Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Ξερουμε αν το BAR δινει καποιο boost σε GPU rendering?
@malakudi ?

Εγώ δεν έχω αναβαθμίσει ακόμα το vBIOS της TUF 3080, οπότε δεν έχω άποψη. Λογικά όμως δε θα κάνει διαφορά, συνήθως όλο το scene φορτώνεται στη vRAM. Αν δε χωράει όλο στη vRAM τότε η απόδοση πέφτει πολύ νομίζω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, leros2004 είπε

Μια χαρά υποστηρίζεται και στους ryzen 2xxx Πρόσφατα το ενεργοποίησα με την 5700xt. Πέταξαν τα fps... Παίζει να είδα κάποια στιγμή και +2fps από πριν... 

image.png.68ed9d52a0946fcb838498fc709c6781.png

Βλεπω την υπογραφη μου στην φωτογραφια σου. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπερδεύτηκα λίγο για το αν οι 5700 υποστηρίζουν resizable bar διαβάζω ότι υποστηρίζονται στο reddit εδώ δεν καταλαβα αν κάνετε πλάκα η όχι. Με το πιο πάνω bios θα ενεργοποιηθεί η είναι μόνο για τις 3000 και στο final θα προσθέσουν και τις AMD κάρτες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μπερδεύτηκα λίγο για το αν οι 5700 υποστηρίζουν resizable bar διαβάζω ότι υποστηρίζονται στο reddit εδώ δεν καταλαβα αν κάνετε πλάκα η όχι. Με το πιο πάνω bios θα ενεργοποιηθεί η είναι μόνο για τις 3000 και στο final θα προσθέσουν και τις AMD κάρτες? 

Σε μενα δειχνει enabled κανονικα οπου τσεκαρα.επισης ειδα και boost 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3000 έπρεπε να βάλεις bios για να δουλεύει το bar στις 5700 πως δουλεύει ρε παιδιά;

Έχω μια 570 RX πάνω στο μπρίκι να το ενεργοποιήσω να δω αν γίνει βεγγαλικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

That was fast.. Ουτε σε ενοργανη τετοιες κωλοτουμπες.. 

Αναφορά σε κείμενο

Replying to a query from a customer, an ASUS customer feedback representative stated that they do not plan to release any further BIOS updates for their Z370 line of motherboards as they have already reached end-of-life. Surely, if ASUS has declared its Z370 lineup as EOL, then so have the other manufacturers but the difference here is that the other brands still offered support for their older products to support new features whereas ASUS has completely abandoned its customers.

 

ASUS-Intel-300-Series-Resizable-BAR-Support-Z390-Z370-Motherboards.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον άλλο μήνα λογικά η Ti. 

MSI GeForce RTX 3080 Ti Ventus 3X 12GB spotted during transit

Επίσης λένε ότι έρχεται refresh όλου του Ampere lineup με eth limiter.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, billeiros είπε

Σε μενα δειχνει enabled κανονικα οπου τσεκαρα.επισης ειδα και boost 

Ωραιος γιατι ειδα και του λερου το ποστ που το ενεργοποιησε και απο κατω κατι γραφοταν οτι δεν ισχυει κτλ. Τελικα γινεται η δουλεια και με τις πρωτες Navi και με τα z370 socket. Αναμονη να βγαλει final bios η asus να υποστηριξει και τις πρωτες navi να το περασω στο horizon που θα πιασω δειχνει να περνει καλο boost οποτε οτι δωσει καλο ειναι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

Να πω την αλήθεια, και εγώ είχα διαβάσει μονο rdna2 και ampere είναι. Όσο ζω μαθαίνω

Ουτε για τα z370 γνωριζα ουτε για τις RDNA 1. Ειχε να παρει bios η μητρικη απο το καλοκαιρι του 2019 και βλεπω τωρα 2 BIOS με βελτιωσεις μονο καλο ειναι αυτη η υποστηριξη. Αν μπορεσουν να δωσουν και τιποτα DML σε RDNA 1 μαζι με το RBAR που λογικα ολο και περισσοτερα παιχνιδια θα ευνοουνται απο αυτο πχ το valhalla περνει παρα πολυ με αυτο το βλεπω ως πολυ καλη κινηση απο τις εταιριες να μην αφηνουν στη μοιρα τους το παλιο hardware. Αλλα θελει πιεση πχ στο reddit οτι δουν στραβο το κραζουν συνεχεια οποτε οι εταιριες συμμορφωνονται θελουν δεν θελουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Arkin είπε

Μπερδεύτηκα λίγο για το αν οι 5700 υποστηρίζουν resizable bar διαβάζω ότι υποστηρίζονται στο reddit εδώ δεν καταλαβα αν κάνετε πλάκα η όχι. Με το πιο πάνω bios θα ενεργοποιηθεί η είναι μόνο για τις 3000 και στο final θα προσθέσουν και τις AMD κάρτες? 

 

3 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Στις 3000 έπρεπε να βάλεις bios για να δουλεύει το bar στις 5700 πως δουλεύει ρε παιδιά;

Έχω μια 570 RX πάνω στο μπρίκι να το ενεργοποιήσω να δω αν γίνει βεγγαλικό;

Το μόνο που χρειάζεται Bios update της μητρικής και το ενεργοποιείς στο Bios. Τίποτα άλλο

3 ώρες πριν, billeiros είπε

Σε μενα δειχνει enabled κανονικα οπου τσεκαρα.επισης ειδα και boost 

Έτσι σε κάποια παιχνίδια όντως έχει κάποιο boost. Δυστυχώς σε αυτά που παίζω δεν παρατήρησα κάτι φοβερό

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, billeiros είπε

Σε μενα δειχνει enabled κανονικα οπου τσεκαρα.επισης ειδα και boost 

Μια χαρα boost περνει με τον 5950x, αυτο ελειπε..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...