν είναι παρά ένας φούρνος μικρός διαστάσεων με λειτουργία αέρα.

Δηλαδη είναι πολύ καλή αν θες φαγητό για 2 άτομα.

Για μεγαλύτερες ποσότητες πας φούρνος κ αέρα. Που έτσι κι αλλιώς μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις κ για φαγητό 2 ατόμων.

Σχόλια?

επειδη πιστευα το ιδιο, σχεδόν έχεις δικιο. εχεις καποια θετικα με το air fryer..

1. ψηνει καλύτερα, πιο ξεροψημενο φαγητό, και σχεδόν με καθόλου λάδι

2. καθαριζετε πιο ευκολα απο ενα ταψί

3. καιει λιγοτερο ρευμα (ειδικα αν μαγειρευεις καθημερινα οπως εγω, μπορει να καις μεχρι και 40% λιγοτερο ρευμα, και γλυτωνεις και περισσοτερο χρόνο! (με τις ανατημισεις του ρευματος πιστεψε με θα χρειαστει να κοψουμε ακομη και απο το φαγητο μας)

 

αυτοι οι 3 βασικοι λογοι και μονο με εκαναν να το προτιμησω, εδω και 2μισι-3 μηνες περιπου μαγειρευω σχεδον αποκλειστικα στο air fryer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...