Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αν δεν παρεις σε email, την επιβεβαιωση της παραγγελιες, ωστε να φαινεται τελικη τιμη και αριθμος παραγγελιας, πολυ πιθανων να μπεις σε καμια λιστα προτεραιοτητας χωρις η τιμη να ειναι σιγουρη.

Εμενα μου εδωσαν τηλεφωνικα κωδικο παραγγελιας οπου μπορω να ρωταω οτιδηποτε τηλεφωνικα ή μεσω email, δε μου ζητησαν λεφτα, επειτα τους ρωτησα οτι επειδη βλεπω δεν αντεξατε βουτηξατε λιγο το δαχτυλο στο μελι και ανεβασατε κι εσεις τιμη ελπιζω να μην επηρεασει αυτο τη παραγγελια μου και με διαβεβαιωσαν πως η τιμη εχει κλειδωσει στα 559... Απο κει και περα ειδωμεν...

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Εμενα μου εδωσαν τηλεφωνικα κωδικο παραγγελιας οπου μπορω να ρωταω οτιδηποτε τηλεφωνικα ή μεσω email, δε μου ζητησαν λεφτα, επειτα τους ρωτησα οτι επειδη βλεπω δεν αντεξατε βουτηξατε λιγο το δαχτυλο στο μελι και ανεβασατε κι εσεις τιμη ελπιζω να μην επηρεασει αυτο τη παραγγελια μου και με διαβεβαιωσαν πως η τιμη εχει κλειδωσει στα 559... Απο κει και περα ειδωμεν...

Το εβαλα και διπλα το λινκ, οπου χχχχχχ βαλε τον 7ψηφιο κωδικο. Αν εδωσαν και σε εσενα 9ψηφιο, δεν ξερω κατα ποσο ειναι η πραγματικη παραγγελια. Δες λιγο και το διπλανο τοπικ με τα screenshot που ανεβασα

deleted link

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Εμενα μου εδωσαν τηλεφωνικα κωδικο παραγγελιας οπου μπορω να ρωταω οτιδηποτε τηλεφωνικα ή μεσω email, δε μου ζητησαν λεφτα, επειτα τους ρωτησα οτι επειδη βλεπω δεν αντεξατε βουτηξατε λιγο το δαχτυλο στο μελι και ανεβασατε κι εσεις τιμη ελπιζω να μην επηρεασει αυτο τη παραγγελια μου και με διαβεβαιωσαν πως η τιμη εχει κλειδωσει στα 559... Απο κει και περα ειδωμεν...

Φίλε με το συμπάθειο αλλά παραγγελία χωρίς προκαταβολή/προεξόφληση

για είδος σε έλλειψη με τιμή να εκτοξεύεται προς τα πάνω,

ούτε 5% δεν σου δίνω να την πάρεις καν, όχι στα 559.

Το πιθανότερο είναι το 2022 όταν θα έχει πέσει η τιμή και θα κάνει 280 ευρώ να σε πάρουν

να σου πουν ότι η κάρτα με τις ''καταιγιστικές'' επιδόσεις είναι διαθέσιμη για παραλαβή (στα 559).

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, SabotazNic said:

Το εβαλα και διπλα το λινκ, οπου χχχχχχ βαλε τον 7ψηφιο κωδικο. Αν εδωσαν και σε εσενα 0ψηφιο, δεν ξερω κατα ποσο ειναι η πραγματικη παραγγελια. Δες λιγο και το διπλανο τοπικ με τα screenshot που ανεβασα

 

Τιποτα δε μου εβγαλε, error... 9ψηφιο μου εδωσαν

17 minutes ago, DiaperCh@nger101 said:

Φίλε με το συμπάθειο αλλά παραγγελία χωρίς προκαταβολή/προεξόφληση

για είδος σε έλλειψη με τιμή να εκτοξεύεται προς τα πάνω,

ούτε 5% δεν σου δίνω να την πάρεις καν, όχι στα 559.

Το πιθανότερο είναι το 2022 όταν θα έχει πέσει η τιμή και θα κάνει 280 ευρώ να σε πάρουν

να σου πουν ότι η κάρτα με τις ''καταιγιστικές'' απιδόσεις είναι διαθέσιμη για παραλαβή.

Αν κανουν κατι τετοιο τοτε κι εγω με το συμπαθειο θα τους στολισω οπως πρεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Αν κανουν κατι τετοιο τοτε κι εγω με το συμπαθειο θα τους στολισω οπως πρεπει.

Ούτε μία στο εκατομμύριο δεν θα πάρεις κάρτα, τουλάχιστον αν δεν πάρουν πρώτα

όλοι όσοι έχουν προεξοφλήσει -> προκαταβάλει -> παραγγείλει σε υψηλότερη τιμή

και σίγουρα δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να πάρεις κάρτα αν τα 559

δεν είναι κερδοφόρος τιμή για το αΠαίσιο.

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ioannis89 είπε

Εγω καταφερα αγορασα απο το Πλαισιο 3080 zotac amp holo στα 1250 θα την εχω στα μεσα μαρτιου.εχει κανεις ιδεα για αυτες της amp holo ευχαριστω

Όταν λες αγόρασες? Την έχει σε απόθεμα το αΠαίσιο ή προεξόφλησες?

