Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Δηλαδή το πλαισιο μπορεί να φέρει founder's; Επίσης αν βρω founder's σε μαγαζί του εξωτερικού μπορώ να πάω εκεί να την παραλάβω; Άλλωστε 2-3 φορές το χρόνο κάπου πάω, ας είναι το τερπνόν μετά του ωφελίμου :P

Αφού δεν έφεραν μέχρι σήμερα μάλλον δεν τα βρήκαν για να συνεργαστούν :P 

Εφόσον το κατάστημα προσφέρει collection μπορείς να παραγγείλεις και να παραλάβεις

 

διόρθωση Msystems είναι retailer επίσης

https://www.nvidia.com/en-eu/geforce/buy/image.png.47431b99116c8fad6373fb30a5f18087.png

14 λεπτά πριν, sakis han είπε

βαζουμε στοιχημα?

αυτη ειναι για φιλο😉

Βάζω στοίχημα ότι αν δει ο φίλος σου το ποστ δεν θα παραμείνει φίλος σου για πολύ ακόμα 🤣

Για να καταλάβουμε δηλαδή κι εμείς οι γκαγκάδες, έριξες βαρυσήμαντη δήλωση συνοδευόμενη με ένα screenshot δείχνει κάτι σχετικό με πτώση τιμών τον Αύγουστο;

Επεξ/σία από morehp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, morehp είπε

Για να καταλάβουμε δηλαδή κι εμείς οι γκαγκάδες, έριξες βαρυσήμαντη δήλωση συνοδευόμενη με ένα screenshot δείχνει κάτι σχετικό με πτώση τιμών τον Αύγουστο;

κοιτα για αυγουστο δεν ξερω, επισης δεν ξερω ποσο "κανονικες" τιμες θα ειναι αλλα αντικειμενικα φαινεται να υπαρχει φως στο τουνελ

stock υπαρχει αρκετο απο την κυκλοφορια των 3080 ti απλα οι τιμες ειναι ξεφτιλα

τωρα εχουν αρχισει οι "προσφορες" στις 3080 ti εαν τσεκαρετε skroutz

image.png.c0cac6e72afae28a1a178dbb164214b7.pngimage.png.5fe5388f4e06b0cfd38e97d123bb7d11.pngimage.png.431788de9cffc257e901c78ab3b4a1af.pngimage.png.44560122281d76383ebc1b0d69538904.pngimage.png.581138ffe57eabe67bbcaa3577609815.png

εγω σας τα ελεγα, εχουνε πιασει ταβανι οι τιμες και θα αρχισουν να αγχωνονται και οι scalpers τωρα αφου ριχνουνε τις τιμες τα σκρουτζομαγαζα

βεβαια υπαρχει αρκετη αναγκη στην αγορα για καρτες οποτε θεωρω πως οι 3080 ti θα καταληξουν στα 1300-1600 ευρω  στην καλυτερη 

δηλαδη με κανα καπελο 200-400 ευρω θα τις αγοραζουν οι gamers

παρακαλατε μονο μη γινει καμια μαλακια με τον βρωμιαρη τον musk και χτυπησει κανα 5k το ETH, ειδικα τωρα που ειπανε οτι θα αργησει και αλλο να βγει το ETH 2.0 :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, morehp είπε

Βάζω στοίχημα ότι αν δει ο φίλος σου το ποστ δεν θα παραμείνει φίλος σου για πολύ ακόμα 🤣

Για να καταλάβουμε δηλαδή κι εμείς οι γκαγκάδες, έριξες βαρυσήμαντη δήλωση συνοδευόμενη με ένα screenshot δείχνει κάτι σχετικό με πτώση τιμών τον Αύγουστο;

Εγω τον ειπα να περιμενει, αλλα ειναι απιστος Θωμας σαν εσενα😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
27 λεπτά πριν, sakis han είπε

Εγω τον ειπα να περιμενει, αλλα ειναι απιστος Θωμας σαν εσενα😃

Τέτοια λογικά άλματα ούτε ο Σοτομαγιόρ δεν έκανε. Αν δεν καταλαβαίνεις την έννοια του ποστάρω περιεχόμενο με νόημα με το να καταλήξεις πως εγώ είμαι άπιστος Θωμάς πάω πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, hln3 είπε

Έχουμε κάποιο νεώτερο από το φλέγον ζήτημα με τις Ti;
Αναφέρομαι φυσικά στην προφορά, είναι Τάι ή Τι Άι;

Το σωστό είναι Τάι πάντως, γιατί βγαίνει από το Titanium που προφέρεται Ταιτέινιουμ

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Serious Question. Founder's στην Ελλάδα πως μπορούμε να φέρουμε; Μόνο με γνωστό που μένει στο εξωτερικό; Δεν λέω για τώρα, αλλά αν και όποτε στρώσει η κατάσταση.

