Προς το περιεχόμενο

Η AMD θα ανακοινώσει τις νέες κάρτες γραφικών της σειράς Radeon RX 6000 στις 3 Μαρτίου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Radiatedsoul είπε

Εγω που εχω οθονη free sync, πρεπει να παρω υποχρεωτικα amd ή μπορω να παρω και nvidia?

Μπορείς και nvidia, αρκεί να είναι σειρά 10 και πάνω.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Οκ ξέρω έχει φανταστικά νέα games να παίξουμε αλλά λίγο υπομονή παιδιά.

Παρακάτω η λίστα με τα νέα games που περιμένω πως και πως για να αξιοποιήσω το νέο hardware :

Spoiler

giphy.gif

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, LouCi4er είπε

Αν υπαρξουν καρτες που δεν πιστευω,την 5700ΧΤ την βλεπω στο 600αρι ή και λιγο παραπανω και 500 η 6700.Μπορει να ειμαι και φθηνος τωρα που το ξανασκεφτομαι και να πανε και πιο πανω οι τιμες αλλα τι μας νοιαζουν οι τιμες ρε παιδια,αφου καρτες δεν υπαρχουν.

Μπερδεψες την AMD με την Nvidia φιλος,λογικο βεβαια ετσι που τα εχουν κιανει με τιμες και διαθεσιμοτητες,εχουμε χασει τον μπουσουλα.

ναι μετά το διόρθωσα το σχόλιο και είπα να το διαγράψουν οι admin αλλά κάπου στην πορεία δεν έγινε :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
57 minutes ago, Chocobo said:

Οκ ξέρω έχει φανταστικά νέα games να παίξουμε αλλά λίγο υπομονή παιδιά.

Παρακάτω η λίστα με τα νέα games που περιμένω πως και πως για να αξιοποιήσω το νέο hardware :

  Reveal hidden contents

giphy.gif

 

 

Πάλι καλά να λέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Thresh είπε

Πάλι καλά να λέμε...

Ε καλά δεν σκάω και να είχε games θα τα έπαιζα με κάποια υποχώρηση στα fps.Το ίδιο game θα ήταν 9/10 φορές.

Τώρα αν ο άλλος έχει gpu 4+ χρόνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η κατάσταση με τις Gpu νομίζω θα τραβήξει για πολύ ακόμη. Τουλάχιστον μέχρι να ολοκληρωθεί το cloud gaming και να τοποθετήσουν servers οι μεγάλες εταιρείες παιχνιδιών ανα τον κόσμο. Μετα βαζεις μια κατοστάρα σύνδεση, μια ετήσια συνδρομή και αντε γεια καρτουλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει , από τη μια σου λένε ότι δεν έχουν στοκ και παραγωγή λόγο κορονοϊού και από την άλλη πουλάνε οι τρελακιδες τις κάρτες σε τρελές τιμές λόγο mining ακόμα και στο ινσομνια ,,, δεν καταλαβαίνω ! Αφού έχει ζήτηση το πράμα γιατί δεν κάνουν παραγωγή οι εταιρείες ; Μήπως περιμένουν να τις ξεπουλήσουμε μεταξύ μας ; Τι φάση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα ενσωματωμένα vega 11 θα μείνω κουφάλες μέχρι να έρθει η κανονικότητα, όσο κι αν αργήσει. Σιγά μην σας δώσουμε 600 ευρώ για midrange gpu's.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, theoklis είπε

Μπορεί να μου πει κάποιος κατά προσέγγιση σε πόσο καιρό θα μπορέσουμε να πάρουμε κάρτα γραφικών στις κανονικές τους τιμές. Το θέμα έχει καταντήσει αηδία πραγματικά.

Αν όλα πάνε καλά και δεν έχουμε κανένα απρόοπτο η κατάσταση θα επιστρέψει σε τιμές προ covid εποχή αρχές καλοκαιριού του 2022 , ναι καλά διάβασες 2022 και δεν αστειεύομαι.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, prekas81 είπε

Αυτη η κατάσταση με τις Gpu νομίζω θα τραβήξει για πολύ ακόμη. Τουλάχιστον μέχρι να ολοκληρωθεί το cloud gaming και να τοποθετήσουν servers οι μεγάλες εταιρείες παιχνιδιών ανα τον κόσμο. Μετα βαζεις μια κατοστάρα σύνδεση, μια ετήσια συνδρομή και αντε γεια καρτουλες.

ουσιαστικα εκει παει το πραγμα..η παραγωγη θα μοιραζεται πρωτιστως στα cloud gaming και mining rigs, μετα στα prebuilt, και αν περισσεψει κατι στους scalpers και τους χομπιστες. οι τελευταιοι θα αναγκαστουν να το ριξουν στο cloud gaming η σε καμια κονσολα...η θα αγοραζουν καρτες τριετιας..

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

με το crossfire που έχω , 2Χ sapphire rx 5700 xt 8gb nitro+ se oc έχω ακόμα 2 χρόνια τουλάχιστον μέχρι να πάω για καινούργια κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Molpadia είπε

με το crossfire που έχω , 2Χ sapphire rx 5700 xt 8gb nitro+ se oc έχω ακόμα 2 χρόνια τουλάχιστον μέχρι να πάω για καινούργια κάρτα.

Ποσο παραπάνω σου δίνει το crossfire στα games ?

Δεν κάνεις το ψυχικό να δώσεις την 1 απο τις 2 σε κανένα scalper ? 😄😄😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...