Η συγκεκριμένη είναι πολύ όμορφη αλλά είναι από τις πιο φασαριόζικες υλοποιήσεις.

Όλα αυτά βέβαια είναι ψιλά γράμματα και μακάρι να παραλάβεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ioannis89 είπε

ναι ολα τα λεφτα

Το ότι προεξόφλησες δεν σημαίνει ότι θα πάρεις κάρτα.

Προφανώς το μέσα Μαρτίου στο δώσανε σαν εκτιμώμενη ημερομηνία,

μακάρι να ισχύει, κράτα μικρό καλάθι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ειναι να δωσεις 1000 και 1500 ευρω για μια gpu που μπορει να μην εχεις καν μεσα σε αυτη τη χρονια ποιος ο λογος αντι αυτου να μη τσιμπησεις ενα ετοιμο συστηματακι στα 1800 με 2K με μια 3070 μεσα που ηδη εχουν αρχισει και μου κλεινουν το ματι μερικα ετοιμοπαραδοτα που εχω βρει αν σκεφτεις οτι η φθηνοτερη (ΜΗ ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΗ) υλοποιηση μιας 3070 σημερα ειναι στα 1100!

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ioannis89 είπε

με καλεσαν και μου εστειλαν το link για την αγορα και η καρτα θα ερθει εως μεσα Μαρτιου

Μακάρι, εξοφλητικό σου έστειλαν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Αν ειναι να δωσεις 1000 και 1500 ευρω για μια gpu που μπορει να μην εχεις καν μεσα σε αυτη τη χρονια ποιος ο λογος αντι αυτου να μη τσιμπησεις ενα ετοιμο συστηματακι στα 1800 με 2K με μια 3070 μεσα που ηδη εχουν αρχισει και μου κλεινουν το ματι μερικα ετοιμοπαραδοτα που εχω βρει αν σκεφτεις οτι η φθηνοτερη (ΜΗ ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΗ) υλοποιηση μιας 3070 σημερα ειναι στα 1100!

Τα έτοιμα συστήματα συνήθως έχουν ένα από τα δύο:

1. Το πιο συχνό είναι να έχουν κακά components, ειδικά σε αυτά που δεν κοιτάει πολύς κόσμος, όπως μητρική, κουτί, τροφοδιτικό, ψήκτρα, μνήμες. Έχω δει και από πολλούς το τράγικο που βάζουν έναν SSD μια σταλιά που δε χωράει τίποτα και ένα HDD, αντί για έναν αξιοπρεπή σε μέγεθος SSD.

2. Κάποια μαγαζιά ή εταιρίες φτιάχνουν PC για τον απαιτητικό χρήστη με καλά τα πάντα ή τελωσπάντων με πολύ λιγότερες εκπτώσεις. Το πρόβλημα με αυτούς είναι ότι τα χρεώνουν πολύ περισσότερο απ' ότι αν τα έπαιρνες τα κομμάτια ένα ένα, ακόμα κι αν βάλεις την κάρτα γραφικών με τις τωρινές τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Αν ειναι να δωσεις 1000 και 1500 ευρω για μια gpu που μπορει να μην εχεις καν μεσα σε αυτη τη χρονια ποιος ο λογος αντι αυτου να μη τσιμπησεις ενα ετοιμο συστηματακι στα 1800 με 2K με μια 3070 μεσα που ηδη εχουν αρχισει και μου κλεινουν το ματι μερικα ετοιμοπαραδοτα που εχω βρει αν σκεφτεις οτι η φθηνοτερη (ΜΗ ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΗ) υλοποιηση μιας 3070 σημερα ειναι στα 1100!

Το msystems δίνει κάρτα αν φτιάξεις pc από εκεί !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Το msystems δίνει κάρτα αν φτιάξεις pc από εκεί !

 

Στη τιμη που τη δινει να τη κανουν κορνιζα για να μη πω κατι χειροτερο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2021 στις 12:44 ΠΜ, AkrhArxontas είπε

Tην ίδια  κάρτα την έχω παραγγείλει  στα 459 από πλαίσιο!

Αυτήν πήρα launch day 389,99 στη Γερμανία. Χθες εδεησα και πήγα την παρέλαβα. Τίμιο perf jump από την 1660ti , η οποία έφυγε 350....

για 40€ πήρα ένα +20-40% ανάλογα το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Στη τιμη που τη δινει να τη κανουν κορνιζα για να μη πω κατι χειροτερο... 

Δεν σε καταλαβαίνω. 3060ti δεν έχει διαθέσιμη, πριν δύο τρείς μέρες είχε στα 750 περίπου.

Σήμερα βλέπω άμεσα διαθέσιμη msi 3070 suprim x στα 900 αν αγοράσεις ολόκληρο σύστημα,

στο οποίο μπορείς να διαλέξεις ποιοτικό τροφοδοτικό, m/b, μνήμες και να βγει και αρκετά κάτω από 2κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...