Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δραση-> Αντιδραση. Δοκιμασαμε και την αγνοηση αλλα δεν φαινεται να εχει νοημα πιο πολυ ενισχυει τις παρανοησεις.. Ολα τα αλλα ειναι αμπελοφιλοσοφιες της δεκαρας που χρησιμοποιουνται κατα το δοκουν.. Και οποιος καταλαβε καταλαβε..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από την στιγμή που υπάρχουν πολλοί που δεν έχουν την κάρτα που θέλουν, λογικό δεν είναι να περιστρέφεται η συζήτηση μακρία από το θέμα της απόδοσης και πολύ σε τιμή/διαθεσιμότητα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, hln3 είπε

Από την στιγμή που υπάρχουν πολλοί που δεν έχουν την κάρτα που θέλουν, λογικό δεν είναι να περιστρέφεται η συζήτηση μακρία από το θέμα της απόδοσης και πολύ σε τιμή/διαθεσιμότητα;

Φυσικά και να το συζητήσουμε αυτό κάνουμε άλλωστε όλοι μας. Και εμείς που έχουμε κάρτα όπως βλέπετε. Αυτά που πρέπει να σταματήσουμε είναι τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς και τις σποντες σε μια δημόσια συζήτηση. Καλό θα είναι αυτά να τα κρατάμε για τον εαυτό μας.  Μόλις αστειευτηκε κάποιος με την κατάσταση ενοχλήθηκαν κάποιοι. Πρόβλημα όμως να χαρακτηρίσουν αυτούς που έχουν όπως αυτοί κρίνουν λογικό δεν έχουν.  

Μια δημόσια συζήτηση θέλει και λίγο λογική και κατανόηση και να περιορίζεται στα ουσιαστικά μην πηγαίνοντας σε προσωπικό επίπεδο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς που είναι το θέμα με αυτούς που έχουν κάρτα να κάνουν αστεία για την όλη κατάσταση; Είναι παράνομο ; 😂 

Το ότι έχουν την κάρτα δεν λέει κάτι, και αυτοί βλέπουν την κατάσταση και σε κανέναν δεν αρέσει που οι τιμές είναι στο ταβάνι + έχουν δίκιο οταν λένε πως όλοι κλαίνε τα 150+ ευρώ παραπάνω όταν βγαίνουν ενώ τώρα για να πάρει κάποιος μια κάρτα θα την πληρώσει 2,3 φορές παραπάνω απο το MSRP...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Greenday13 είπε

Εδώ μέσα γεμίζουν πολλά ψυχολογικά κενά οι άνθρωποι επιδεικνύοντας τα αποκτήματά τους και την καπατσοσύνη τους.

μπα μάλλον το αντίθετο συμβαίνει 🙂

Επεξ/σία από morehp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορώ να καταλάβω, φταίμε επειδή αγοράσαμε όταν αγοράσαμε ή επειδή δεν πούλησαμε κονσόλες/κάρτες για να αγοράσουμε ΌΤΑΝ θα πέσουν οι τιμές? Γιατί κάποιοι έξυπνοι κάνατε το 2ο και τώρα τα ρίχνετε στους υπόλοιπους. Πότε δεν έχω πουλήσει το οτιδήποτε (τεχνολογίας και μη) αν δεν έχω την αντικατάσταση του στα χέρια μου. 

Ναι έχω 3070, και ναι έκανα παραγγελία για την 3080τι, και αν μπορέσω και για 3070τι είμαι και στο partalert και αν είχε ανοιχτές προσκλήσεις, θα σας έβαζα. Αν θα κρατήσω, αν θα πουλήσω, δικό μου θέμα. 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως πολλοι πουλανε πολυ πριν παρουν στα χερια τους τον αντικαταστατη ενος hardware και στην περιπτωση μας μια καρτα γραφικων και οταν για καποιον λογο την πατανε-τρωνε ακυρο δυστυχως μπαινουν και κλαιγονται εδω μεσα.

Το δυσαρεστο ειναι για αυτους που οντως φτιαχνουν νεο συστημα απο την αρχη και γενικα μπαινουν μετα απο καιρο παλι στο χωρο του pc gaming ναι αυτοι δυστυχως αποφασισαν να ασχοληθουν με το εν λογω χομπι την χειροτερη εποχη.

Νομιζω δεν μπορουμε να τσουβαλιασουμε ανθρωπους και οσοι κλαιγονται ειναι η ιδια κατηγορια.Προφανως και υπαρχουν πολλες περιπτωσεις και οχι μονο αυτες οι 2 που αναφερα.

