Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Herald είπε

Mε το 520 με ανεμιστήρια στο 60% δεν ξεπερνάει τους 70 σε Cyberpunk. Plimited κάργα.

Δεν ξέρω αν έχουν κάνει παπάδες στην ψύξη ή απλά τα 2 140αρια κάτω από την κάρτα κάνουν όλη την δουλειά, πάντως από θερμοκρασίες είναι κτήνος.

Βέβαια είναι και θέμα θορύβου. Στο 45% είναι τελείως αθόρυβη. Μέχρι το 60% ακούγεται λίγο το βράδυ που έχει ηρεμία αλλά είναι κομπλέ. Στο 70% αρχίζει και κάνει παράπονα η πολυκατοικία :P 

Τι λες ρε φίλε.Εγώ το colourfull το είχα κόψει στο 1v για να μη πάω πάνω από 75!Αναμένω το κιτακι,εβαλα μια kraken x61 σε μία μούφα inno 3d 1080ti π έχω στο δεύτερο pc κ από τους 85+ είμαστε στους 35,από 1915 ρολόι στα 2038!Έχω παρατήσει την εβγα μέχρι να έρθει το κιτ,δεν μ κάνει κέφι να παίξω με αέρα 

Επεξ/σία από Matrix7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Τι λες ρε φίλε.Εγώ το colourfull το είχα κόψει στο 1v για να μη πάω πάνω από 75!Αναμένω το κιτακι,εβαλα μια kraken x61 σε μία μούφα inno 3d 1080ti π έχω στο δεύτερο pc κ από τους 85+ είμαστε στους 35,από 1915 ρολόι στα 2038!Έχω παρατήσει την εβγα μέχρι να έρθει το κιτ,δεν μ κάνει κέφι να παίξω με αέρα 

Άκυρο, για να μη λέω παπάδες το δοκίμασα τώρα. Με 60% ανεμιστήρια 72-73C στο Cyberpunk όλα τίγκα. Μάλλον ζέστανε ο καιρός :P 

Χωρίς πλάκα, προηγούμενη βδομάδα στους 67-69 έπαιζε. Άρα το καλοκαίρι την ***σαμε. Για να πέσω κάτω από 70 θέλουν 90% τα fans. 


ΥΓ1. Πάστα έχεις αλλάξει? Εγώ έκανα repaste γιατί είχα θέματα με το hotspot που βάραγε 105

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Herald είπε

Άκυρο, για να μη λέω παπάδες το δοκίμασα τώρα. Με 60% ανεμιστήρια 72-73C στο Cyberpunk όλα τίγκα. Μάλλον ζέστανε ο καιρός :P 

Χωρίς πλάκα, προηγούμενη βδομάδα στους 67-69 έπαιζε. Άρα το καλοκαίρι την ***σαμε. Για να πέσω κάτω από 70 θέλουν 90% τα fans. 


ΥΓ1. Πάστα έχεις αλλάξει? Εγώ έκανα repaste γιατί είχα θέματα με το hotspot που βάραγε 105

Οχι,δεν τη πείραξα καθόλου μια κ καλή.Έβλεπα και το precision κ μ λεγε 60 βαθμούς οι μνήμες και δεν ασχολήθηκα καθόλου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, malakudi είπε

Γιατί δε βάζεις μια παραγγελία στο Πλαίσιο (έχει MSI Ventus στα 750) και όποτε έρθει. 

Δεν μπορείς να βάλεις καμία παραγγελία εδώ και εβδομάδες στο απλαισιο .. στο σιτε τις έχει απλά για βιτρίνα , απουσιάζει το κομβίο αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.pcgameshardware.de/Geforce-RTX-3080-Grafikkarte-276730/News/RTX-3080-Gaming-X-Trio-1370326/

After an RTX 3080 Gaming Z Trio was briefly seen on the MSI website at the beginning of March , the manufacturer has now confirmed that the Gaming X Trio is being phased out and will be replaced by the Z Trio. There shouldn't be any big changes.

MSI RTX 3080 Gaming X Trio discontinued

The topic arose because the Alternate Holland statement was referenced in Reddit . This was about (still) unfulfilled pre-orders for the MSI RTX 3080 Gaming X Trio. These pre-orders have now been canceled and a corresponding information has been sent to the customers. It said that MSI had decided to stop producing the RTX 3080 Gaming X Trio. This decision "made the delivery of this product impossible". Therefore you see yourself forced to cancel the order.9

Επειδή δεν είναι μόνο οι Ελληνες ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ όπως και αυτοί οι γαμ.***** εν' προκειμένω

Επεξ/σία από Coppermine
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BabisTs είπε

όπλο με το colorful η evga .....σκέψου ότι όπου επωφελείται (γιατί δεν είναι σίγουρα παντού....F1 έχω μείωση) γίνεται ακόμα πιο όπλο με τo rebar.......αλλά ξενέρα γενικά...... αλλού μείωση ...αλλού αύξηση......τουλάχιστον είναι stable το σύστημα.......

περνάς bios colorful......και ρίχνεις το exe μετά από εδώ

 

https://en.colorful.cn/product_show.aspx?mid=102&id=1810

 

...όλα κομπλέ

10.png

Μπαμπη, ετρεξες κανενα 3dmark με rebar;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Coppermine είπε

https://www.pcgameshardware.de/Geforce-RTX-3080-Grafikkarte-276730/News/RTX-3080-Gaming-X-Trio-1370326/

After an RTX 3080 Gaming Z Trio was briefly seen on the MSI website at the beginning of March , the manufacturer has now confirmed that the Gaming X Trio is being phased out and will be replaced by the Z Trio. There shouldn't be any big changes.

MSI RTX 3080 Gaming X Trio discontinued

The topic arose because the Alternate Holland statement was referenced in Reddit . This was about (still) unfulfilled pre-orders for the MSI RTX 3080 Gaming X Trio. These pre-orders have now been canceled and a corresponding information has been sent to the customers. It said that MSI had decided to stop producing the RTX 3080 Gaming X Trio. This decision "made the delivery of this product impossible". Therefore you see yourself forced to cancel the order.9

Επειδή δεν είναι μόνο οι Ελληνες ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ όπως και αυτοί οι γαμ.***** εν' προκειμένω

Και οσοι παρηγγειλαν κλαινε.ωραια σταση εταιριας και αντιμετώπιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Coppermine είπε

Νομιζω και οι 70 και οι 80 καταργουνται και η διαφορα ειναι το μεταλλικο backplate στις Z (απο οσο διαβασα στο discord)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nvidiafan είπε

Μπαμπη, ετρεξες κανενα 3dmark με rebar;

Ναι έτρεξα χτες με colorful + rebar.....δίνει παραπάνω σε σκορ από ότι πριν με σκέτο colorful bios.....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην παρέα επειδή έχω να ασχοληθώ ένα 6μηνο και θέλω να κάνω σύστημα με 2,5- 3κ  

θα έχουμε 3080ti σύντομα και αν ναι οι τιμές θα συνεχίσουν να έτσι για πολύ ακόμα θεωρείτε, κοινώς σε τι ορίζοντα χρόνου  θα αξίζει να φτιάξω; 

Επεξ/σία από gpapad20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gpapad20 είπε

1.θα έχουμε 3080ti σύντομα

2.οι τιμές θα συνεχίσουν να έτσι για πολύ ακόμα θεωρείτε

3.κοινώς σε τι ορίζοντα χρόνου  θα αξίζει να φτιάξω; 

1. όχι

2. ναι

3. όταν βγουν οι 4000

Δεν τρολλάρω, σοβαρά απαντάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...