Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά τα λέτε αλλά ξεχνάτε  τον παράγοντα dlss. Η nvidia επένδυσε αρκετά σε αυτή την τεχνολογία και μάλιστα πολύ πετυχημένα με την δεύτερη έκδοση .Οπότε κατά κάποιο τρόπο δίνει απάντηση στους προβληματισμού σας. Μη ξεχνάτε πως το ίδιο παλεύει να πετύχει χωρίς προς το παρόν αποτέλεσμα ( και δεν είναι τυχαίο ) η AMD.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν οι τιμές ήταν κανονικές μια χαρά θα ήταν οι Ampere εκτός της 3060 που το perf jump σε σχέση με την 2060 είναι πολύ φτωχό. Αλλά με τέτοιες τιμές ακυρώνονται όλα. Still, θεωρώ ότι με αυτές τις τιμές που έχουν και οι δύο, είναι καλύτερες επιλογές από τις αντίστοιχες AMD, πραγματικά χωρίς καμία διάθεση φανμποϋσμού. Το τονίζω εκτός της 3060..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Του marketing το κάγκελο.. Ούτε καν ξέρουν ποιο παιχνίδι τρώει VRAM πολύ που δεν είναι άλλο από το Warzone. 

msedge_JYjKcXyZ4y.jpg.546663e7413f0b17c4

Δηλαδη εγω που επαιξα HZD με την 5700ΧΤ 1440p max settings αλλα και rdr2 με τη 5700ΧΤ/3060Τi παλι max settings και δεν ειδα πουθενα πανω απο 6-7GB vram usage,μαλλον με κοροιδευει το afterburner...

Δεν εχουν τι να δειξουν και πουλανε φουμαρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Δηλαδη εγω που επαιξα HZD με την 5700ΧΤ 1440p max settings αλλα και rdr2 με τη 5700ΧΤ/3060Τi παλι max settings και δεν ειδα πουθενα πανω απο 6-7GB vram usage,μαλλον με κοροιδευει το afterburner...

Δεν εχουν τι να δειξουν και πουλανε φουμαρα.

Δεν ξερω, και εγω την ιδια υποψια εχω. Στο thread της amd σχετικα με το γραφημα με τα fps, δειχνει την 3070 να πιανει <100 fps στο cold war, οταν με σχεδον max settings πιανω 135+ σε warzone. Να κερδιζω 40 fps επειδη εχω τα textures normal αντι για high? δεν νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν ξερω, και εγω την ιδια υποψια εχω. Στο thread της amd σχετικα με το γραφημα με τα fps, δειχνει την 3070 να πιανει <100 fps στο cold war, οταν με σχεδον max settings πιανω 135+ σε warzone. Να κερδιζω 40 fps επειδη εχω τα textures normal αντι για high? δεν νομιζω.

Εδω δειχνει τη διαφορα 3060Τι με την 3070 σχεδον σε μονοψηφιο ποσοστο,που δε παιζει για κανενα λογο.Εχουν μεγαλυτερη...

Θα βγαλουν σε καμια διαφανεια κατω δεξια στη γωνια καμια υποσημειωση οτι τα τρεχουν υπο ειδικες συνθηκες Α και θα καλυφθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dantε είπε

Εδω δειχνει τη διαφορα 3060Τι με την 3070 σχεδον σε μονοψηφιο ποσοστο,που δε παιζει για κανενα λογο.Εχουν μεγαλυτερη...

Θα βγαλουν σε καμια διαφανεια κατω δεξια στη γωνια καμια υποσημειωση οτι τα τρεχουν υπο ειδικες συνθηκες Α και θα καλυφθουν.

Α κατσε, ξεχασα οτι δεν ετρεχα RT οταν επιανα τα 135 fps. Μαλλον η amd θα το ειχε ενεργοποιησει, ασχετως αν δεν εχει παρομοια τεχνολογια η ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Χωρίς review του Steve από Down Under (όχι του Jesus) που τρέχει 30 games δεν πιστεύουμε τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
50 λεπτά πριν, Stefxour είπε

είδαμε πόσο καλά πήγε με τη 3060🤦‍♂️.

Τι εννοείς; Μια χαρά πήγε με την 3060. Χειρότερο hashrate από την 2060..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Τι εννοείς; Μια χαρά πήγε με την 3060. Χειρότερο hashrate από την 2060..

sorry νόμιζα οτι σε αλλα cryptoνομίσματα τα πήγαινε καλά όπως το Octopus,οι γνώσεις μου επι του mining δεν ειναι πολλές, συνήθως τα διασταυρώνω με αυτά που δείχνει το minerstat το οποίο τη δείχνει πάνω από την 2060.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

ρε αυτος απο περυσι παλευει να βρει τα specs της 3080ti :lol:

Τελευταία έπεσε μέσα στο ότι ο Jensen θα βάλει limiter για το mining, κανείς άλλος δεν ήξερε κάτι. Και τα vbios για το resize bar που θα πάρουμε θα έχουν το limiter λένε. Προφανώς οι miners δεν θα κάνουν update :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...