Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι από usb stick


Gia Chrysa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς να ξέρω το μπάτζετ σου, θα σου πρότεινα έναν φτηνό ssd με εξωτερική θήκη και συγκεκριμένα την https://www.skroutz.gr/s/15896935/Adata-ED600.html?from=catspan

Και θα έχεις χώρο για να αποθηκεύσεις και άλλα αρχεία γιατί λες ότι ο δίσκος σου έχει φουλαρει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

26 λεπτά πριν, badasszoro είπε

Χωρίς να ξέρω το μπάτζετ σου, θα σου πρότεινα έναν φτηνό ssd με εξωτερική θήκη και συγκεκριμένα την https://www.skroutz.gr/s/15896935/Adata-ED600.html?from=catspan

Και θα έχεις χώρο για να αποθηκεύσεις και άλλα αρχεία γιατί λες ότι ο δίσκος σου έχει φουλαρει..

Αυτό φαίνεται ενδιαφερον και πολυ καλή τιμή για  2ΤΒ, 15€. Και απλα το συνδέεις με καλωδιο usb στο λαπτοπ, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο έτσι; Πρέπει να είναι συνεχεια συνδεδεμένο; δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει εξωτερικους δισκους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Gia Chrysa είπε

Αυτό φαίνεται ενδιαφερον και πολυ καλή τιμή για  2ΤΒ, 15€. Και απλα το συνδέεις με καλωδιο usb στο λαπτοπ, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο έτσι; Πρέπει να είναι συνεχεια συνδεδεμένο; δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει εξωτερικους δισκους

Ώπα Ώπα, ποια 2tb?

Αυτό είναι μια εξωτερική θήκη 2.5"..μέσα στην οποία βάζεις δίσκο..είτε απλό hdd είτε ssd αλλά προφανώς πρέπει να αγοράσεις εσύ δίσκο..υπάρχουν ssd 120gb γύρω στα 15-20 €...οπότε πας σύνολο στα 30κατι με μεταφορικά κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Gia Chrysa είπε

Ποια η διαφορα hdd/ssd; τι ειναι καλύτερο; 

Τώρα πιάνεις μεγάλη κουβέντα, κοινώς οι ssd είναι πιο γρήγοροι στην μεταφορά και απόκριση όλου του συστήματος αλλά είναι μικρότερης χωρητικότητας από τους hdd οι οποίοι είναι μηχανικοί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, μαλλον θα δοκιμασω με ssd. Ελπιζω να τα καταφερω, μεχρι να τα φερουν κιολας. Και οποιο ssd να παρω θα κανει για την θηκη, ετσι; δεν χρειάζονται αλλες προδιαγραφές;.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Gia Chrysa είπε

Οκ, μαλλον θα δοκιμασω με ssd. Ελπιζω να τα καταφερω, μεχρι να τα φερουν κιολας. Και οποιο ssd να παρω θα κανει για την θηκη, ετσι; δεν χρειάζονται αλλες προδιαγραφές;.. 

 

Στο λάπτοπ που έχεις τώρα και θες να παίζεις αυτό το παιχνίδι έχεις ssd δίσκο μέσα η hdd δηλαδή μηχανικό?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Gia Chrysa είπε

Ssd μου ειπαν οτι ειναι, σαν των κινητων. Και δεν μπορουσαν να την επεκτεινουν. 

Κάπου μπερδεύετε. Τα λάπτοπ μέσα εχουν θύρα 2.5 μέσα στην οποία μπαίνει είτε hdd είτε ssd..αυτό που ήθελα να προτείνω ήταν να βάλετε έναν ssd στο λάπτοπ με 20 ευρώ..να κάνετε clone τον παλιό δίσκο στον ssd..και τον παλιό δίσκο που κατά πάσα πιθανότητα είναι hdd να τον κάνετε εξωτερικό..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το eshop μου ειπαν δεν γινεται να αλλαξει ο εσωτερικος δίσκος. Γιαυτο θελω να βγαλω το παιχνιδι απο μεσα να το βαλω σε εξωτερικο μεσο και να το χρησιμοποιω απο εκει. Οσον αφορα τον εσωτερικο θα τον εχω μονιμως άδειο, γιατι οι ενημερωσεις παιρνουν πολυ χωρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Gia Chrysa είπε

Απο το eshop μου ειπαν δεν γινεται να αλλαξει ο εσωτερικος δίσκος. Γιαυτο θελω να βγαλω το παιχνιδι απο μεσα να το βαλω σε εξωτερικο μεσο και να το χρησιμοποιω απο εκει. Οσον αφορα τον εσωτερικο θα τον εχω μονιμως άδειο, γιατι οι ενημερωσεις παιρνουν πολυ χωρο. 

Γνωρίζετε ακριβώς το μοντέλο του λάπτοπ, τον δίσκο και την χωρητικότητα του?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ..οπότε κοιτάμε έναν ssd 2.5"(είναι οι διαστάσεις του σε ιντσες). Sata (είναι το είδος της σύνδεσης) για να τον βάλουμε στην θήκη που σας είπα..η οποία θήκη τι κάνει? Την ανοίγουμε βάζουμε μέσα τον ssd, και μετά με το καλώδιο που θα έρθει, τον συνδέουμε σε μια usb.3 θύρα (είναι οι μπλε) και μετά πράττουμε αναλόγως..εγώ θα κοιτούσα να πάρω από το ίδιο μαγαζί θήκη και ssd για να γλιτώσω μεταφορικά κλπ.. αυτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο ssd πρέπει να είναι ιδια μαρκα με τη θήκη ή δεν παιζει ρόλο; Επισης, πρέπει να είναι συνεχεια συνδεδεμένο στο λαπτοπ; 

Βρήκα αυτό

https://www.e-shop.gr/ssd-adata-ultimate-su650-120gb-25-sata-30-p-PER.331282

Απλα στα σχολια λεει οτι θερμαίνεται ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Gia Chrysa είπε

Και ο ssd πρέπει να είναι ιδια μαρκα με τη θήκη ή δεν παιζει ρόλο; Επισης, πρέπει να είναι συνεχεια συνδεδεμένο στο λαπτοπ; 

Όχι δεν παιζει κάποιο ρόλο η μάρκα..μόνο αυτά που είπα να είναι sata 2.5". Και ναι πρέπει να είναι συνδεδεμένος συνέχεια όσο θα παίζετε...μετά αν θέλετε μπορείτε να τον βγάλετε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...