Προς το περιεχόμενο

Επιλογή αυτοκινήτου B SUV


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/3/2022 στις 8:30 ΠΜ, liakjim είπε

Έχω το 1200 εδώ και 1000χλμ. Τι θέλεις να μάθεις;

Μετά από κάποιο διάστημα, πώς αξιολογείς την ποιότητα κύλισης, την ηχομόνωση της καμπίνας;

Ειδικά για το 1200, το ατμοσφαιρικό αυτό, ζορίζεται σε ανηφόρες και στροφές, που θέλει κατέβασμα;

Επεξ/σία από kostasgr78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Μετά από κάποιο διάστημα, πώς αξιολογείς την ποιότητα κύλησης, την ηχομόνωση της καμπίνας;

Ειδικά για το 1200, το ατμοσφαιρικό αυτό, ζορίζεται σε ανηφόρες και στροφές, που θέλει κατέβασμα;

Θα πρέπει να κάνεις test drive μάλλον μιας και δεν έχω οδηγήσει άλλο από τα καινούργια αυτοκίνητα οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω. Αντικατέστησε αυτοκίνητο 20ετιας . Μπροστά του μου φαίνεται τέλειο.

Εμένα πάντως μου φαίνεται ότι έχει πολύ καλή κύλιση, άνετες αναρτήσεις χωρίς να χάνει στις στροφές. Η ηχομόνωση νομίζω δεν είναι πολύ καλή γιατί περνάει μέσα θόρυβο από την κύλιση.

Ο κινητήρας είναι μια χαρά μέχρι τα 120χλμ και μου φαίνεται πολύ ελαστικός από πολύ χαμηλά. Μειονέκτημα είναι το κοντό σασμάν. Στα 120χλμ έχει 3850σαλ.

Πολύ καλά φρένα.

Πάντως στα 16800 που πήρα την optimum μου φαίνεται ακριβό για αυτά που δίνει, αν και όπως είπα δεν μπορώ να συγκρίνω με άλλα αυτοκίνητα. Βέβαια οι τιμές έχουν αυξηθεί πολύ, οπότε είναι σκατά η φάση. Όχι ότι δεν είμαι ικανοποιημένος, ίσα ίσα μάλιστα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, phyrexian είπε

Κώστα άν έχεις υπομονή... Toyota Yaris Cross Hybrid.

Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο κάπως να περιμένεις αμάξι πάνω από 18μηνες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, liakjim είπε

Είδα ένα Yaris cross πρώτη φορά από κοντά. Δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί τόσο άσχημο αυτοκίνητο τώρα τελευταία.

Αυτή την απορία είχα και εγώ.Πολύς χαμός για το συγκεκριμένο, και είναι σαν κουτί. Βέβαια γούστα είναι αυτά, αλλά δεν νομίζω ότι εμφανισιακά τουλάχιστον καινοτομεί κάπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/3/2022 στις 10:44 ΜΜ, liakjim είπε

Είδα ένα Yaris cross πρώτη φορά από κοντά. Δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί τόσο άσχημο αυτοκίνητο τώρα τελευταία.

 

Στις 25/3/2022 στις 10:13 ΠΜ, G.bar είπε

Αυτή την απορία είχα και εγώ.Πολύς χαμός για το συγκεκριμένο, και είναι σαν κουτί. Βέβαια γούστα είναι αυτά, αλλά δεν νομίζω ότι εμφανισιακά τουλάχιστον καινοτομεί κάπου.

Τι δε καταλαβαίνετε; Είναι τουοτα…άρα θα είναι καλό… όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, paylidis said:

 

Τι δε καταλαβαίνετε; Είναι τουοτα…άρα θα είναι καλό… όχι;

Ή απλά είναι γούστα. 

Εμένα για παράδειγμα, εξωτερικά τουλάχιστον καθώς δεν έχω λεφτά για τίποτα ( :P ) άρα δεν ξέρω μέσα πως είναι, μου αρέσει. 

Επεξ/σία από NickTG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Εμένα μου αρέσει εμφανισιακά, ενώ τα υπόλοιπα Toyota μου φαίνονται κακάσχημα.

Βέβαια τώρα που μπήκα στο configurator της Toyota μου κόπηκε η χαρά.

Όπως και το avensis σε suv. Δεν ξέρω πως το λένε...

"Όμορφα" είναι, ειδικά για τουοτα κουκλιά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 19/3/2022 στις 7:25 ΜΜ, liakjim είπε

Θα πρέπει να κάνεις test drive μάλλον μιας και δεν έχω οδηγήσει άλλο από τα καινούργια αυτοκίνητα οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω. Αντικατέστησε αυτοκίνητο 20ετιας . Μπροστά του μου φαίνεται τέλειο.

Εμένα πάντως μου φαίνεται ότι έχει πολύ καλή κύλιση, άνετες αναρτήσεις χωρίς να χάνει στις στροφές. Η ηχομόνωση νομίζω δεν είναι πολύ καλή γιατί περνάει μέσα θόρυβο από την κύλιση.

Ο κινητήρας είναι μια χαρά μέχρι τα 120χλμ και μου φαίνεται πολύ ελαστικός από πολύ χαμηλά. Μειονέκτημα είναι το κοντό σασμάν. Στα 120χλμ έχει 3850σαλ.

Πολύ καλά φρένα.

Πάντως στα 16800 που πήρα την optimum μου φαίνεται ακριβό για αυτά που δίνει, αν και όπως είπα δεν μπορώ να συγκρίνω με άλλα αυτοκίνητα. Βέβαια οι τιμές έχουν αυξηθεί πολύ, οπότε είναι σκατά η φάση. Όχι ότι δεν είμαι ικανοποιημένος, ίσα ίσα μάλιστα.

Η Optimum πιστεύεις αξίζει σαν έκδοση στο KIA Stonic;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...