Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Pantaz είπε

Έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα παιδιά νιώθω παρά πολύ τυχερός που τσίμπησα 3080 από 949 με τιμολόγιο στα 780! Η 3080 για εμένα είναι το καλύτερο value για 4κ gaming ολα σχεδόν ultra μέχρι να βγει η επόμενη γενιά! Δεν θα υπάρχει παιχνίδι που να μην το παίζει πάνω από 60 σε 4κ ανάλυση! Ολα τα αλλά είναι καθαρό μάρκετινγκ να πουλήσουν ζεστό ψωμάκι στον κοσμακι! Γνωμουλα μου πάντα!

Αν μιλάγαμε για MSRP και αρκετή διαθεσιμότητα, δε θα πήγαινα με τίποτα πάνω απο 3080. Έτσι όπως έχουν τα πράματα όμως, εκτός αν πέσουν δραματικά οι 3080 τους επόμενους μήνες, θα προσπαθήσω για 3080 ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, pug987 είπε

Αν μιλάγαμε για MSRP και αρκετή διαθεσιμότητα, δε θα πήγαινα με τίποτα πάνω απο 3080. Έτσι όπως έχουν τα πράματα όμως, εκτός αν πέσουν δραματικά οι 3080 τους επόμενους μήνες, θα προσπαθήσω για 3080 ti.

Για κάποιον που δεν έχει κάρτα αυτή τη στιγμή αξίζει να περιμένει λίγο για τις τιμές! Οι 3080 όσο το mining είναι στα ύψη δεν θα πέσουν οι τιμές! Καθώς σε σχέση με την τιμή και την απόδοση οι miners θα πάνε σε 3080! Γνωμουλα μου πάντα! Καλύτερα από το να δώσω 2 χήνες και κάτι για μια κάρτα τσιμπάω ένα play 5 στα 700€ και μια oled 55 inch cox στα 1150 και είμαι παρά μα παρά πολύ καλά! 2000€ Για να κανείς αποκλειστικά gaming είναι πάρα  πολλά(πάντα όσο αναφορά την τσέπη την δικιά μου)!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η 3070ti με κανα 650ρι (άνευ φπα) απο evga θα είναι μπόμπα όποιος προλάβει αυτήν την εποχή τώρα στο ξεκίνημα πριν εξαφανιστούν και αυτές....με τόσο χαμηλό msrp / απόδοση ...τζόκερ βέβαια κλασσικά.....

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Όντως με τις τιμές εκεί που είναι καλύτερα OLED + PS5 κι ας είναι με καπέλο..

Εγώ προσωπικά φίλε μου όπως είπα και παραπάνω! Εχω μια 3080 με έναν 10900κ πάνω και μια oled 55 cx και είμαι τούμπανο! Δεν θέλω κάτι άλλο! Πρώτη φορά στη ζωή μου αγοράζω κάρτα γραφικών day one και νομίζω ότι εχω ράβδους χρυσού μέσα στο σπίτι μου! Για 4κ gaming είναι ότι καλύτερο μέχρι να βγουν οι επόμενες κάρτες! Έτσι πιστεύω! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Metaksas είπε

Να ρωτησω, η 3070ti και η 3080ti θα βγουν με 2 εκδοσεις? με κοφτη mining και χωρις?

δεν το εχουν ξεκαθαρισει επισημα αυτο (πολυ πιθανον επιτηδες) αλλα αν διαβασεις εδω -τουλαχιστον η 3080 ti- εχει hash limiter 

γενικα νομιζω πως ο,τι παραγεται απο δω και περα θα εχει limiter

Επεξ/σία από etze
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan117 είπε

Το scan στην Αγγλία θα έχει FE στις 1049 λίρες, η διαφορά με την 3080 όμως μούφα...

Η χειρότερη 80 -> 80 Ti.

curry's με το app και τα ψυγεία είναι η φάση εκεί :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sakiz105 είπε

curry's με το app και τα ψυγεία είναι η φάση εκεί :D

currys ρίχνει άκυρο στο checkout, εγώ 3080 την πήρα απο το scan σε MSRP, το μόνο που έχει FE και MSRP τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Spartan117 είπε

Η χειρότερη 80 -> 80 Ti.

Οταν στις 80 χρησιμοποιούσε **104 πυρήνα λόγικό ήταν να βλέπεις 30% τώρα με τον ίδιο πυρήνα GA 102 είναι η ίδια κάρτα για αυτό η διαφορά είναι 5%

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...