Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, makhno21 είπε

checkαρες αν κάνει throttle η κάρτα? Αρκετες υλοποιήσεις έχουν θέμα με thermal throttle γιατί δεν ψύχονται σωστά vram και vrms. Διορθώνεται με προσθήκη thermal pads αλλά λογικά χάνεις την εγγύηση. Ενδεικτικά σου λέω οτι αυτό το θέμα το έχουν όλες οι gigabyte πλην της aorus master ίσως, κάποιες msi, κάποιες αστείες υλοποιήσεις της zotac, σίγουρα η FE κοκ.

Κατέβασε το GPUZ και στο sensors tab check αν κάνει throttle η κάρτα.

Το τσέκαρα ήδη αυτό, αλλά δεν ήταν κάτι τέτοιο και οι θερμοκρασίες είναι σε αρκετά καλά επίπεδα.

Σε άλλα παιχνίδια πιάνω τα αντίστοιχα fps(λίγο πάνω ή λίγο κάτω).

edit: Νvm είμαι ηλίθιος.

Και τα δύο βίντεο που βρήκα έτρεχαν την κάρτα σε υψηλότερο core clock και συγκεκριμένα σε 2-2.1Ghz, ενώ εγώ την είχα ξεχάσει σε uc. Βάλε το ότι ήταν και σε διαφορετικά σημεία οπότε...

Επεξ/σία από tsamo2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, makhno21 είπε

Ένα νέο version του hwinfo έχει τις θερμοκρασίες των μνημών μόνο για τις 3080. Δεν χάνεις κάτι να το τσεκάρεις. 

Δοκίμασα κι αυτό και τη τελευταία έκδοση του gpu-z.

Έχω την Gigabyte Vision 3080 και μετά από τρεις ώρες παιχνιδιού(Sekiro@4k) με stock ρυθμίσεις, είχα max 87°C και με overclock σε κάτι λιγότερο από δύο ώρες είχε max 98°C.

Όχι κι οι καλύτερες, αλλά από κάτι άλλα τέρατα που έχω διαβάσει, πιστεύω είμαι από τους τυχερούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύκολο τελικά το application liquid metal (με το βερνίκι στα transistors).

Επιτέλους 20K GPU score σε timespy: https://www.3dmark.com/3dm/59200913

Και σχεδόν 12.9K Port Royal: https://www.3dmark.com/3dm/59202228

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Spartan117 είπε

Εύκολο τελικά το application liquid metal (με το βερνίκι στα transistors).

Επιτέλους 20K GPU score σε timespy: https://www.3dmark.com/3dm/59200913

Και σχεδόν 12.9K Port Royal: https://www.3dmark.com/3dm/59202228

20k timespy ωραίος!😁

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'ναι καλά το PartAlert, μας έφτιαξε! 😃 Το μόνο παράπονο είναι ότι το αμαζον την έστειλε χύμα και δεν την έβαλε σε δικό του κουτί, αλλά τουλάχιστον Πέμπτη στάλθηκε Παρασκευή παρέλαβα.

3070.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, giorgosmcg είπε

Ups express, ναι, απλώς λόγω κορωνοιού στο σαιτ της λέει ότι δεν εγγυάται για τους χρόνους παράδοσης.

Μπράβο ρε θηρίο!!!

Πως πρόλαβες και άλλαξες τον τρόπο παράδοσης;;; Πόσο γρήγορος ήσουν;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vsrs7 είπε

Μπράβο ρε θηρίο!!!

Πως πρόλαβες και άλλαξες τον τρόπο παράδοσης;;; Πόσο γρήγορος ήσουν;;;

Τον άλλαξα μετά! Έκανα την παραγγελία και στα καπάκια αλλαγή ταχύτητας παράδοσης.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2021 στις 6:16 ΜΜ, Pantaz είπε

Γιατι δεν θελω να μπλεκω αρχικα με εξωτερικο!

Μη το συζητάς φίλε μου κι εγώ σε μόλις 43 μέρες πήρα τα λεφτά μου πίσω από το αΠαίσιο,

για ελαττωματικό cpu κι η διάγνωση έγινε ταχύτατα σε ούτε δύο εβδομάδες.

Ξεγνοιασιά μιλάμε.

20 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Eισαι σιγουρος για αυτο που λες? Εμενα στο τηλ μου ειπαν ξεκαθαρα πως οσο χρονικο και διαστημα να κανει να ερθει η καρτα εγω θα την πληρωσω ακριβως στη τιμη που την εκανα προπαραγγελια.

Τσέκαρε το διπλανό νήμα στο ίδιο section του forum να δεις πως τη φέρανε στο παλικάρι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Μη το συζητάς φίλε μου κι εγώ σε μόλις 43 μέρες πήρα τα λεφτά μου πίσω από το αΠαίσιο,

για ελαττωματικό cpu κι η διάγνωση έγινε ταχύτατα σε ούτε δύο εβδομάδες.

Ξεγνοιασιά μιλάμε.

Τσέκαρε το διπλανό νήμα στο ίδιο section του forum να δεις πως τη φέρανε στο παλικάρι εκεί.

Πληρώνεις το κάτι παραπάνω στο απαίσιο αλλά τουλάχιστον έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, ότι αν χρειαστείς εγγύηση θα σου βγεί ο καρκίνος. Την σιγουριά πληρώνεις, άλλα μαγαζιά μπορεί να σε εξυπηρετήσουν εκεί που δεν το περιμένεις και να βρεθείς προ εκπλήξεως :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Τσέκαρε το διπλανό νήμα στο ίδιο section του forum να δεις πως τη φέρανε στο παλικάρι εκεί.

Αν οντως μου κανουν κανενα τετοιο θα ειναι μεγαλη ξεφτιλα, χιλιες φορες να ακυρωσουν τη παραγγελια απ το να κανουν τετοια αλητεια. Τι να πω δε ξερω ελπιζω τελος του μηνα να υπαρχει κανενα stock της 3060ti και να εχω κανα ευχαριστο νεο γιατι μας βγηκε η ψυχη για μια καρτα, μετανιωσα πικρα που πουλησα τη 1070 που να ηξερα... νερο στην ερημο πιο ευκολα θα εβρισκα.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν παρεις σε email, την επιβεβαιωση της παραγγελιες, ωστε να φαινεται τελικη τιμη και αριθμος παραγγελιας, πολυ πιθανων να μπεις σε καμια λιστα προτεραιοτητας χωρις η τιμη να ειναι σιγουρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...