Παντως και εγω παρατηρω σιγα σιγα διαθεσιμοτητες βεβαια σε τραγικες τιμες αλλα τα πραγματα ειναι σαφως καλυτερα που πριν για να μπορεσεις να παραγγειλεις εστω και μια καρτα επρεπε να εισαι κωλοφαρδος.Οποτε υπομονη αδερφια τον φαγατε τον γαιδαρο στην ουρα θα κολλησετε :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Greenday13 είπε

Εδώ μέσα γεμίζουν πολλά ψυχολογικά κενά οι άνθρωποι επιδεικνύοντας τα αποκτήματά τους και την καπατσοσύνη τους.

Μα φυσικά

 

 

spacer.png

Και.......

spacer.png

Και εμείς οι κακοί

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Από μία άποψη χαίρομαι που το μεγαλύτερο πρόβλημα τόσων ανθρώπων είναι το ότι δεν βρίσκουν κάρτα για να παίζουν παιχνίδια. Σημαίνει ότι δεν αντιμετωπίζουν κάτι πραγματικά δυσάρεστο στη ζωή τους, το οποίο όπως και να το δεις είναι θετικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, NotForbidden είπε

Για τις 3070 Ti απο το πλαίσιο τι λέτε να γίνει; 

Σχετικά με το ερώτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως λόγω της εξαιρετικά αυξημένης ζήτησης από τις πρώτες κιόλας ώρες, οι προπαραγγελίες για την Gigabyte VGA GeForce RTX 3070 Ti Eagle 8 GB έχουν ήδη καλύψει τα κομμάτια που διατέθηκαν την 1η ημέρα της επίσημης κυκλοφορίας τους.

 

 

Προς το παρόν δεν έχουμε κάποια επιβεβαιωμένη ημερομηνία νέας παραλαβής από την επίσημη αντιπροσωπεία. Σας προτείνουμε να μείνετε συντονισμένος στη σελίδα μας καθώς εφόσον υπάρξει κάτι νεότερο θα ενεργοποιηθεί εκ νέου η επιλογή της παραγγελίας.

 

Όσον αφορά την ενδεχόμενη διάθεσή της, θα γίνει αυστηρά με σειρά προτεραιότητας.

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Από μία άποψη χαίρομαι που το μεγαλύτερο πρόβλημα τόσων ανθρώπων είναι το ότι δεν βρίσκουν κάρτα για να παίζουν παιχνίδια. Σημαίνει ότι δεν αντιμετωπίζουν κάτι πραγματικά δυσάρεστο στη ζωή τους, το οποίο όπως και να το δεις είναι θετικό..

Μπορεί και να αντιμετωπίζουν αλλά το gaming να είναι μια διαφυγή για να τη παλέψεις μέσα σε αυτή τη (κοινωνική) σαπίλα.

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Μπορεί και να αντιμετωπίζουν αλλά το gaming να είναι μια διαφυγή για να τη παλέψεις μέσα σε αυτή τη (κοινωνική) σαπίλα.

 

Aλλά χωρίς κλειδωμένο 60αρι σε ultra settings με RT ON δεν παλεύεται η σαπίλα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Μπορεί και να αντιμετωπίζουν αλλά το gaming να είναι μια διαφυγή για να τη παλέψεις μέσα σε αυτή τη (κοινωνική) σαπίλα.

true, αλλά και πάλι δεν θα ήταν αυτοσκοπός της ζωής σου να μπαίνεις εδώ και να κλαίγεσαι για τις τιμές αν έχεις κάτι πραγματικά σοβαρό να αντιμετωπίσεις στην καθημερινότητά σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Σχετικά με το ερώτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως λόγω της εξαιρετικά αυξημένης ζήτησης από τις πρώτες κιόλας ώρες, οι προπαραγγελίες για την Gigabyte VGA GeForce RTX 3070 Ti Eagle 8 GB έχουν ήδη καλύψει τα κομμάτια που διατέθηκαν την 1η ημέρα της επίσημης κυκλοφορίας τους.

 

 

Προς το παρόν δεν έχουμε κάποια επιβεβαιωμένη ημερομηνία νέας παραλαβής από την επίσημη αντιπροσωπεία. Σας προτείνουμε να μείνετε συντονισμένος στη σελίδα μας καθώς εφόσον υπάρξει κάτι νεότερο θα ενεργοποιηθεί εκ νέου η επιλογή της παραγγελίας.

 

Όσον αφορά την ενδεχόμενη διάθεσή της, θα γίνει αυστηρά με σειρά προτεραιότητας.

Μπορεί και να αντιμετωπίζουν αλλά το gaming να είναι μια διαφυγή για να τη παλέψεις μέσα σε αυτή τη (κοινωνική) σαπίλα.

 

Μου είχαν πει πως έγιναν μόνο 8 παραγγελίες εκείνη την ημέρα(10/6), εγώ έκανα παραγγελία για την 3070 Τi MSI Ventus 3x OC, δεν ξέρω αν ισχύει αυτό με τις 8 παραγγελίες ισχύει αλλά τι να πω....

 

Επεξ/σία από NotForbidden
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...