Προς το περιεχόμενο

Η AMD θα ανακοινώσει τις νέες κάρτες γραφικών της σειράς Radeon RX 6000 στις 3 Μαρτίου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Όταν λέμε νέα γιατί τελείωσε η παλιά; η βγήκε παλιά; κάτι έχω χάσει μετά την 5000 είχαν βγάλει ανακοίνωση για νέα σειρά 6000 αυτή που δεν "βγήκε" ποτέ τώρα θα βγάλουν νέα η να περιμένουμε για την μεθεπόμενη μπας και λένε αλήθεια;

Αν ανακοινώσω και εγώ μια ελληνική κάρτα γραφικών από μια ελληνική σταρταπ εταιρία με επιδόσεις +1000% πάνω από 6990χτ και 3900 θα έχω πρόβλημα; θα οω βέβαια ότι θα είναι δύσκολο να δώσω σε όλους διότι υπάρχει λογικό ζήτηση αλλά δεν θα έχω προσφορά. Ίσως κερδίσω όμως κάτι δις από την άνοδο της μετοχής; τι λέτε θα πιάσει; η το έχουν μόνο οι δύο τους το κόλπο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος οι gpu για μενα. Θα την κρατησω αυτην που εχω μεχρι να μην μπορει να παιξει στα low kai 720p τους καινουργιους τιτλους.
Ελπιζω μονο να μην καει.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αξίζει εδω και καιρό καμια gpu εχει καταντήσει εμμετική η κατάσταση Και το hype εχει καταστρέψει κόσμο.

Πλέον κρατάτε τις παλιές κάρτες σας ή αγοράζετε κονσολίτσα για φέτος που η τιμές είναι κοντά στις RPM τίποτε άλλο .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αντίστοιχο σημερινό θέμα της Nvidia για την αύξηση των επιδόσεων, πρότεινα την ενασχόληση με παλιά Games, sex και μπιρίμπα.

Για τους φίλους της AMD θα προτείνω κάτι διαφορετικό αλλά εξίσου διασκεδαστικό:

1. ELDER SCROLLS 7.

2. FIFA 2022.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ελλείψεις σε κάρτες γραφικών, επεξεργαστές, και άλλα τεχνολογικά και μη είδη δεν είναι κάτι που θα έρθει και θα φύγει, θα είναι η νόρμα από δω και πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου πει κάποιος κατά προσέγγιση σε πόσο καιρό θα μπορέσουμε να πάρουμε κάρτα γραφικών στις κανονικές τους τιμές. Το θέμα έχει καταντήσει αηδία πραγματικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, theoklis είπε

Μπορεί να μου πει κάποιος κατά προσέγγιση σε πόσο καιρό θα μπορέσουμε να πάρουμε κάρτα γραφικών στις κανονικές τους τιμές. Το θέμα έχει καταντήσει αηδία πραγματικά.

Μέσα στο καλοκαίρι και απο το 22 και μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, LouCi4er είπε

...την 5700ΧΤ την βλεπω...

Tην βλέπεις ? Που την είδες ρε φίλε, να πάω τα παιδιά να την δούν και να βγάλουν και καμμιά selfi δίπλα της... Απο πέρισυ τους το έχω τάξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν μου έλεγες ότι θα έδινα την 1050ti μου single fan όσο την αγόρασα πριν 3 χρόνια καινούρια δεν θα το πίστευα. Στο δια ταύτα κάρτες ακούμε και δεν βλέπουμε, από τύχης όμως πρόλαβα 6900xt σε λογική τιμή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι προβλέψεις λένε για ελλείψεις σε τσιπ για άλλο ένα χρόνο τουλάχιστον και αυτοί ανακοινώνουν και βγάζουν νέες κάρτες .Στη συνέχεια έχουμε και τους τραγικούς δημοσιογράφους / reviewers που κάνουν ριβιους και builds με τις νέες κάρτες με το αρχικό mrsp ,λες και δεν έγινε τπτ .

Προφανώς οι τύποι θέλουν να ικανοποιήσουν τους μεγαλομετόχους τους και παίζουν παιχνίδια με χομπίστες σαν και εμάς . Δυστυχώς φιανετε να πηγαίνουμε ολοταχώς στη δεκαετία του 90 που αν ήθελες πισι έπρεπε να το πάρεις έτοιμο από OEM .είναι σαφές άλλωστε ότι όλη η σιλικόνη πάει σε λάπτοπ και έτοιμα desktop rigs ,καθώς όλο και περισσότεροι πλέον μπαίνουν στο παιχνίδι . 

Αν είσαι γκειμερ μένεις στη πάλι σου κάρτα (η 280x μου στοιχίζει πλέον περισσότερο από όταν την αγόρασα ) η αγοράζεις μια 1030 και παίζεις σε 720p  . Αν είσαι επαγγελματίας η θες ένα καλό all around πισι καλύτερα Μακ μίνι ( ποτέ δε πίστευα ότι θα το πω αυτό )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...