Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, d4ydr33m3r είπε

Εγω nvidia θα επερνα τωρα.. για την επόμενη γ3νια δεν ξερω.. 

Scratch that.. οπια έβρισκα πιο φθηνη 🤷😛

Έτσι και αλλιώς τώρα τέτοιες τιμές δεν δίνω. Όταν στρώσει η κατάσταση λογικά η 3060Ti θα είναι λίγο πιο φθηνή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αφού έφτασαν σε 4Κ CyperBug RT τα 10GB της 3080 τότε είναι αρκετά γι' αυτή τη γενιά. Και ας πάμε σε κάτι πιο "mid-range".  3060Τi vs 6700ΧΤ για 3440*1440, ποια παίρνω; (real question κιόλας γιατί σε μία από αυτές τις δύο θα πάω μόλις φτιάξουν τα πράγματα).

Ξέρουμε πώς συμπεριφέρεται το DLSS σε Ultrawide αναλύσεις;

Κι εγώ τέτοια ανάλυση έχω στο PC αλλά θέλω κάρτα για την 4k TV οπότε θα υπερκαλύπτει και το monitor. Έχει και max 100 fps το δικό μου οπότε δεν είναι ότι θα τα κερδίσω στο framerate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, pug987 είπε

Ξέρουμε πώς συμπεριφέρεται το DLSS σε Ultrawide αναλύσεις;

Ναι πράγματι αυτό δεν το ξέρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε μαθει τιποτα τιμες για 3080 ti στο πλαισιο ή ακομα δεχονται προπαραγγελιες χωρις να γνωστοποιουν την τιμη στους καταναλωτες; 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, etze είπε

εχουμε μαθει τιποτα τιμες για 3080 ti στο πλαισιο ή ακομα δεχονται προπαραγγελιες χωρις να γνωστοποιουν την τιμη στους καταναλωτες; 🤣

 
 
Τους ειχα στειλει ενα εμαιλ το πρωι σημερα
 
 

Καλησπέρα σας,

 

Σχετικά με το ερώτημά σας για τις 3080 Ti, θα θέλαμε σας ενημερώσουμε πως η διάθεση των συγκεκριμένων προιόντων αναμένεται να ξεκινήσει στις 3 Ιουνίου. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει δυνατότητα εκδήλωσης ενδιαφέροντος ή καταχώρησης παραγγελίας.

Σας προτείνουμε να μείνετε συντονισμένος στη σελίδα μας και να εγγραφείτε στο Newsletter μας καθώς η διαθεσιμότητα αναμένεται να είναι περιορισμένη και θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας.

 

Επεξ/σία από ASFE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, etze είπε

εχουμε μαθει τιποτα τιμες για 3080 ti στο πλαισιο ή ακομα δεχονται προπαραγγελιες χωρις να γνωστοποιουν την τιμη στους καταναλωτες; 🤣

Δεν είναι μόνο το θέμα τιμής το οποίο έχει υπεραναλυθεί εδώ από όλους μας. Στην τελική όσο και να έχει κάποιοι θα την αγοράσουν, x2 ή x3 του MSRP, το μόνο σίγουρο.

Το θέμα είναι ότι ακόμα και αν αποφασίσεις να κάνεις την παραγγελία, ε δεν το έχεις και σίγουρο ότι θα παραλάβεις...Υπάρχουν άτομα που περιμένουν από τον Δεκέμβριο/Ιανουάριο του 2021 συγκεκριμένα από το Πλαίσιο αφού φυσικά έχουν καταβάλλει και το 30% ως προκαταβολή (αν θυμάμαι καλά τόσο ζητάνε) για να προχωρήσει η παραγγελία.

Αυτή είναι η κατάσταση.

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα να βαλουμε την τιμη ιδια με την ονομασια της καρτας να τελειωνουμε.

τωρα βεβαια αντι 3080τι ας βγαινει 3085 οκ οκ μην βαρατε ξερω οτι κανουν πανω απο 3080 ευρω απλα λεω ιδεα αν ειναι καλη να στειλω μειλ στην nvidia και ατι για τις επομενες σειρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, ASFE είπε
 
 
Τους ειχα στειλει ενα εμαιλ το πρωι σημερα
 
 

Καλησπέρα σας,

 

Σχετικά με το ερώτημά σας για τις 3080 Ti, θα θέλαμε σας ενημερώσουμε πως η διάθεση των συγκεκριμένων προιόντων αναμένεται να ξεκινήσει στις 3 Ιουνίου. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει δυνατότητα εκδήλωσης ενδιαφέροντος ή καταχώρησης παραγγελίας.

Σας προτείνουμε να μείνετε συντονισμένος στη σελίδα μας και να εγγραφείτε στο Newsletter μας καθώς η διαθεσιμότητα αναμένεται να είναι περιορισμένη και θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας.

 

εμενα χθες στο τηλεφωνο μου ειχανε πει οτι μπορω να κανω κρατηση και πως οι τιμες να μη περιμενω να ειναι κατω απο 2000 ευρω

και τους ειπα πως δε μπορω να κανω κρατηση για κατι που δεν ξερω ποσο κοστιζει και το εκλεισα 

οτι ναναι γενικα

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pug987 είπε

Ξέρουμε πώς συμπεριφέρεται το DLSS σε Ultrawide αναλύσεις;

Κι εγώ τέτοια ανάλυση έχω στο PC αλλά θέλω κάρτα για την 4k TV οπότε θα υπερκαλύπτει και το monitor. Έχει και max 100 fps το δικό μου οπότε δεν είναι ότι θα τα κερδίσω στο framerate.

Σε superultrawide μια χαρα δουλεύει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Thresh είπε

ειδες τεμπς στα μοντελα? τι εχουν κανει ρε οι ανωμαλοι. 

εβγαλαν την ραμ απο την 3090 και με το εξτρα power limit το εβαλαν στον core για μεγαλυτερα ρολογια σε αθλια μπινς. 64c σε AIO σε core.......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...