Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω αναγκάστικα να κάνω clean install τα win, δεν έμπαινε ξανά μετά την μπλε οθόνη

Πάντως για πρώτη φορά δουλεύει το gsync αψογα με την oled πλεον, ειχα να κανω update κατι μήνες αλλά φαίνεται πως έφτιαξαν τα θέματα που υπήρχαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 λεπτά πριν, billeiros είπε

Τσιμπησαμε κ μια 3060ti asus tuf oc σμρ απο Amazon es.790 κατι με τα μεταφορικα.να ναι καλα το partalert.να δουμε αν τη στειλουν βεβαια γιατι πολλα εχουν δει τα ματια μας.28/4 αναμενομενη αποστολη έγραφε.πρεπει να φτιαξω κ αλλο πισι τωρα.😁😆

 

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, billeiros είπε

 

 

Εύχομαι να παραλάβεις και να ναι καλορίζικη, αλλά να ξέρεις με απογοητεύεις. Χτύπα μια 6800 έτσι για ποικιλία, δεν βλέπεις τι τραβάνε εδώ με drivers, θερμοκρασίες, thermal pads κτλ. AMD, it just works...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

8 ώρες πριν, BabisTs είπε

όλα μια χαρά πήγαν.......και το bios της mobo αλλά και της gpu.....μια χαρά stable το σύστημα και η gpu.....

 

 

42.png

Βρήκες bios για τη κάρτα?Tech power up δεν βλέπω κάτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

 

Βρήκες bios για τη κάρτα?Tech power up δεν βλέπω κάτι

όπλο με το colorful η evga .....σκέψου ότι όπου επωφελείται (γιατί δεν είναι σίγουρα παντού....F1 έχω μείωση) γίνεται ακόμα πιο όπλο με τo rebar.......αλλά ξενέρα γενικά...... αλλού μείωση ...αλλού αύξηση......τουλάχιστον είναι stable το σύστημα.......

περνάς bios colorful......και ρίχνεις το exe μετά από εδώ

 

https://en.colorful.cn/product_show.aspx?mid=102&id=1810

 

...όλα κομπλέ

10.png

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, BabisTs είπε

όπλο με το colorful η evga .....σκέψου ότι όπου επωφελείται (γιατί δεν είναι σίγουρα παντού....F1 έχω μείωση) γίνεται ακόμα πιο όπλο με τo rebar.......αλλά ξενέρα γενικά...... αλλού μείωση ...αλλού αύξηση......τουλάχιστον είναι stable το σύστημα.......

περνάς bios colorful......και ρίχνεις το exe μετά από εδώ

 

https://en.colorful.cn/product_show.aspx?mid=102&id=1810

 

...όλα κομπλέ

10.png

Αμολητό το έχεις?Temps,κανά 50 αρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο scaling κανει ρε παιδες με τα ρευματα? Δηλαδη απο τα 500 στα 600watt κερδιζεις τιποτα? Αμα ειναι να αλλαξω τροφοδορικο γιατι με 850αρη δεν τολμαω να βαλω 600+ bios στην καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Ποσο scaling κανει ρε παιδες με τα ρευματα? Δηλαδη απο τα 500 στα 600watt κερδιζεις τιποτα? Αμα ειναι να αλλαξω τροφοδορικο γιατι με 850αρη δεν τολμαω να βαλω 600+ bios στην καρτα

Του Μπάμπη δεν δουλεύει το 500,σε μένα δουλελυει μεν αλλά κ πάλι στην aorus που είχα χτύπαγε πολύ δυσκολότερα limit.Με το colourful έχεις πολύ αέρα,κ ελέυρερο να το αφήσεις δεν βλέπω limit σε gaming.Αλλά θες νερό,γιαυτό περιμένω το hybrid κιτακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Του Μπάμπη δεν δουλεύει το 500,σε μένα δουλελυει μεν αλλά κ πάλι στην aorus που είχα χτύπαγε πολύ δυσκολότερα limit.Με το colourful έχεις πολύ αέρα,κ ελέυρερο να το αφήσεις δεν βλέπω limit σε gaming.Αλλά θες νερό,γιαυτό περιμένω το hybrid κιτακι

Η φανή δεν θέλει νερό ρε, έχει αέρα. Aν δεν ενοχλεί ο θόρυβος την κράτας κάτω από 70 μόνιμα. Εγώ με το VRM fan κολλημένο στις 12000 στροφές εδώ και 15 μέρες καταλαβαίνεις οτι θόρυβο από την κάρτα δεν πρόκειται να ακούσω :P 

Κυρίως για νούμερα ρωτάω. Ας πούμε από stock σε OC (δηλαδη 410 σε 470watt) και κλοκάρισμα παίρνω χοντρικά 10-12%. Με το 520w bios παίρνω 1-2% ακόμα. Γιαυτό φαντάζομαι και στα 600watt μπαμπάρια θα πάρω. Πιο πολύ φαντάζομαι θα βοηθήσει να κρατήσεις την κάρτα κάτω από 50C παρά να την ποτίζεις ρεύμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Herald είπε

Η φανή δεν θέλει νερό ρε, έχει αέρα. Aν δεν ενοχλεί ο θόρυβος την κράτας κάτω από 70 μόνιμα. Εγώ με το VRM fan κολλημένο στις 12000 στροφές εδώ και 15 μέρες καταλαβαίνεις οτι θόρυβο από την κάρτα δεν πρόκειται να ακούσω :P 

Κυρίως για νούμερα ρωτάω. Ας πούμε από stock σε OC (δηλαδη 410 σε 470watt) και κλοκάρισμα παίρνω χοντρικά 10-12%. Με το 520w bios παίρνω 1-2% ακόμα. Γιαυτό φαντάζομαι και στα 600watt μπαμπάρια θα πάρω. Πιο πολύ φαντάζομαι θα βοηθήσει να κρατήσεις την κάρτα κάτω από 50C παρά να την ποτίζεις ρεύμα

Εμένα με το 500άρι είναι στους 73 βαθμούς με 90% fans.Με το colourfull παίζουμε στους 80,καλοκαίρι θα ψήνεις αυγά!

Αλλά αν δεν χτυπάς limit δεν θα κερδίσεις πιστεύω κ πολλά με colourful,ένα 2-3% ακόμα;Αλλά κλοκαρισμένο colourfull στους 70 δεν παίζει😂,εκτός αν η Φανή στη προηγούμενη ζωή της ήταν air condition

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Matrix7 είπε

Εμένα με το 500άρι είναι στους 73 βαθμούς με 90% fans.Με το colourfull παίζουμε στους 80,καλοκαίρι θα ψήνεις αυγά!

Αλλά αν δεν χτυπάς limit δεν θα κερδίσεις πιστεύω κ πολλά με colourful,ένα 2-3% ακόμα;Αλλά κλοκαρισμένο colourfull στους 70 δεν παίζει😂,εκτός αν η Φανή στη προηγούμενη ζωή της ήταν air condition

Mε το 520 με ανεμιστήρια στο 60% δεν ξεπερνάει τους 70 σε Cyberpunk. Plimited κάργα.

Δεν ξέρω αν έχουν κάνει παπάδες στην ψύξη ή απλά τα 2 140αρια κάτω από την κάρτα κάνουν όλη την δουλειά, πάντως από θερμοκρασίες είναι κτήνος.

Βέβαια είναι και θέμα θορύβου. Στο 45% είναι τελείως αθόρυβη. Μέχρι το 60% ακούγεται λίγο το βράδυ που έχει ηρεμία αλλά είναι κομπλέ. Στο 70% αρχίζει και κάνει παράπονα η πολυκατοικία :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...