Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Dynamics είπε

δυο δεματα που μου εβγαλε αυτο το μνμ το δεμα οντως ηταν στο τοπικο κ.δ και σε λιγες μερες ειχα το δεμα

Στο έφεραν σπίτι ή πέρασες εσύ από εκεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 10/1/2022 στις 3:52 ΜΜ, tasarass77 είπε

Στις 13:30 ήρθε email απο την ΕΕΤΤ ότι προωθήθηκε η καταγγελία στα ΕΛΤΑ, στις 15:30 ξεκόλλησε το δέμα.

Τυχαίο θα είναι

1282540219_FireShotCapture006--www_elta_gr.png.42566de3893fdec6795f6baf1dfb57ad.png

Μου ήρθε και εμένα μόλις μαιλ ότι προώθησαν την καταγγελία. Σου προχώρησε καθόλου το τρακινγκ? Αν όχι, θα φανταστώ ότι μάλλον το αλλάζουν και καλά για να είναι καλυμμένοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SabotazNic Προχώρησε, βγήκε από το τελωνείο και λογικά αύριο θα είναι στο τοπικό κατάστημα.

Έστειλαν και απάντηση σήμερα τα ελτα στο πρώτο email που είχα στείλει ότι η αποστολή έχει εκτελωνιστεί και προωθείται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μου ήρθε και εμένα μόλις μαιλ ότι προώθησαν την καταγγελία. Σου προχώρησε καθόλου το τρακινγκ? Αν όχι, θα φανταστώ ότι μάλλον το αλλάζουν και καλά για να είναι καλυμμένοι 

Ιδια φαση, τους εστειλα ειδοποιηση πως εγινε καταγγελια μετά από αναμονή ενός μήνα στο τελωνείο (ιδωτη-ιδιωτη και με αξία κάτω των 45 ευρώ κομπλέ πληροφοριακά φόρμες CN22)

Παρασκευή η ειδοποίηση και την Δευτέρα όλως τυχαίως παραδόθηκε. 

Επεξ/σία από morehp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χρονιά σ' όλους, με υγεία.

Σήμερα 13/1/22, είδα κι εγώ αυτό το μήνυμα περί Χειρωνακτικής Καταχώρησης.

Τελικά, κάνουμε κάποια ενέργεια ή απλά περιμένουμε;

Eυχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μπα, σε εμενα καμια αλλαγη. Ηταν οντως συμπτωση που προχωρησε σε εσας.

image.png.725b301ec997d8f9fff219e7675cc170.png

από Γερμανία τι δουλειά έχει να περάσει τελωνείο; τι φάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Απο Καναδα ειναι, με dhl

οκ...με DHL και ελλιπή πληροφοριακά στοιχεία τραγωδία ρε φίλε, μια φόρμα με 3 στοιχεία είναι...οτι ναναι όλοι τελικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μπα, σε εμενα καμια αλλαγη. Ηταν οντως συμπτωση που προχωρησε σε εσας.

image.png.725b301ec997d8f9fff219e7675cc170.png

Στην ίδια φάση είμαστε, ίδιες ημερομηνίες, αποστολή από Αμερική με dhl μέσω Γερμανίας, έχω στείλει email με τις αποδείξεις, έχω προχωρήσει σε καταγγελία και αναμένω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/1/2022 στις 7:47 ΠΜ, grip είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση. Υπομονή Είναι μια διαδικασία που δυστυχώς όλοι μας κακώς την έχουμε περάσει. Στείλε ένα mail καλού κακού με τα στοιχεία σου και τίτλο το tracking number μπας και ξεκολλήσει μια ώρα νωρίτερα. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είχα στείλει 20+ email. Έστελνα το ίδιο e-mail copy-paste κάθε μέρα έτσι για σπάσιμο. χαχαχαχα

Δεν έχω λόγια αυτή τη στιγμή, δε ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πάντως.

Βέβαια, δε ξέρω αλήθεια τι θα πληρώσω. Έχω στείλει και e-mail με screenshot από την παραγγελία που αναγράφει το περιεχόμενο του πακέτου. Δείτε παρακάτω, το επισύναψα και αυτό.

Πρόκειται για ένα καλώδιο αντικατάστασης ποντικιού ηλεκτρονικού υπολογιστή, για το οποίο απλά πλήρωσα €4 τα μεταφορικά να έρθει από Αμερική. Ελπίζω να μη πληρώσω τα μαλλιά της κεφαλής μου για ένα καλώδιο.

geta-2.png

pcgamingrace.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DirewolfGR είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είχα στείλει 20+ email. Έστελνα το ίδιο e-mail copy-paste κάθε μέρα έτσι για σπάσιμο. χαχαχαχα

Δεν έχω λόγια αυτή τη στιγμή, δε ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πάντως.

Βέβαια, δε ξέρω αλήθεια τι θα πληρώσω. Έχω στείλει και e-mail με screenshot από την παραγγελία που αναγράφει το περιεχόμενο του πακέτου. Δείτε παρακάτω, το επισύναψα και αυτό.

Πρόκειται για ένα καλώδιο αντικατάστασης ποντικιού ηλεκτρονικού υπολογιστή, για το οποίο απλά πλήρωσα €4 τα μεταφορικά να έρθει από Αμερική. Ελπίζω να μη πληρώσω τα μαλλιά της κεφαλής μου για ένα καλώδιο.

geta-2.png

pcgamingrace.png

Σε ποια δ/νση e-mail έστειλες τα μηνύματα;

Eυχαριστώ!

36 λεπτά πριν, Sneakerhead είπε

Έχει κανει γνώση τι σημαίνει αυτό;Και από την εμπειρία  σας ποσο κανει να ξεκολλήσει;

7795B66A-4473-4B26-9F5D-2E75F415A5A4.jpeg

Ίδια εικόνα και σε μένα. 13/1/22 Άφιξη στη χώρα προορισμού - Ελλιπή πληροφοριακά στοιχεία από αποστολέα - Τα ΕΛΤΑ θα προχωρήσουν σε χειρωνακτική καταχώρηση

Σήμερα 14/1/22 Αντικείμενο προς εκτελωνισμό.

Το θέμα είναι τώρα, σε πόσο καιρό θα εκτελωνιστεί. Το καλοκαίρι έμεινε περίπου μήνα ένα δέμα που παρήγγειλα από Μ.Βρετανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...