Eshopwedrop

Αλλά δεν ξέρω αν θα το έχει blockαρει ως υπηρεσία το site που θα βρεις fe. Πχ από αμαζον δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την υπηρεσία 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Το σωστό είναι Τάι πάντως, γιατί βγαίνει από το Titanium που προφέρεται Ταιτέινιουμ

Μεθαύριο που θα έρθει η 3070ti λοιπόν θα υποδεχτω τον κουριερ με αυτό:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, etze είπε

κοιτα για αυγουστο δεν ξερω, επισης δεν ξερω ποσο "κανονικες" τιμες θα ειναι αλλα αντικειμενικα φαινεται να υπαρχει φως στο τουνελ

stock υπαρχει αρκετο απο την κυκλοφορια των 3080 ti απλα οι τιμες ειναι ξεφτιλα

τωρα εχουν αρχισει οι "προσφορες" στις 3080 ti εαν τσεκαρετε skroutz

image.png.c0cac6e72afae28a1a178dbb164214b7.pngimage.png.5fe5388f4e06b0cfd38e97d123bb7d11.pngimage.png.431788de9cffc257e901c78ab3b4a1af.pngimage.png.44560122281d76383ebc1b0d69538904.pngimage.png.581138ffe57eabe67bbcaa3577609815.png

εγω σας τα ελεγα, εχουνε πιασει ταβανι οι τιμες και θα αρχισουν να αγχωνονται και οι scalpers τωρα αφου ριχνουνε τις τιμες τα σκρουτζομαγαζα

βεβαια υπαρχει αρκετη αναγκη στην αγορα για καρτες οποτε θεωρω πως οι 3080 ti θα καταληξουν στα 1300-1600 ευρω  στην καλυτερη 

δηλαδη με κανα καπελο 200-400 ευρω θα τις αγοραζουν οι gamers

παρακαλατε μονο μη γινει καμια μαλακια με τον βρωμιαρη τον musk και χτυπησει κανα 5k το ETH, ειδικα τωρα που ειπανε οτι θα αργησει και αλλο να βγει το ETH 2.0 :D 

Παίδες οι τιμές θα πέσουν ΜΟΝΟ όταν έρθει μεγάλο στοκ στο Πλαίσιο το οποίο είναι το μόνο που έχει τις κανονικές τιμές.Όταν φέρει το μεγαλό στοκ το Πλαίσιο τότε όλοι θα ρίξουν τις τιμές.Ως τότε απλά μην αγοράσετε γιατί θεωρώ κλέψιμο να δίνει 100% παραπάνω για μία κάρτα από την κανονική της τιμή.

Υπομονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι να ναι ειναι το Πλαισιο, εχουν στο site 3070ti τους λεω θελω να τη παραγγειλω και μου απαντανε δεν ειναι διαθεσιμη για παραγγελια ενω τη 3060ti που ηταν το ιδιο την παρραγγειλα κανονικα τηλεφωνικα, γελαει ο κοσμος! 

Ερωτηση, απο εδω πως γινεται να αγορασεις, ωραια πατας notify να σε ενημερωσει οταν υπαρξει διαθεσιμοτητα, βλεπω καρτες σε τιμη σοκ για τα δεδομενα της εποχης.

Απλως τι πρεπει να κανω για να τη κατοχυρωσω, πληρωνω απο τωρα με paypal και μολης υπαρξει διαθεσιμοτητα μου τη στελνουν στη πορτα του σπιτιου μου? Απο τελωνεια, δασμους κτλπ τι παιζει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, kyr123 είπε

Παίδες οι τιμές θα πέσουν ΜΟΝΟ όταν έρθει μεγάλο στοκ στο Πλαίσιο το οποίο είναι το μόνο που έχει τις κανονικές τιμές.Όταν φέρει το μεγαλό στοκ το Πλαίσιο τότε όλοι θα ρίξουν τις τιμές.Ως τότε απλά μην αγοράσετε γιατί θεωρώ κλέψιμο να δίνει 100% παραπάνω για μία κάρτα από την κανονική της τιμή.

Υπομονή

Είμαι σίγουρος ότι caseking,amazon,computeruniverse,mindfa tory,ebay περιμένουν πλαίσιο πότε θα ρίξει τις τιμές.Γενικα το πλαίσιο είναι ο ρυθμιστής της κατάστασης,κ ο πέτσινος κάθε μέρα μπαίνει κ βλέπει τιμές Πλαισίου κ μετά βγάζει msrp

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kyr123 είπε

Παίδες οι τιμές θα πέσουν ΜΟΝΟ όταν έρθει μεγάλο στοκ στο Πλαίσιο το οποίο είναι το μόνο που έχει τις κανονικές τιμές.Όταν φέρει το μεγαλό στοκ το Πλαίσιο τότε όλοι θα ρίξουν τις τιμές.Ως τότε απλά μην αγοράσετε γιατί θεωρώ κλέψιμο να δίνει 100% παραπάνω για μία κάρτα από την κανονική της τιμή.

Υπομονή

Κρυα ντουζ και πολλα υγρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ερωτηση, απο εδω πως γινεται να αγορασεις, ωραια πατας notify να σε ενημερωσει οταν υπαρξει διαθεσιμοτητα, βλεπω καρτες σε τιμη σοκ για τα δεδομενα της εποχης.

Απλως τι πρεπει να κανω για να τη κατοχυρωσω, πληρωνω απο τωρα με paypal και μολης υπαρξει διαθεσιμοτητα μου τη στελνουν στη πορτα του σπιτιου μου? Απο τελωνεια, δασμους κτλπ τι παιζει???

Κανεις λογαριασμο στη σελιδα και πατα notify. Οταν ερθει η σειρα σου, σου στελνουν email και εχεις 8 ωρες για να κανεις την αγορα. Αν δεν εχεις μπει ηδη, μην περιμενεις καρτα απο εκει ομως για τουλαχιστον κανα χρονο. Στελνουν ελαχιστες καρτες εδω στην Ευρωπη, σε καποια μοντελα δεν εχουν στειλει ακομα σε αυτους που μπηκαν την πρωτη μερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sakis han είπε

Παιδια το πανηγυρι τελειωσε!....μεσα στον Αυγουστο θα εχει καρτες σε κανονικες τιμες

Θα έχει άμεσα διαθέσιμες 3080 στα 699€ και 3060Ti στα 399€;

6800ΧΤ στα 649€ και 6800 στα 579€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...