Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Υποψιάζομαι ότι θέλουν ενσωμάτωση με το GFE το οποίο δεν γουστάρουν πολλοί χρήστες. Αυτό το πωλο-login τι το ήθελαν..Το ενοχλητικό με το CP της NVIDIA δεν είναι το UI, αυτό μια χαρά εύχρηστο είναι. Το πρόβλημα είναι τα 1-2 δευτερόλεπτα καθυστέρηση όταν αλλάζεις μια ρύθμιση.

Βασικά τώρα το δοκίμασα γιατί είχα καιρό να μπώ, είναι αρκετά πιο snappy (ή φταίει το CPU upgrade? χλωμό το κόβω). Θυμάμαι παλιά σκάλωνε 2-3 sec, τώρα σε λιγότερο από sec κάνει apply. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Αυτό που θέλω να φτιάξουν είναι να μην τρώει 2-3 sec σκάλωμα κάθε φορά που πατάς apply, κατά τα άλλα μια χαρά είναι. 

Αυτό ακριβώς, το οποίο ξεκίνησε με τα Win10. Μέχρι τα Win7 δεν υπήρχε το delay. Κατά τα άλλα εγώ θα ήθελα και κάποια εξτραδάκια που τα βρίσκεις μόνο με το NVIDIA Inspector, για παράδειγμα να υπάρχει toggle για το ReBar ανά τίτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Αυτό ακριβώς, το οποίο ξεκίνησε με τα Win10. Μέχρι τα Win7 δεν υπήρχε το delay. Κατά τα άλλα εγώ θα ήθελα και κάποια εξτραδάκια που τα βρίσκεις μόνο με το NVIDIA Inspector, για παράδειγμα να υπάρχει toggle για το ReBar ανά τίτλο.

Aυτό που θέλω είναι αφήνουν να χειρίζεσαι το desktop μέσω του shield. Δεν ξέρω γιατί δεν έχω απευθείας επιλογή να σε πάει στο desktop, τώρα πρέπει να κάνεις hackia. Nα ανοίξεις ένα παιχνίδι από το shield και μετά να πας στο PC να πατήσεις ALT + F4, oπότε σε πετάει στο desktop και πλέον χειρίζεσαι το PC στην TV με gamepad! Ωραίο, αλλά θα ήθελα να γίνεται χωρίς να πρέπει να σηκωθώ απτον καναπέ :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ναι τυπικά το control panel κάνει τη δουλειά του, αλλά αυτό το XP theme, νισάφι πια. Πάντως θα ήθελα να έχει και settings για την κάρτα, να μην χρειάζεται το afterburner, όπως στην AMD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δούμε όταν ξυπνήσει η Αμερική τα γνωστά καταστήματα τι στοκ θα έχουν από rtx3050 (και σε τι τιμές) αλλά φοβάμαι ότι πάμε πιθανότατα για ένα ακόμα paper launch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Speculoos είπε

Να δούμε όταν ξυπνήσει η Αμερική τα γνωστά καταστήματα τι στοκ θα έχουν από rtx3050 (και σε τι τιμές) αλλά φοβάμαι ότι πάμε πιθανότατα για ένα ακόμα paper launch.

Και να έχει stock, ποιος θα δώσει 400 ευρώ γι' αυτό το σκουπίδι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Και να έχει stock, ποιος θα δώσει 400 ευρώ γι' αυτό το σκουπίδι ;

Ο atenra που θα τα έδινε για το χειρότερο σκουπίδι την 6500 :P 


Δεν νομίζω να φτάσει 400, 300-350 ίσως. Λές να έχει και αυτή περιορισμένο στόκ? Άει να δούμε

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 3050 σκουπίδι δεν είναι. Είναι ανάμεσα σε 1660S και 2060. Και με το DLSS και τα 8GB παίζεις άνετα σε 1440p monitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ioannis__ είπε

η 3050 σκουπίδι δεν είναι. Είναι ανάμεσα σε 1660S και 2060. Και με το DLSS και τα 8GB παίζεις άνετα σε 1440p monitor.

Δεν είναι αν έχει 250Ε μαξ, στα 400 είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ioannis__ είπε

η 3050 σκουπίδι δεν είναι. Είναι ανάμεσα σε 1660S και 2060. Και με το DLSS και τα 8GB παίζεις άνετα σε 1440p monitor.

