Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Μια τετοια απο μονη σου δεν μπορουσες να βγαλεις σε 3090.. Πρεπει να μπλεκουμε με  shady καταστασεις περι εγγυησης σε μια καρτα που στοιχιζει μια μικρη περιουσια για να της βαλουμε block.. 😜

Capture.jpg

τις εβγαλε πιο μετα για 6800xt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

τις εβγαλε πιο μετα για 6800xt

Το ξερω.. χαθηκε ο κοσμος να εβγαζε και ενα μοντελο για 3090; 😜

Εν τελει για ek block με βλεπω αλλα οχι ακομη.. Να δουμε πως θα παει το ολο ζητημα.. Δεν με βιαζει τιποτα προς το παρον.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Το ξερω.. χαθηκε ο κοσμος να εβγαζε και ενα μοντελο για 3090; 😜

Εν τελει για ek block με βλεπω αλλα οχι ακομη.. Να δουμε πως θα παει το ολο ζητημα.. Δεν με βιαζει τιποτα προς το παρον.. 

Εγώ π έχω ένα hybrid kit αλλά δεν έχω κάρτα;😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Εν τελει για ek block με βλεπω αλλα οχι ακομη..

Η πιο σωστή λέξη αλλά........

Πάντως από thermals η δική μου η stix oc είναι ΓΤΠ, δηλαδή τί έκαναν με τα ίδια coolers και το ίδιο τσιπ στην Τi? Δεν αναφέρομαι στην liquid προφανώς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Η πιο σωστή λέξη αλλά........

Πάντως από thermals η δική μου η stix oc είναι ΓΤΠ, δηλαδή τί έκαναν με τα ίδια coolers και το ίδιο τσιπ στην Τi? Δεν αναφέρομαι στην liquid προφανώς

Ναι θυμαμαι που το λεγαμε.. Τι να σου πω απο καταναλωση ειναι γτπ ουτως ή αλλως η 3090 και φοραω και το 480w bios της και καιει τα αντερα της οποτε εν μερει το δικαιολογω απο εκει και απο το οτι εχω κολλημενη soundcard απο κατω. Default εργοστασιακα ρολογια της gaming oc ειμαι φυσικα πιο κατω λιγο..  Παρολαυτα τωρα πολυ δυσκολα 80αριζει ακομη και o/ced μονο σε κατι CP2077 την ειδα (πλεον).. Εβαλα 3 ανεμιστηρες στο καινουριο κουτι κατω και τρεις πλαι και παρα την pci γεμιζουν φρεσκο αερα το κουτι και εχει ριξει 4-5 βαθμους τα temps.. Ειδικα οι 3090 ειναι φτιαγμενες για νερο με τετοια καταναλωση..

17 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Εγώ π έχω ένα hybrid kit αλλά δεν έχω κάρτα;😅

Αλλαξε καμια 10αρια και εσυ και μετα παραπονεσου lol. Ευκαιρια να παρεις την 3080Ti την rog strix με το μπλοκ τωρα.. 😜

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Coppermine είπε

Η πιο σωστή λέξη αλλά........

Πάντως από thermals η δική μου η stix oc είναι ΓΤΠ, δηλαδή τί έκαναν με τα ίδια coolers και το ίδιο τσιπ στην Τi? Δεν αναφέρομαι στην liquid προφανώς

Που να δείς τις υπόλοιπες. Μαν το χειμώνα εγώ νόμιζα ότι είχα παγάκι - υλοποίηση. Ε τώρα που ήρθε το καλοκαίρι απτα 3 το μακρύτερο. Ντάξει δεν 80αρίζουμε ακόμα αλλά τα 77-78 τα κοιτάζει στα μάτια. Με 40% fans βέβαια, ντάξει αν τα τερματίσω τα πάει καλύτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Που να δείς τις υπόλοιπες. Μαν το χειμώνα εγώ νόμιζα ότι είχα παγάκι - υλοποίηση. Ε τώρα που ήρθε το καλοκαίρι απτα 3 το μακρύτερο. Ντάξει δεν 80αρίζουμε ακόμα αλλά τα 77-78 τα κοιτάζει στα μάτια. Με 40% fans βέβαια, ντάξει αν τα τερματίσω τα πάει καλύτερα. 

Εχασα 30% την ακοη μου στο δεξι αυτι αλλα το καλο νεο ειναι οτι τα temps επεσαν 10 βαθμους! Δεν παλευεται αν ανεβασεις ανεμιστηρια με τιποτα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

γτ ψαχνεις dual fan?

Δεν ταιριαζει στο κουτι μου μακρια καρτα εχω το o11 dynamic αν βαλεις μακρια κρυβει τους τρεις ανεμιστηρες στο πλαϊ.

Οχι οτι υπαρχουν λεφτα για 3070 αλλα λεμε. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχε και μια STRIX το πλαίσιο; Δεν την βλέπω τώρα.

Πάντως πέρα από την Eagle στα 1350 που μάλλον είναι λάθος, έχει μερικές στα 2000, όσο δηλαδή κάνουν οι 3080 σκέτες αυτή την περίοδο. Μάλλον θα βουτήξω αν τις έχει ετοιμοπαράδοτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...