Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

59 λεπτά πριν, czarjuly είπε

Περιμενεις

 

57 λεπτά πριν, lefta_yparxoun είπε

χωρίς ειδοποίηση δεν μπορείς να πας στα ΕΛΤΑ, αλλά βάλε μας όλο το ταξίδι του πακέτου να δούμε πόσο καιρό έκανε να έρθει

1.png.4441aadefdfc4381e07ec20583c74ff2.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ThanosR92 είπε

 

 

Νομίζω πως 10-15 μέρες θα κάνει ακόμα, με νορμάλ συνθήκες (που εδώ δεν υπάρχουν ποτέ)

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tasarass77 είπε

Στις 13:30 ήρθε email απο την ΕΕΤΤ ότι προωθήθηκε η καταγγελία στα ΕΛΤΑ, στις 15:30 ξεκόλλησε το δέμα.

Εστειλα και εγω μια καταγγελια, παρολο που ειμαι "μολις" απο τις 3/1 στην κατασταση με τα ελλιπη στοιχεια

image.png.af32bc206ab274af5978974c98e736b7.png

Ποτε ειχες κανει την καταγγελια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο site κάνουμε καταγγελία? να ετοιμάσω για την άλλη βδομάδα και εγώ που περιμένω από 22/12 και παίζει ρόλο που το τελευταίο tracking που έχω είναι απο Γερμανία? δε βλέπω να μου το έχουν αλλάξει σε GR απο τα ΕΛΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Σε ποιο site κάνουμε καταγγελία? να ετοιμάσω για την άλλη βδομάδα και εγώ που περιμένω από 22/12 και παίζει ρόλο που το τελευταίο tracking που έχω είναι απο Γερμανία? δε βλέπω να μου το έχουν αλλάξει σε GR απο τα ΕΛΤΑ

Γράψε ΕΕΤΤ στο Google και θα στο βγάλει. Θα διαλέξεις για κατηγορία τις ταχυδρομικές υπηρεσίες

Να κάνεις και σήμερα αν είναι. Δεν υπάρχει λόγος να κλείσεις σχεδόν μήνα για να κάνεις καταγγελία. 1 εβδομάδα και πολύ είναι. Αν υπάρχει θέμα με τα κρούσματα, ας ανακοινώσουν πιθανές καθυστερήσεις. Όσο δεν υπάρχει τέτοια ανακοίνωση, τα πράγματα θα έπρεπε να κυλάνε πιο γρήγορα. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Γράψε ΕΕΤΤ στο Google και θα στο βγάλει. Θα διαλέξεις για κατηγορία τις ταχυδρομικές υπηρεσίες

Να κάνεις και σήμερα αν είναι. Δεν υπάρχει λόγος να κλείσεις σχεδόν μήνα για να κάνεις καταγγελία. 1 εβδομάδα και πολύ είναι. Αν υπάρχει θέμα με τα κρούσματα, ας ανακοινώσουν πιθανές καθυστερήσεις. Όσο δεν υπάρχει τέτοια ανακοίνωση, τα πράγματα θα έπρεπε να κυλάνε πιο γρήγορα. 

Ω ρει.. πάνω που είπα ας δω τι γίνεται και τώρα, είχα δεί το πρωί και τίποτα.

τελικά προχώρησε τώρα πόσο καλό είναι αυτό δε ξέρω...

 

IMG_20220110_213455.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SabotazNic Στις 4/1.

Μόλις έκανα υποβολή δεν ήρθε κανένα email για επιβεβαίωση, έστειλαν σήμερα με αριθμό πρωτοκόλλου και ότι έχει αποσταλεί στα ελτά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μου έβαλαν 6ε χαράτσι για φόρους γράφει το μήνυμα από ΕΛΤΑ.Μολις επικοινώνησα με τον πωλητή στο ebay να του παραπονεθω.Απαραδεκτο να πληρώνουμε 2 φορές φόρο.Απο Αλί δεν είχα τέτοια θέματα σε 3 παραγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, poseidonas7 είπε

Τελικά μου έβαλαν 6ε χαράτσι για φόρους γράφει το μήνυμα από ΕΛΤΑ.Μολις επικοινώνησα με τον πωλητή στο ebay να του παραπονεθω.Απαραδεκτο να πληρώνουμε 2 φορές φόρο.Απο Αλί δεν είχα τέτοια θέματα σε 3 παραγγελίες.

από που είναι η παραγγελία ώστε να το αποφεύγουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλαβα email απο το Ali που λέει

Your order ------ has arrived at your local post office. Come pick it up!

Στα ΕΛΤΑ μου λέει:

11/1/2022, 16:21    ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)    ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

Τι κάνω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ThanosR92 είπε

Έλαβα email απο το Ali που λέει

Your order ------ has arrived at your local post office. Come pick it up!

Στα ΕΛΤΑ μου λέει:

11/1/2022, 16:21    ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)    ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

Τι κάνω ;

Τα μέιλ του Aliexpress όσον αφορά το τράκινγκ γενικά τα αγνοείς, δεν είναι ακριβείας.

Η εκφόρτωση σημαίνει ότι μόλις άνοιξαν τον σάκο και το σκάναραν στο αεροδρόμιο Αθηνών, οπότε τώρα περιμένεις (καμιά βδομάδα συνήθως, αν μένεις Αθήνα και είχες επιλέξει shipping method που δεν κολλά στο τελωνείο) μέχρι το δέμα να περάσει από όλα τα στάδια και να σου το φέρει στην πόρτα σου ο ταχυδρόμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Έλαβα email απο το Ali που λέει

Your order ------ has arrived at your local post office. Come pick it up!

Στα ΕΛΤΑ μου λέει:

11/1/2022, 16:21    ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)    ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

Τι κάνω ;

δυο δεματα που μου εβγαλε αυτο το μνμ το δεμα οντως ηταν στο τοπικο κ.δ και σε λιγες μερες ειχα το δεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...