Εντάξει για 1440p monitor δεν την παίρνεις, γιατί στα παιχνίδια που δεν υπάρχει DLSS θα φάς αγγούρια. Για 1080p είναι μπόμπα πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Πάντα δεν υπήρχε το report button στους drivers ;

Δεν συζητάμε αυτό. Λέμε για τη δυνατότητα που έχει ο κάθε χρήστης να αναφέρει το πρόβλημα που συναντά απευθείας στην κάθε εταιρεία και να μην εξαρτάται από τον χ-ψ rep στην κάθε τυχαία (ή μη) σελίδα.

Υπάρχει, σε όλους. Αν αντί να πατήσουμε το κουμπί γιατί βαριόμαστε, μπαίνουμε στη σελίδα για να κράξουμε "γιατί δεν διορθώνει τη μλκία που μόνο εγώ έχω δει" (καλή ώρα στο guru ο άλλος κλαίγεται 3 εκδόσεις οδηγών τώρα για μαύρες οθόνες...άλλαξε καλώδιο dp και ως δια μαγείας το πρόβλημα λύθηκε), καλή μας τύχη.

Εκεί είναι τουλάχιστον ένας Vanguard, στις σελίδες του τελευταίου οδηγού. Απλά πρέπει να άλλαξε πολιτική η αμδ και δεν τους αφήνει να το πολυφωνάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Herald είπε

Εντάξει για 1440p monitor δεν την παίρνεις, γιατί στα παιχνίδια που δεν υπάρχει DLSS θα φάς αγγούρια. Για 1080p είναι μπόμπα πάντως

τα βαριά όλα έχουν DLSS πλέον εκτός αν είναι AMD sponsored. Σε όσα δεν είναι βαριά θα την παλεύει σε 1440p. 74 avg σε 1440p βγάζει το hardware unboxed.

Screenshot (16).png

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πέτρος είπε

Δεν συζητάμε αυτό. Λέμε για τη δυνατότητα που έχει ο κάθε χρήστης να αναφέρει το πρόβλημα που συναντά απευθείας στην κάθε εταιρεία και να μην εξαρτάται από τον χ-ψ rep στην κάθε τυχαία (ή μη) σελίδα.

Υπάρχει, σε όλους. Αν αντί να πατήσουμε το κουμπί γιατί βαριόμαστε, μπαίνουμε στη σελίδα για να κράξουμε "γιατί δεν διορθώνει τη μλκία που μόνο εγώ έχω δει" (καλή ώρα στο guru ο άλλος κλαίγεται 3 εκδόσεις οδηγών τώρα για μαύρες οθόνες...άλλαξε καλώδιο dp και ως δια μαγείας το πρόβλημα λύθηκε), καλή μας τύχη.

Εκεί είναι τουλάχιστον ένας Vanguard, στις σελίδες του τελευταίου οδηγού. Απλά πρέπει να άλλαξε πολιτική η αμδ και δεν τους αφήνει να το πολυφωνάζουν.

Ναι το σωστό αυτό είναι, να κάνεις report και να δώσεις msinfo32 αρχείο και λεπτομέρειες για το πως θα κάνει reproduce το driver team, αλλιώς δεν λύνεται. Χαίρω πολύ αν πας στο forum και γράψεις ''Έβαλα τον driver και μου πετάει μαύρη οθόνη'' χωρίς να πεις λεπτομέρειες δεν θα γίνει τίποτα.

Κάποιοι κάνουν report(Σωστό report) στο forum και έχει τύχει να γίνει άμεσα το reproduce και μετά έδωσε και ETA για το fix. Οπότε οι rep είναι χρήσιμοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι το σωστό αυτό είναι, να κάνεις report και να δώσεις msinfo32 αρχείο και λεπτομέρειες για το πως θα κάνει reproduce το driver team, αλλιώς δεν λύνεται. Χαίρω πολύ αν πας στο forum και γράψεις ''Έβαλα τον driver και μου πετάει μαύρη οθόνη'' χωρίς να πεις λεπτομέρειες δεν θα γίνει τίποτα.

Κάποιοι κάνουν report(Σωστό report) στο forum και έχει τύχει να γίνει άμεσα το reproduce και μετά έδωσε και ETA για το fix. Οπότε οι rep είναι χρήσιμοι.

Εδώ συμφωνούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

τα βαριά όλα έχουν DLSS πλέον εκτός αν είναι AMD sponsored. Σε όσα δεν είναι βαριά θα την παλεύει σε 1440p. 74 avg σε 1440p βγάζει το hardware unboxed.

Screenshot (16).png

Όπως είπα, 250Ε μαξ, αλλιώς meh. Xbox Series S + Gamepass για 3 χρόνια με τα ίδια λεφτά και άντε γεια. Φτάνει που έβγαλε τις Ampere με garbage node(8nm Samsung), δεν θα πληρώνουμε και τη σαβούρα για high-end.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...