Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Θα τα κλείσουν γιατί είναι μπακάληδες.

Παρήγγειλα 32Gb ράμ απο γνωστό κατάστημα στο Μαρούσι,τιμή 311 ευρώ,παράδοση 1-3 μέρες.Μου στέλνουν πρώτο email επιβεβαίωσης πως τα προϊόντα είναι στο κατάστημα/αναμένεται η αποστολή τους με courier και μετά απο 3 μέρες, δεύτερο email πως υπάρχει πρόβλημα με την παραγγελία.Ακυρώνω,γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενά τους ο προμηθευτής α) τους έστειλε λάθος προϊόν και β) θα υπήρχε διαθέσιμο μετά απο 10κάτι μέρες.

Δύο μέρες μετά, διαθέσιμο πάλι το ram kit @327 γιούρος.

Ντόϊτσλαντ,Ιτάλια,Εθπάνια και Φγάνς μέχρι να σβήσει ο ήλιος...

μου θυμιζεις πολιτικη techstores

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Δεν είναι, εμείς είμαστε για να τυλίγουμε σουβλάκια στους τουρίστες. 

Πέρνα από το θέμα των σκληρών, άνοιξα νήμα να δείς κατάσταση...

Ναι αυτό εννοώ, αγοράζουμε απ' όπου θέλουμε εκτός Ελλάδας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Arkin είπε

Υπαρχει resizable bar σε z370 socket? Μολις το ειδα για τη μητρικη που εχω δεν το ηξερα και μια χαρα την πηρα.

 

Screenshot_1.png

Ε; και για εμενα με Maximus X Hero βγηκε τωρα το ειδα.. Και εγω αυτη την εντυπωση ειχα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Beta bios μην βάλετε, περιμένετε το Μάιο το final.

ναι τωρα ειδα οτι ειναι beta.. still.. ειχαν πει οτι δεν θα υποστηριχτει η πλατφορμα.. weird..

Θα το αφησω και εγω για αργοτερα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d4ydr33m3r είπε

ναι τωρα ειδα οτι ειναι beta.. still.. ειχαν πει οτι δεν θα υποστηριχτει η πλατφορμα.. weird..

Θα το αφησω και εγω για αργοτερα.. 

Ποτέ δεν είπαν ότι δεν θα υποστηρίξει το Z370/390 ReBar. Όπου υπάρχει το 4G decoding στο bios, μπορεί να υποστηρίξει το ReBar κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Asus Z390-F Gaming σήμερα φλασαρα το 1901 beta bios, ενεργοποιηθηκε το rebar.

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ποτέ δεν είπαν ότι δεν θα υποστηρίξει το Z370/390 ReBar. Όπου υπάρχει το 4G decoding στο bios, μπορεί να υποστηρίξει το ReBar κανονικά.

δεν ξερω εχω την εντυπωση οτι ειχαν δειξει ποια chipset θα υποστηριχτουν.. Μπορει να ηταν και για λογους marketing.. Δεν επιμενω ομως..

 

6 λεπτά πριν, morehp είπε

Σε Asus Z390-F Gaming σήμερα φλασαρα το 1901 beta bios, ενεργοποιηθηκε το rebar.

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής 🙂

Εβαλες κανα παιχνιδι; Εντυπωσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Ε; και για εμενα με Maximus X Hero βγηκε τωρα το ειδα.. Και εγω αυτη την εντυπωση ειχα..

Εξαιρετικά νέα πραγματικά. Οτι gpu πάρουμε στο μέλλον θα πάρουμε και το boost από το rbar. Θα περάσω το τελικό δεν έχει και νόημα τώρα με την 5700xt. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

δεν ξερω εχω την εντυπωση οτι ειχαν δειξει ποια chipset θα υποστηριχτουν.. Μπορει να ηταν και για λογους marketing.. Δεν επιμενω ομως..

Η Asus δεν είχε δείξει ποια, η MSI είχε δείξει και έλλειπε το Ζ370, έφαγαν κράξιμο και άλλαξαν γνώμη. Ξέρουν ότι υπάρχουν πολλοί που έχουν 9900Κ ας πούμε και δεν πρόκειται να αναβαθμίσουν σύντομα CPU οπότε άξιζε τον κόπο να δώσουν υποστήριξη στα Z370/390.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d4ydr33m3r είπε

 

Έβαλες κανα παιχνιδι; Εντυπωσεις;

Μέσα στο ΣΚ θα δοκιμάσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Η Asus δεν είχε δείξει ποια, η MSI είχε δείξει και έλλειπε το Ζ370, έφαγαν κράξιμο και άλλαξαν γνώμη. Ξέρουν ότι υπάρχουν πολλοί που έχουν 9900Κ ας πούμε και δεν πρόκειται να αναβαθμίσουν σύντομα CPU οπότε άξιζε τον κόπο να δώσουν υποστήριξη στα Z370/390.

Ε το φανταστηκα οτι θα ηταν για λογους μαρκετινγκ κλασσικα τι αλλο θα ηταν; Γενικα δεν το εβλεπα πουθενα στα υποστηριζομενα chipset και η nvidia παρεπεμπε στους κατασκευαστες φυσικα.. τελοσπαντων.. ευχαριστα νεα.. καλυτερα να περιμενουμε παντως γιατι ακομη υπαρχουν performance fluctuations και προς τα κατω μερικες φορες προφανως δεν ειναι ακομη ετοιμο πληρως ποσο μαλλον για τα νεα υποστηριζομενα chipset.. Σημερινη ημερομηνια βλεπω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d4ydr33m3r είπε

Ε το φανταστηκα οτι θα ηταν για λογους μαρκετινγκ κλασσικα τι αλλο θα ηταν; Γενικα δεν το εβλεπα πουθενα στα υποστηριζομενα chipset και η nvidia παρεπεμπε στους κατασκευαστες φυσικα.. τελοσπαντων.. ευχαριστα νεα.. καλυτερα να περιμενουμε παντως γιατι ακομη υπαρχουν performance fluctuations και προς τα κατω μερικες φορες προφανως δεν ειναι ακομη ετοιμο πληρως ποσο μαλλον για τα νεα υποστηριζομενα chipset.. Σημερινη ημερομηνια βλεπω.. 

Τα προς τα κάτω δεν κατάλαβα πως υπάρχουν, η NV είχε πει πως τεστάρει τίτλους με ReBar και όποια δείχνουν πτώση στο performance θα το απενεργοποιούν..Μάλλον είναι τελείως beta η φάση ακόμα για όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...