Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Παντως εγω καταφερα και μπηκα στην ουρα της EVGA για 3080 12GB

Oκ λεφτα για τοσο ακριβη καρτα δεν εχω τον υπολογιστη τον πουλησα αλλα μεχρι να παρω ειδοποιηση μπορει να τα εχει τιναξει κανενας λεφτας θειος μου. :lol:

έλεος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ilos είπε

Απλά μαθήματα marketing από Πέτσινο με τις 3080, πως να κυκλοφορείς πάνω κάτω το ίδιο sku με φουσκωμένο msrp ώστε να μην σε πρήζουν κιόλας που έχει φτάσει να έχουν 3πλή τιμή αγοράς από το og msrp.

Η διόρθωση του msrp ήρθε για να μείνει κληρονομιά για να την επόμενη γενιά.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Παντως εγω καταφερα και μπηκα στην ουρα της EVGA για 3080 12GB

Oκ λεφτα για τοσο ακριβη καρτα δεν εχω τον υπολογιστη τον πουλησα αλλα μεχρι να παρω ειδοποιηση μπορει να τα εχει τιναξει κανενας λεφτας θειος μου. :lol:

Μονο για 3080 12GB ειναι η ουρα;

Εμενα παρολο που εχω ενεργοποιημενο account στο evga eu store/elite member,δεν μπορω να βαλω notify σε καρτες 3080(ουτε σε 3080 12 gb) στο Queue 3.0 system...Να παιζει ρολο που εχω μηδενικο EVGA Score που ζηταει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sibir είπε

Μονο για 3080 12GB ειναι η ουρα;

Εμενα παρολο που εχω ενεργοποιημενο account στο evga eu store/elite member,δεν μπορω να βαλω notify σε καρτες 3080(ουτε σε 3080 12 gb) στο Queue 3.0 system...Να παιζει ρολο που εχω μηδενικο EVGA Score που ζηταει;

Ναι, μόνο για τα καινούρια προϊόντα θα είναι το Queue 3.0. Άνοιξε για πολύ λίγο γιατί ήταν για περιοερισμένο αριθμό καρτών. Μόλις τον έπιασαν, την έκλεισαν. Θα ξανανοίξει κάποια στιγμή αλλά θα είναι για όλους, όχι μόνο για elite. Έτσι διάβασα στο φόρουμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, sibir είπε

Μονο για 3080 12GB ειναι η ουρα;

Εμενα παρολο που εχω ενεργοποιημενο account στο evga eu store/elite member,δεν μπορω να βαλω notify σε καρτες 3080(ουτε σε 3080 12 gb) στο Queue 3.0 system...Να παιζει ρολο που εχω μηδενικο EVGA Score που ζηταει;

Άνοιξε μόνο για την 12αρα για δύο ώρες και εγώ 12 βαθμολογία έχω οχι ότι θα την πάρω αλλά από περιέργεια μπήκα. Τώρα αν μου έρθει ειδοποίηση και την θέλει κανένας γνωστός φίλος θα του την δώσω.

Εγω εχθές έδωσα την μονάδα μου έμειναν τα περιφερειακά που θα τα δώσω και αυτα και δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ ξανά με σταθερό δεν κάνω καμιά σοβαρή δουλειά δεν παίζω πήρα ps5 στα παιδιά και έφυγε ο καρκίνος από πάνω μου.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

@ArkinΤελικά κατέληξα και πήρα μια 3070 FE (δεν πρόλαβα την 3080) στα 466eu τελική με μεταφορικά κτλ.

 

Άσχετο με τα νοσταλγικά ποστ :P

 

Επεξ/σία από jmirko15
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Παντως εγω καταφερα και μπηκα στην ουρα της EVGA για 3080 12GB

Oκ λεφτα για τοσο ακριβη καρτα δεν εχω τον υπολογιστη τον πουλησα αλλα μεχρι να παρω ειδοποιηση μπορει να τα εχει τιναξει κανενας λεφτας θειος μου. :lol:

Εγώ ακόμα περιμένω την 3060 Ti! Χαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jmirko15 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Τελικά κατέληξα και πήρα μια 3070 FE (δεν πρόλαβα την 3080) στα 466eu τελική με μεταφορικά κτλ.

 

Άσχετο με τα νοσταλγικά ποστ :P

 

Spoiler

Αφού δεν στέλνουν FE Ελλάδα, πώς τα κατάφερες; Μένεις εξωτερικό; Όπως και να 'χει την καλύτερη δουλειά έκανες, καλορίζικη!

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν καταφέρει να κρατηθεί έστω στα ~300 θα είναι ας πούμε καλή λύση για όσους έχουν ξεμείνει με 1060/580 δεδομένης της κατάστασης. Μόνο και μόνο το DLSS δίνει μια κάποια παράταση στη ζωή της κάρτας. Περιμένω αύριο το DLDSR, φαίνεται game changer αν είναι πράγματι όπως δείχνει..

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...